By Lucie Janotova & Eva Jasanovska

Cos na podzim představí limitovanou kolekci „Archive Editions“

A my se nemůžeme dočkat! Inspirací totiž tentokrát byla škola Bauhaus.

COS Archive Editions Inspired By Bauhaus (1) copy

 

Londýnská značka COS uvede své Archivní edice inspirované Bauhausem – Archive Editions, inspired by Bauhaus – jde o limitovanou capsule kolekci oslavující 100 let školy Bauhaus – první z řady Archivních edic, které budou oslavou oděvů ztělesňujících značku COS a jejich inspirací. Škola Bauhaus byla založena na myšlence vytvoření Gesamtkunstwerk (‚souhrnného umění‘), v němž se nakonec spojí všechna umění včetně architektury. Škola stála na začátku dvacátého století v čele revolučního hnutí a formovala generaci uznávaných umělců, z nichž jsou mnozí pro značku neustálým zdrojem inspirace již od jejího založení před dvanácti lety. 

Na oslavu stého výročí se značka COS ponořila do svých archivů dokumentujících 12 let činnosti a vybrala capsule kolekci obsahující 13 kusů – šest oděvů pro ženy, šest pro muže a jeden módní doplněk, které byly původně inspirovány školou Bauhaus a přidruženými umělci.

Ve vybrané limitované kolekci následuje forma funkci, odráží tak zásady školy Bauhaus a étos značky COS – moderní, funkční a promyšlený design. Kolekce, jež se zaměřuje na geometrické formy a tvary, kterými se umělecké hnutí Bauhaus proslavilo nejvíce, je prezentována v základní monochromatické barevné paletě odkazující na budovu samotné školy. Představené modely jsou ztvárněny v odstínech šedé a nejčistší bílé. 

Jednotlivé modely byly vybrány z archivu a dále rozvinuty a jejich střih byl zmodernizován, aby odpovídal trendům nové doby. U ženských oděvů vidíme minimalistický design podtrhující klasickou krejčovinu využívající technik skládání, řasení a záševků k vytvoření formy a objemu, detailů švů a nově pojatých střihů. Kolekce pánského oblečení kombinuje tradici a modernismus, reflektuje ergonomický design a nastavitelné funkce, využívá technik s nezačištěným okrajem a skrytým zapínáním. 

Kolekce bude na podzim představena online po celém světě a ve vybraných prodejnách.

COS Archive Editions Inspired By Bauhaus (4) copy

COS Archive Editions Inspired By Bauhaus (6)

COS Archive Editions Inspired By Bauhaus (2) copy

COS Archive Editions - Inspired By Bauhaus - Womenswear (6)

COS Archive Editions - Inspired By Bauhaus - Womenswear (4)

COS Archive Editions - Inspired By Bauhaus - Womenswear (3)

COS Archive Editions - Inspired by Bauhaus - Menswear (4) COS Archive Editions - Inspired by Bauhaus - Menswear (5) COS Archive Editions - Inspired by Bauhaus - Menswear (6)

LUCIE
JANOTOVÁ

zakladatelka Bobovibe
Zdroje: archiv

Vydáno: 1.11.2019 | Všechny články autoraMůže se vám také líbit:

  • gucci uvodni nahledova Když byl Alessandro Michele jmenován na začátku roku kreativním ředitelem Gucci, pro mnohé to bylo překvapení. Dnes po uvedení jeho další kolekce už nikdo nepochybuje, že šlo o dobrý tah. Nové Cruise kolekci vtiskl svůj vlastní a nezaměnitelný rukopis. Displeje[číst více]
  • uvodni-7712633800_2_5_1 Módní redaktorky, stylistky i ředitelky módy mají hodně společného… Jednou z těch věcí je určitě takzvaný „čich na poslední módní trendy“ 🙂 A proto Paříž doslova zaplavily sportovně-elegantní kalhoty s pruhem. A určitě si je zamilujete i vy! Jsou totiž pohodlné,[číst více]
  • Snímek obrazovky 2018-10-24 v 16.43.55 Zlepšit náladu v tomto pochmurném počasí si můžete třeba nakupováním (nebo čokoládou ). No, každý to má jinak 😀 Co takhle nákup nové vůně? Vypátraly jsme pro vás novinky, které již můžete vyzkoušet ve vybraných parfumeriích. Určitě si je zamilujete.[číst více]

 Wishlist