By Lucie Janotova & Eva Jasanovska

Cos na podzim představí limitovanou kolekci „Archive Editions“

A my se nemůžeme dočkat! Inspirací totiž tentokrát byla škola Bauhaus.

COS Archive Editions Inspired By Bauhaus (1) copy

 

Londýnská značka COS uvede své Archivní edice inspirované Bauhausem – Archive Editions, inspired by Bauhaus – jde o limitovanou capsule kolekci oslavující 100 let školy Bauhaus – první z řady Archivních edic, které budou oslavou oděvů ztělesňujících značku COS a jejich inspirací. Škola Bauhaus byla založena na myšlence vytvoření Gesamtkunstwerk (‚souhrnného umění‘), v němž se nakonec spojí všechna umění včetně architektury. Škola stála na začátku dvacátého století v čele revolučního hnutí a formovala generaci uznávaných umělců, z nichž jsou mnozí pro značku neustálým zdrojem inspirace již od jejího založení před dvanácti lety. 

Na oslavu stého výročí se značka COS ponořila do svých archivů dokumentujících 12 let činnosti a vybrala capsule kolekci obsahující 13 kusů – šest oděvů pro ženy, šest pro muže a jeden módní doplněk, které byly původně inspirovány školou Bauhaus a přidruženými umělci.

Ve vybrané limitované kolekci následuje forma funkci, odráží tak zásady školy Bauhaus a étos značky COS – moderní, funkční a promyšlený design. Kolekce, jež se zaměřuje na geometrické formy a tvary, kterými se umělecké hnutí Bauhaus proslavilo nejvíce, je prezentována v základní monochromatické barevné paletě odkazující na budovu samotné školy. Představené modely jsou ztvárněny v odstínech šedé a nejčistší bílé. 

Jednotlivé modely byly vybrány z archivu a dále rozvinuty a jejich střih byl zmodernizován, aby odpovídal trendům nové doby. U ženských oděvů vidíme minimalistický design podtrhující klasickou krejčovinu využívající technik skládání, řasení a záševků k vytvoření formy a objemu, detailů švů a nově pojatých střihů. Kolekce pánského oblečení kombinuje tradici a modernismus, reflektuje ergonomický design a nastavitelné funkce, využívá technik s nezačištěným okrajem a skrytým zapínáním. 

Kolekce bude na podzim představena online po celém světě a ve vybraných prodejnách.

COS Archive Editions Inspired By Bauhaus (4) copy

COS Archive Editions Inspired By Bauhaus (6)

COS Archive Editions Inspired By Bauhaus (2) copy

COS Archive Editions - Inspired By Bauhaus - Womenswear (6)

COS Archive Editions - Inspired By Bauhaus - Womenswear (4)

COS Archive Editions - Inspired By Bauhaus - Womenswear (3)

COS Archive Editions - Inspired by Bauhaus - Menswear (4) COS Archive Editions - Inspired by Bauhaus - Menswear (5) COS Archive Editions - Inspired by Bauhaus - Menswear (6)

LUCIE
JANOTOVÁ

zakladatelka Bobovibe
Zdroje: archiv

Vydáno: 1.11.2019 | Všechny články autoraMůže se vám také líbit:


 Wishlist