By Lucie Janotova & Eva Jasanovska

Cos na podzim představí limitovanou kolekci „Archive Editions“

A my se nemůžeme dočkat! Inspirací totiž tentokrát byla škola Bauhaus.

COS Archive Editions Inspired By Bauhaus (1) copy

 

Londýnská značka COS uvede své Archivní edice inspirované Bauhausem – Archive Editions, inspired by Bauhaus – jde o limitovanou capsule kolekci oslavující 100 let školy Bauhaus – první z řady Archivních edic, které budou oslavou oděvů ztělesňujících značku COS a jejich inspirací. Škola Bauhaus byla založena na myšlence vytvoření Gesamtkunstwerk (‚souhrnného umění‘), v němž se nakonec spojí všechna umění včetně architektury. Škola stála na začátku dvacátého století v čele revolučního hnutí a formovala generaci uznávaných umělců, z nichž jsou mnozí pro značku neustálým zdrojem inspirace již od jejího založení před dvanácti lety. 

Na oslavu stého výročí se značka COS ponořila do svých archivů dokumentujících 12 let činnosti a vybrala capsule kolekci obsahující 13 kusů – šest oděvů pro ženy, šest pro muže a jeden módní doplněk, které byly původně inspirovány školou Bauhaus a přidruženými umělci.

Ve vybrané limitované kolekci následuje forma funkci, odráží tak zásady školy Bauhaus a étos značky COS – moderní, funkční a promyšlený design. Kolekce, jež se zaměřuje na geometrické formy a tvary, kterými se umělecké hnutí Bauhaus proslavilo nejvíce, je prezentována v základní monochromatické barevné paletě odkazující na budovu samotné školy. Představené modely jsou ztvárněny v odstínech šedé a nejčistší bílé. 

Jednotlivé modely byly vybrány z archivu a dále rozvinuty a jejich střih byl zmodernizován, aby odpovídal trendům nové doby. U ženských oděvů vidíme minimalistický design podtrhující klasickou krejčovinu využívající technik skládání, řasení a záševků k vytvoření formy a objemu, detailů švů a nově pojatých střihů. Kolekce pánského oblečení kombinuje tradici a modernismus, reflektuje ergonomický design a nastavitelné funkce, využívá technik s nezačištěným okrajem a skrytým zapínáním. 

Kolekce bude na podzim představena online po celém světě a ve vybraných prodejnách.

COS Archive Editions Inspired By Bauhaus (4) copy

COS Archive Editions Inspired By Bauhaus (6)

COS Archive Editions Inspired By Bauhaus (2) copy

COS Archive Editions - Inspired By Bauhaus - Womenswear (6)

COS Archive Editions - Inspired By Bauhaus - Womenswear (4)

COS Archive Editions - Inspired By Bauhaus - Womenswear (3)

COS Archive Editions - Inspired by Bauhaus - Menswear (4) COS Archive Editions - Inspired by Bauhaus - Menswear (5) COS Archive Editions - Inspired by Bauhaus - Menswear (6)

LUCIE
JANOTOVÁ

zakladatelka Bobovibe
Zdroje: archiv

Vydáno: 1.11.2019 | Všechny články autoraMůže se vám také líbit:

  • kis eva   Moje nejoblíbenější roční období, podzim, je tady. Myslím tedy ten podzim, kdy jsou stromy ještě krásně zbarvené, svítí sluníčko a zaprší jen v případě, že mám chuť si při skleničce vína číst nějakou pěknou knížku a sledovat déšť pouze[číst více]
  • dzinovky @madewell1937 Investice do klasické džínové bundy je skvělý nápad z mnoha důvodů. Hned první mě napadne, že se prostě hodí naprosto ke všemu – já ji dokonce jednou měla i na večerních šatech (s converskami) a vypadalo to naprosto skvěle![číst více]
  • Pokud jste si z minulé smrště letních nabídek nevybrali, stále máme co nabídnout. Lépe řečeno galerie či muzea, která má naše Veronika zmáklé. Pokračování našeho průvodce uměním je zde. PostAtelier “Co oči nevidí” je název společné výstavy umělců skupiny PostAtelier,[číst více]

 Wishlist