By Lucie Janotova & Eva Jasanovska

WOW Gratulujeme! – Petr Novague vyhrává Red Dot

Novague si přiváží zlato z designu...

Petr Novague vyhrává Red Dot! Je skvělé, že se v Čechách můžeme pochlubit nejen sportovci na světové úrovni. Pro Petra je to již druhé ocenění této mezinárodní soutěže.

Vrcholné designérské klání European Product Design Award zná své vítěze pro rok 2019. Češi se v mezinárodní konkurenci rozhodně neztratili, ba naopak. Nejvyšší, zlaté ocenění v kategorii Home Interior Products – Windows, Doors, si odváží letošní revoluční novinka rodinné firmy SAPELI – dveře MUTEO spojující dveře a kliku v jeden celek, která vznikla ve spolupráci se známým českým designérem Petrem Novaguem. Po Red Dot, International Design Award, A ´Design Award a German Innovation Award je European Product Design Award již páté prestižní ocenění, kterým se systém MUTEO letos pyšní.

 SAPELI_MUTEO_BILA

V European Product Design Award věnované podpoře a propagaci umění produktového designu soutěžily v kategoriích od interiérového designu a osvětlení přes design obalů až po udržitelnost projekty z více než 75 zemí světa.

Oceněná novinka MUTEO mění chápání zažité klasiky, kdy dveře nemají kliku. Stačí pouze tlačit nebo táhnout a ony se samy otevřou. Koncept je plně mechanický, nevyužívá žádnou elektroniku ani čidla. Díky speciálnímu dveřnímu profilu lze v interiéru tvořit nerušené plochy a záleží na každém, zda dveře nechá zcela splynout s okolím, nebo na ně naopak upozorní.

O vítězích letošního ročníku rozhodovala 17členná porota složená z nezávislých designérů, klientů, pedagogů a editorů. Ti se primárně zaměřují a věnují designu. Hodnocení bylo založeno na řadě kritérií a ta jsou neustále přizpůsobována novým standardům; technickým, ekonomickým, sociálním a eko požadavkům.

Snímek obrazovky 2019-07-31 v 7.29.34

Novague získal Red Dot již za The Edge židli

 

EVA
JASANOVSKÁ

zakladatelka Bobovibe
Zdroje:

Vydáno: 2.8.2019 | Všechny články autoraMůže se vám také líbit:

  •   Nezáleží na sezoně, denim bude v módě neustále. Na druhou stranu i denim podléhá módním vlnám. Proto jsem se rozhodla představit vám pět nových typů džínů, které mohou rozšířit vaši (a samozřejmě i moji) denimovou kolekci. Tyto tipy jsou[číst více]
  •   Při mé první cestě do Thajska mě přátelé od návštěvy hlavního města zrazovali. Prý v něm nenajdu nic jiného než špínu, hluk, rušný noční život a opilé turisty. A já je tenkrát poslechla. Naštěstí jsem o rok později díky[číst více]
  • Přesto že nijak zvlášť nemusím zimu, hory naprosto zbožňuji! Nebudu vám nic nalhávat a přiznám, že spíš než olympijské výkony na sjezdovkách si je představuji v horském baru u zasněženého okna s výhledem na horizont, ale to mi nebrání neustále[číst více]

 Wishlist