By Lucie Janotova & Eva Jasanovska

Umění v létě a Veronika vol. 2

Více a více umění přináší naše stálá přispěvatelka, která je vždy první u zdroje.

Pokud jste si z minulé smrště letních nabídek nevybrali, stále máme co nabídnout. Lépe řečeno galerie či muzea, která má naše Veronika zmáklé. Pokračování našeho průvodce uměním je zde.

PostAtelier

“Co oči nevidí” je název společné výstavy umělců skupiny PostAtelier, která v sobě zohledňuje individualitu těchto již etablovaných umělců a skrytého prostoru uprostřed rušného centra města. Zajímavý a jiný na tomto projektu je především moment spolupráce, kdy umělci pracovali společně na jedné věci. Cílem je sdílení určitého “Know How”.

“Důležitý pro nás je moment sdílení, podpory, definování sebe sama a svých možností, ale i celkové spontánnosti, jež umožnila vznik této instalace. Díky tomuto postupu se obsahy našeho nitra, naší mysli “Co oči nevidí”, dostaly ven a zhmotnily se v tomto společném díle.”

PostAtelier_Group

O projektu PostAtelier:

PostAtelier je prostorem pro pravidelná setkávání českých a zahraničních umělců, kteří aktivně působí na současné umělecké či kulturní scéně. Je jedním z projektů umělecko-vzdělávací platformy ARTEDU. Jeho iniciátorkami jsou MgA. Barbora Johansson Pivoňková a MgA. Veronika Drahotová.

PS:
A nezapomeňte chodit na Berlínskej Model, tato známá pražská jednodenní galerie nabízí každou středu nový zážitek z oblasti současného vizuálního umění… a to jen na jeden den.

#jdisebodnout


Multižánrový projekt s hastagem #jdisebodnout umělecko-vzdělávací platformy ARTEDU se pod názvem SEXPOSED zapojuje do širší veřejné debaty věnované otázkám spojeným s tématem HIV.

#jdisebodnou

Ve snaze přiblížit účastníkům tento celospolečensky opomíjený problém volí netradiční a pro publikum atraktivní prostředky. Letošní ročník se soustřeďuje na oblast “Znej svůj status, nech se testovat” a v jeho rámci se představí práce 19 umělců, které si můžete prohlídnout poměrně netradičně, třeba při jízdě tramvají nebo na představení Soma.

Artsemestr // UMPRUM


Projít si klauzury na uměleckých školách patří již k tradici, já jsem tento rok stihla jenom UMPRUM. Pocity jsou víceméně standardně podobné, omezení prostorem a množství vystavujících studentů je výhodou i nevýhodou zároveň. Baví mě ta přehnanost a podivná kombinace, jež vzniká při takovéto do jisté míry provizorní instalaci, baví mě i náhodné kontexty, které vznikají. Některým dílům to prospívá, některým škodí, neboť mnohá subtilnější jsou přebita pracemi s výraznou barevností. Trochu jako v životě.

UMPRUM_2

UMPRUM_8

Tiskařův sen aneb IM.PRINTED Story

Spojuje mnoho žánrů dohromady a je výsledkem společné kreativní „organické spolupráce propojující různé aspekty autorské tvorby v čase a prostoru“. V sobotu 30. 6. 2018 Vás srdečně zvu do Kotelny, areál šroubáren, Libčice nad Vltavou, začátek 17:00 h. 

Libčice_kotelna_Fashion Party

Letní, hudebně vizuální performance Tiskařův sen v prostorách nově opravené multifunkční Kotelny v industriálním areálu šroubáren v Libčicích nad Vltavou (Kotelna je jako zdařilá konverze v nominacích na Českou cenu za architekturu za rok 2017) rezonuje s „Kolouchovým snem“, intenzivní zážitkovo-uměleckou podívanou, tak trochu jako z dílny Matthewa Barneyho.

Kotelna_Libcice_WEB

Libčice_kotelna_Blueprint_19

Libčice Kotelna_Peta_1

Přehlídka, show a zároveň performance probíhající na pozadí monumentálních exteriérů a interiérů Kotelny propojuje několik uměleckých odvětví a aspiruje se divákům vtisknout nejen do paměti, ale doufejme i do duše. Předvedené modely jsou ušity z úzko profilových látek navržených Petrou Gupta Valentovou a tiskaři z dřevotiskového prostředí v indickém Rádžasthánu. Spojuje je tradiční dřevotisková a modrotisková technika a tradice rukodělného řemeslného zdobení textilu. Použité metráže byly tištěny v Bagru a Džajpuru v Indii a ve Strážnici na Moravě.

VERONIKA
DRAHOTOVÁ

vizuální umělkyně
Zdroje:

Vydáno: 17.6.2018 | Všechny články autoraMůže se vám také líbit:

  • V pražských Holešovicích, kam často pracovně zavítám, mi byla doporučena nová restaurace. A protože mi byl moc sympatický koncept degustačních večeří, který zaručuje tu největší čerstvost potravin, musela jsem restauraci Port 58 navštívit.     Majitel a šéfkuchař restaurace v jedné[číst více]
  • 6x Nikolaj Lie Kaas, čtyřikrát autor mysteriózních a pekelně temných thrillerů, ve kterých excelují nejen herci, ale i ponurá a drsná dánská krajina, náboženství i celková strohost. Kolikrát si říkám, o co blíž má český naturel ke Skandinávii, než třeba[číst více]
  • Podařilo se, budete mít děťátko! Kromě období plného radosti čeká budoucí maminku i řada omezení. Najednou si nemůže dopřát potraviny, které miluje, ani šálek voňavé kávy. Nebo může?   Kofein je jeden z nejoblíbenějších stimulantů, který konzumujeme. Nenachází se však[číst více]

 Wishlist