By Lucie Janotova & Eva Jasanovska

7 zásad správné péče o oční okolí

Okolí očí o nás mnohé prozradí. Vyplatí se o něj pečovat

Hodiny strávené u počítače, prohýřená noc, grimasy, ale i choroby ledvin nebo jater. To vše se dá vyčíst z očního okolí. Kůže je tu totiž několikanásobně tenčí než jinde na obličeji, navíc snadno přijímá vodu. Chcete-li se do budoucna vyhnout otokům, vráskám a kruhům pod očima, věnujte této citlivé oblasti dostatečnou péči. 

 

c3ece6471dd82432fce54529b3feb384

 

„Pokožka kolem očí je mnohem tenčí než kůže obličeje. Její tloušťka je pouhých 0,1 mm. Podkoží je řídké a snadno přijímá tekutinu, proto se tvoří otoky. Kůže zde je rovněž velmi namáhaná – sluncem, větrem, mrazem, ale třeba i častým upřeným koukáním na obrazovky nebo grimasami, které nevědomky stále opakujeme… To všechno si oční okolí pamatuje a projevy nezdravého životního stylu nám vrací v podobě vrásek, otoků a tmavých kruhů pod očima. Tato část obličeje ovšem často upozorňuje i na náš aktuální zdravotní stav. Změny v očním okolí signalizují například choroby ledvin nebo jater, poruchy fungování štítné žlázy, alergie a záněty,“ upozorňuje Klaudia Nawaisehová, inženýrka chemie a hlavní školitelka kosmetické značky Essenté. Zároveň připomíná 7 zásad, které bychom měli při péči o oční okolí dodržovat.

 

Zásada č. 1: S pravidelnou péčí začít v 25 

Oční okolí potřebuje specifickou péči již od mládí. Začít bychom měli už od 25 let, kdy se začínají tvořit první mimické vrásky. Čím dříve začneme, tím lépe se nám podaří oddálit proces stárnutí, přičemž nutností je každodenní péče.

Přípravky nanášejte 2krát denně, ráno a večer, raději v malém množství. I v tomto případě platí, že méně je někdy více. A vyhněte se přímému kontaktu s očima.

 

Zásada č. 2: Nejít spát bez odlíčení

Důležité je zvyknout si hned od začátku na pravidelné, důkladné a zároveň šetrné odličování, neboť jedině pleť zbavená všech nečistot je schopna přijmout účinné látky, které se jí chystáme dodat prostřednictvím kosmetických přípravků určených speciálně pro oční okolí.

„Je velkou chybou, pokud dámy chodí spát neodlíčené. Pokožka kolem očí tak nemůže přes noc regenerovat, zbytečně se zatěžuje, nečistoty se mohou dostat do hlubších vrstev a tam napáchat velké škody,“ varuje Klaudia Nawaisehová.essente_jemny_odlicovac_oci_02_100ml_WEBSIZE

Tip: Vyzkoušeným jemným odličovačem je například Eye make-up remover, který obsahuje jemné tenzidy z kokosového oleje a dokáže dokonale odstranit řasenku a veškerý make-up kolem očí. Přitom je šetrný, nezpůsobuje podráždění očí a hodí se i k odličování prodloužených řas.

 

Zásada č. 3: Oční krém není zbytečnost

Přípravky určené na oční okolí bývají dražší než ty na celý obličej a často se také prodávají v menším balení. Vyplatí se je kupovat, nebo stačí koupit si kvalitní krém na obličej?

„Přípravky určené k péči o pleť nejsou vhodné na citlivou pokožku kolem očí. Tady rozlišujeme krémy podle typu pleti (suchá, mastná, aknózní, kuperózní atd.), a ty mají jiné účinky než přípravky určené na oční okolí. Oční krémy mají speciální složení, aby nedráždily oči a zároveň dokázaly bojovat s vráskami, podporovaly hydrataci i mikrocirkulaci. Z tohoto důvodu bývají dražší než krémy na obličej,“ vysvětluje Klaudia Nawaisehová s tím, že tyto speciální krémy se používají ve velmi malém množství, proto na trhu většinou nalezneme oční krémy ve 30ml balení.

 

Zásada č. 4: Složení rozhoduje o účinnosti 

Přípravky by měly obsahovat látky podporující hydrataci, jako je kyselina hyaluronová, vitamín C a E, kofein, skvělé jsou též peptidy. Jsou to našemu tělu vlastní bílkoviny, které se starají o regenerační pochody v kůži, proto se doporučují i pro citlivou pleť.

Tip: Vyzkoušejte Intense Eye Cream (Intenzivní oční krém), který splňuje všechny požadavky na vysoce kvalitní a účinný přípravek pro péči o oční okolí. Složky, které obsahuje, mají širší působení, takže řeší všechny problémy současně. Liftonin – Xpres zajišťuje okamžité vypnutí pokožky, vyhlazení očního okolí až o 74 %, podporuje hydrataci pokožky a tvorbu kolagenu. Cytobiol Lumin Eyseryl peptide bojuje proti otokům a očním váčkům, stimuluje mikrocirkulaci, zpevňuje stěny cév a zesvětluje tmavé kruhy pod očima. Kofein je přírodní protizánětlivá látka rovněž zrychlující mikrocirkulaci. Intense Eye Cream koupíte na www.essente.cz za doporučenou 780 Kč/50 ml.

Naše osobní zkušenost: Essenté Intense Eye Cream se krásně vstřebá a vytváří neviditelný a příjemný film. Bez problémů tak můžete nanášet make-up i v okolí očí.

 

 

Zásada č. 5: Nevtírat, jen jemně vklepávat 

A jaký je správný postup? Přípravek aplikujte na hřbet levé ruky (praváci), odkud následně odebírejte potřebné množství, které lehce vklepejte do pokožky kolem očí.

„Doporučuji nanášet krém bříšky prstů, nejlépe prsteníčkem, který má jemnější motoriku. Ukazováček by vyvinul příliš velký tlak. Jde o to zbytečně kůži nevytahovat. A pokud vám zbyde trochu přípravku na ruce, naneste zbytek nad horní ret, kde je rovněž jemná kůže, která potřebuje specifickou péči,“ doporučuje Klaudia Nawaisehová.

 

ee5083b593e3e2804fdabded56b1dea4

 

Zásada č. 6: Pravidelně hydratovat a občas dopřát masáž i očnímu okolí

Rovněž nedostatečná hydratace způsobuje rychlejší vznik vrásek nejen okolo očí. Proto je nutné dodržovat pitný režim a používat přípravky, které pleť dobře hydratují, a tím vyživují a chrání. „Také špatná cirkulace lymfy může být příčinou vzniku váčků pod očima. Proto doporučuji preventivní lymfatické masáže obličeje a očního okolí, které rozproudí lymfu, odplaví toxiny a zároveň celkově zklidní mysl,“ radí kosmetička.

 

Zásada č. 7: Zrychlení mikrocirkulace zmírní kruhy pod očima

Tmavé kruhy pod očima jsou dané buď geneticky (pigmentací), nebo vznikají postupně s věkem, kdy dochází ke zpomalení mikrocirkulace.

„V tenkých kapilárách pod očima má krev tmavší odstín a pod tenkou kůží prosvítá. Ke zhoršení dochází například vlivem únavy, rovněž úbytek váhy způsobuje viditelné žilky. Dbejte také na dostatečný spánek, zdravý životní styl, omezte alkohol, zapomeňte na kouření, zvyšte příjem tekutin. Řešením pro již vzniklé kruhy pod očima jsou přípravky, které podporují zrychlení mikrocirkulačního oběhu pod očima,“ uzavírá téma Klaudia Nawaisehová, hlavní školitelka kosmetické značky Essenté.

 

 

EVA
JASANOVSKÁ

zakladatelka Bobovibe
Zdroje: www.essente.cz,Inspirace.essente.cz a www.pohodarky.cz

Vydáno: 16.10.2019 | Všechny články autoraMůže se vám také líbit:

  •   V mém šatníku najdete pár věcí, které jsem při jejich koupi považovala za investici. Určitě jednou z nich je šátek Hermès! Já si asi před pěti lety koupila ten kultovní – oranžový s hnědou stuhou (asi nejlépe vám to[číst více]
  •   Následujte nás! Máte jedinečnou příležitost vidět místo, kde se světové celebrity, které přijíždějí do Cannes na filmový festival, potkávají a s dokonalým make-upem míří na červený koberec. Dior Suite v Cannes najdete v luxusním hotelu Majestic Barriére a jeho[číst více]
  •   Zajímáte se o životní prostředí? Podporujete ekologické aktivity? Máte rádi poslední módní trendy? Pak vás budou bavit nejnovější běžecké boty, které pomáhají čistit oceány od plastového odpadu! Parley UltraBOOST X. Bota, se kterou můžete být lepší s každým během[číst více]

 Wishlist