By Lucie Janotova & Eva Jasanovska

#Bobomama: Nikol Moravcová

Je tady druhá série naší oblíbené ankety.

Dlouho jsem tu neměli naši oblíbenou anketu #bobomama a byla to škoda, protože byla velmi oblíbená. A tak jsme zpátky s bobomama 2. Otázky jsme trochu updatovali, přizpůsobili mama trendům, zajímá nás třeba vztah k instagramu, zveřejňování dítěte online či nově vztah k charitě… A tak i ta první by měla být nějaká pecka.. Kdo jiný než instaqueen Nikol Moravcová! Na Nikol je obdivuhodná její energie. Pozitivní energie a otevřenost! Z mého pohledu si jednu dobu procházela těžkým obdobím, kdy dostávala od bulváru pěknou nálož… Ustála to nejlépe, jak mohla, aby nakonec vytřela všem zrak. Byla napřed a dnes je na sociálních sítích jedna z nejúspěšnějších. A hlavně také organizuje bloges mama market již tuto neděli, pozvánka níže! Jak to zvládá s mateřstvím a dokáže být stále jen ta pozitivní Nikol?

Kopie návrhu Bez názvu

 

Mateřství a kariéra: se dá jednoduše skloubit, pokud jste influencer nebo vás živí sociální sítě. Je to sice občas na úkor soukromí, ale má to řadu výhod. Třeba testování různých výrobků baby sortimentu – od kočárků až po plenky.

 

 

Poprvé jsem zatoužila po dítěti: to jsem nikdy neměla. Vyloženou touhu po dítěti. Spíš jsme po líbánkách s manželem zatoužili o dalším levelu lásky, kterým dítě bezpochyby je, ale že bych si nějak plánovala otěhotnět, to ani ne a byl zázrak, že to vyšlo tak rychle.

 

Být mámou pro mě znamená: novou životní roli, se kterou se zatím učím, respektive ona učí mě. Být víc trpělivá, zvládat stereotyp, na který jsem nebyla do té doby zvyklá a hlavně radost. To vystihuje mojí roli mámy asi nejvíc. Každý den se probudím (nebo spíš „jsem probuzená“) a užívám si ten náš malý zázrak!

 

Moje první reakce na pozitivní těhotenský test: byla to středa a načurala jsem do hrníčku s nápisem #nejlepsistredavzivote, takže mě to spíš utvrdilo v tom, co jsem už měsíc cítila. Bolest prsou, lehká nevolnost a „motýli v břiše“. S manželem jsme skákali dva metry do vzduchu radostí a ten entuziasmus nás zatím nepřešel. Uvidíme časem 🙂

 

V těhotenství jsem si „ujížděla“ na: sladkém, které jsem do té doby vůbec nejedla. Konkrétně na tvarohových koláčích a zmrzlině. Dřív jsem ale milovala spíš sýry, klobásy, avotousty a ty jsem si musela dát dokonce blokovat i na instagramu. První trimestr jsem totiž dokonce zhubla, jak jsem stále zvracela, ale druhý trimestr se to ustálilo a snažila jsem se jíst zase zdravě, ale moc mi to nešlo. Taky jsem pořád pila červenou Magnesii, v tom létě jsem měla neustále žízeň 🙂

 

Na porodu mě překvapilo: KOJENÍ! Každý vás neustále varuje před porodem, ale ta bolest z prvních měsíců při kojení byla strašná a fakt jsem to nečekala.

 

Z porodu bych raději zapomněla: rodila jsem císařem, takže rozhodně na večer ten den, kdy jsem měla dojít do koupelny. Bohužel jsem to zvládla až druhý den ráno a musela jsem se hodně přemáhat, ale už 5. den jsme šli domu, takže na porodnici nemám vůbec špatné vzpomínky. Spíš naopak. V Podolí byl skvělý servis.

 

Partner u porodu – ano, či ne: pro mě určitě ano. Je mojí oporou ve všem a děláme spolu téměř všechno, takže si neumím představit, že by chyběl při tak vzácném okamžiku, jako když přišla naše dcera na svět. Byl strašně dojatý a nikdy na ty jeho rozzářené oči, když slyšel první křik, nezapomenu. Bylo to kouzelné!

 

Kojení na veřejnosti: eee záludná otázka. Já s tím popravdě trochu bojuju. Ale když už je to potřeba, tak se snažím být nenápadná, ale manžel okolo mě lítá se šátkem a paradoxně tím poutá větší pozornost 🙂 Rozhodně neuznávám exhibicionismus v tomto směru, ale zavírání na záchody mi taky přijde jako extrém. Všeho s mírou .)

 

Vidět syna/dceru poprvé bylo…: překvapující! Měla strašně moc tmavých vlasů a upřeně se na mě dívala modrýma očima. Nebyla podobná nikomu z nás, ale byla svým způsobem to nejkrásnější, co jsem kdy v životě viděla. Ostatní pocity mi docházely až postupně.

 

Jméno našich dětí jsme vybírali…: poměrně dlouho a intenzivně. Já měla původně vybranou Glorii, ale manželovi se to nezdálo, tak jsme vybírali k jeho příjmení takové jméno, aby znělo spíš francouzsky než slovensky 🙂 Violet Baláž je určitě lepší než Eržika nebo Žaneta, ještě když pocházím z Mostu 🙂

 

Kdybych měla dát jen jednu jedinou radu ohledně šestinedělí, pak by to bylo: aby muži zůstali po celou dobu se ženou. Bylo to pro mě nesmírně důležitý, že mi Karol se vším pomáhal, hlavně psychicky. Začátky nejsou vůbec jednoduchý a díky vzájemný podpoře jsme to zvládli. Jinak bych asi i umřela hlady nebo vzdala kojení :))

 

Jaký je rozdíl mezi Nikol, co neměla děti a Nikol, co je má: stará Nikol byla do větru. Pořád jsem někde lítala, ať už po destinacích nebo barech a teď? Nová Nikol je zodpovědná, obětavá a tak nějak smířená s novou rolí, která mě zatím dost baví. Výsledek totiž vidíte hned. Není nic lepšího než úsměv vašeho spokojenýho miminka. A samozřejmě obsah celýho místo instagramu 🙂

 

Na mateřství mě překvapilo: kolik je vyrobeno odpadu. Nejsem žádná extrémní bio matka, ale těch plen nebo prádla, co se neustále musí prát. Uff. Na to je potřeba výpomoc. Díkybohu za mojí mamku 🙂

 

Chůvy, školky… můj názor na hlídání dětí: mám tyhle věci trochu „na salámu“. Když budu potřebovat jinou chůvu než jsou babičky, tak proč ne. Školka je prej plná bacilů, ale i to je občas dobrý pro normální vývoj dítěte, takže za mě klidně obojí.

 

Nejoblíbenější místo, kam zajít s dítětem na oběd: na oběd? Jako aby se najedla maminka s tatínkem? 🙂 My chodíme na Letný hlavně tam, kde jsou zahrádky, abysme kdyžtak mohli rychle odjet s kočárem, kdyby malá dostala nějaký nečekaný hisák. Doporučuju Bistro 8 nebo Cafe Letka a taky Tvaroh ve Šmeralce má dokonce dvě zahrádky a super jídlo.

 

Oblíbená dětská hračka: zatím mámy levá bradavka.

 

Oblíbená dětská kosmetika: jsem teď ve fázi testování snad všech možných Bioderm, La Roche-Posay apod., ale zatím používáme britskou biokosmetiku KIT & KIN, která dělá i ekologický pleny.

 

Můj způsob, jak si dobít baterky: spánek. Potvrdí asi každá máma 🙂

 

Další dítě – ano, či ne: Ráda. Ale až tak za 4 roky…

 

Já, dítě a instagram: často řešený téma. Některé možná překvapilo, že jsem dala malou hned na instagram, ale už víc jak 8 let dávám celý svůj život na sociální sítě. Je to můj deníček a každý můj pozitivní zážitek nebo okamžik sdílím s lidma. Jen teď je jich už 105 tisíc, ale jsem i přesto velmi opatrná v oblasti spojování dítěte s reklamou. Nejsem celkově zastánce teleshoppingové reklamy typu miminko a kolem něj plenky a snažím se propagovat vše přirozeně a v běžném životě, tedy věci a výrobky, které opravdu používáme. Když dělám na blog recenzi na produkty, tak jsem upřímná a doporučuji jen to, co mně osobně vyhovuje a spojuji se pouze s tzv. love brandy. Nejinak to je s naší dcerou. Rozhodně bychom jí nechtěli zaprodat ani zneužívat nebo na ní dokonce vydělávat. Naším cílem je inspirovat a motivovat okolí a jiné maminky, proto také děláme BLOGES OH BABY MARKET, který bude už tuto neděli ve Vnitrobloku.

 

Profituješ díky instagramu: hádejte 🙂 Jasně. Je můj hlavní příjem a nemusí se jednat pouze o finanční formu. Většinu věcí jako třeba auto, kočárek, oblečení, nábytek, jídlo a další nezbytné věci dostáváme od partnerů, se kterými spolupracuji dlouhodobě. Pokud se to bere jako profit, tak ano. Instragram mi umožňuje tohle všechno mít pokryté a za nic jiného neutrácím. Nejde totiž o to, kolik vyděláte, ale kolik neminete 🙂

 

 

Jakým způsobem lidem či lidstvu pomáháš?

Hezká otázka k zamyšlení. Když budu brát čistě svou práci organizátorky projektů jako je BLOGES MARKET, kde prodáváme oblečení z druhé ruky (recyklace, sustainable, slow fashion) nebo moderátorku a mentorku projektu INSTAHERO, který má za cíl #ZMENIMINSTAGRAM, kde učíme influencery brát tohle povolání vážně a zodpovědně a ukazovat všechny i ty špatné stránky, tak myslím, že je to přesah, který lidem/lidstvu dávám. Zároveň se snažím v našich workshopech o instagramu ukazovat, jak dělat správně tento druh marketingu a obohatit nejen sebe, ale hlavně lidi, kteří vás sledují. Když tak nad tím přemýšlím, tak jsem ráda, že můžu moje know how, které jsem v této oblasti za ty roky nasbírala, proměnit v pomoc ostatním. Třeba výtěžek z nedělního BLOGES OH BABY MARKETU poputuje na Nadační fond Veroniky Kašákové, pro děti, co takové štěstí neměli. Je důležité myslet i na ostatní a nehnat se neustále jen za svým vlastním snem.

bloges baby market FB cover

mood

 

EVA
JASANOVSKÁ

zakladatelka Bobovibe
Zdroje:

Vydáno: 10.10.2019 | Všechny články autoraMůže se vám také líbit:


 Wishlist