By Lucie Janotova & Eva Jasanovska

Tipy na výlet do Berlína

Jedno z nejvíc cool měst čeká na vaši dámskou jízdu.

Potřebujete rozlučku se svobodou, něco zapít nebo prostě jen na výlet? Co zajet za našimi sousedy do Berlína, kosmopolitního velkoměsta, které je od nás jen pár hodin jízdy autem. Hlavní město Německa je plné historie, moderní architektury, zajímavých muzeí a samozřejmě i nočního života. Nemáte auto a nechce se vám jet hromadnou dopravou? Využít můžete i carsharing.

Konkrétní tipy na program v Berlíně a okolí

Kdo Berlín nezná, určitě by neměl vynechat prohlídku památek ve městě. Berlín má opravdu bohatou a zajímavou historii, která stojí za krátké seznámení. Zajímavosti ale nabízí také blízké okolí.

Brandenburská brána

Snad nejikoničtější stavba v Berlíně, jež je symbolem pro rozdělení a sjednocení města Berlína, ale i celého Německa. Pokud si před bránou neuděláte alespoň jednu fotku, tak vám nikdo neuvěří, že jste v Berlíně byli.

Berlínská zeď

Symbol Studené války se naštěstí v Berlíně už v plné kráse nepředvádí, ale o to víc vybízí k tomu, abychom se z historie poučili. K tomuto účelu slouží místo zvané Checkpoint Charlie. Ve své době to byla nejznámější hranice mezi východem a západem.

Vyhlídka na celé město

Není nic lepšího než si Berlín prohlédnout pěkně z výšky. Berlínská televizní věž tento zážitek poskytne a vy si tak můžete užít skvělý výhled a udělat nějaké ty fotky na Instagram.  Na věži je taktéž možné navštívit kavárnu, ale zde si určitě udělejte rezervaci předem.

Do bazénu v řece

Pokud chcete trochu netradiční zážitek, zkuste navštívit Badeschiff Treptow. Je zde nutné kupovat lístky dopředu, ale určitě to bude stát za to. Se vstupenkou získáte vstup na 2 hodiny do bazénu, který je umístěn přímo na řece Spree. Navíc je tam velmi dobře zásobený bar.

Na procházku do parku

Až vám město začne lézt na nervy, můžete se uchýlit do jednoho z místních, velmi pěkně udržovaných, parků. Největší a nejznámější z nich je Tiergarten, kde kromě travnatých ploch najdete také několik památníků významných osobností.

Program na večer

Berlín je mimo jiné také znám svým nočním životem a vyhlášenými kluby. Bohužel je mnoho z nich v dnešní době zavřeno, takže než někam vyrazíte, ověřte si, že je klub v provozu. Za nás doporučujeme klub Aseven, který je otevřen každý víkend.

Dejte si Currywurst

Návštěva Berlína bez ochutnání Currywurstu jako kdyby nebyla. Víte, že tahle pochoutka má v Berlíně dokonce své muzeum? Pokud na tuhle lahůdku nedáte dopustit, tak muzeum je jasná volba.

Výlet do Postupimi

Postupim je město ležící na řece Havole asi 26 kilometrů jihozápadně od centra Berlína, u jeho hranic. Hlavním tahákem je rokokový zámek Sanssouci, zbudovaný jako letní sídlo Fridricha II. Velikého v letech 1745–1747. Je, umístěný v rozsáhlém parku, kde se dále nachází Neues Palais (Nový palác) a další menší stavby (čínská čajovna, zámek Charlottenhof).

Aquapark Tropical Islands, vodní zábava na cestě domů

Jen pár kilometrů od Berlína (čistě náhodou po cestě zpět do Prahy) se nachází obrovský vodní park. Najdete tam několik bazénů a vodních atrakcí jako jsou tobogány a skluzavky, ale nechybí ani relaxační místa či dobré občerstvení. Pokud by vás voda přestala bavit, můžete vyzkoušet i minigolf, let balónem nebo safari. I v tomto případě je však nutné koupit lístky dopředu na jejich webu. Kdo upřednostňuje méně organizované možnosti koupání, může využít spousty jezer, které se nacházejí okolo Berlína.

Carsharing Anytime: Aktuálně můžete využít tarif Berlín.  V ceně je 700 kilometrů a 3 dny pronájmu, což je značka ideál na prodloužený víkend. Na cestě vám bude dělat společníka pohodlný hybridní vůz v automatu
s parkovací kamerou, Toyota Yarris či Corolla Hatchback. Celá cesta s autem (až pro 5 osob), a s benzínem vyjde na 4 499 Kč.

EVA
JASANOVSKÁ

zakladatelka Bobovibe
Zdroje: www.anytimecar.cz

Vydáno: 24.7.2021 | Všechny články autoraMůže se vám také líbit:

  •   Hned na začátku bych chtěla napsat jediné: toto není spolupráce! Dodnes si pamatuji, jak jsme minulý rok seděli ve starém bytě a můj manžel Honza brouzdal po Instagramu, když na něj vyskočila reklama Airbnb na apartmán Skog Harrachov. Trvalo[číst více]
  • darky vouchery uvodni Rádi byste věnovali originální „custom made“ dárek, ale bojíte se, že se netrefíte do vkusu? Mám pro vás skvělou alternativu: výběr poukazů na dárky na míru, které mě dostaly. Obdarovaný získá voucher, na základě kterého si nechá vyrobit věc dle[číst více]
  • Kendall Jenner @kendalljenner Post: 2298, followers: 35 596 819 Samozřejmě s příjmením Jenner a starší sestrou v podání Kim Kardashian není žádné překvapení, že Kendall má přes 35 miliónů následovníků. Narodila se v roce 1995 v Los Angeles a má 9 sourozenců[číst více]

 Wishlist