By Lucie Janotova & Eva Jasanovska

Rimowa představila svoje zavazadla na přehlídce Fendi

Tahle spolupráce nás začátkem roku více než zaujala!

Snímek obrazovky 2018-01-16 v 16.34.51

 

V Miláně se začátkem roku konal pánský fashion week. Obyčejně z něj fotky jen čistě orientačně prolétnu online, protože na pánské týdny módy nemám tolik času jezdit. Tentokrát mě ale zaujalo velice zajímavé spojení. Fendi a Rimowa!

Přehlídka Fendi totiž tentokrát našla inspiraci v jet-set cestovaní, životě na letišti a přesouvání se z místa na místo. Modelky a modelové se procházeli kolem dlouhého letištního pásu, na kterém jezdila nejen stylová zavazadla Fendi, ale i ikonické hliníkové kufry vyhlášené německé značky.

Rimowa od loňského roku patří do luxusního portfolia společnosti LVMH a zařadila se tak mezi značky jako je Louis Vuitton. Všeobecně je ale známá pro svoje technologicky pokročilé materiály a stylové kufry, které se mimo jiné vyrábí i v českém Pelhřimově. Většina z téměř 200 výrobních operací, které jsou třeba k výrobě jednoho kusu, se uskutečňuje ručně. To je jediný způsob, jak udržet špičkový standard kvality. Velký důraz se klade na selektivní prodej prostřednictvím dohod o spolupráci s německými prémiovými značkami jako Lufthansa a Porsche. Ať už jde o úctyhodný hliníkový kufr nebo lehké zavazadlo vyrobené z moderního polykarbonátu: díky charakteristické konstrukci s drážkami ve skořepině je design RIMOWA nezaměnitelný a snadno rozpoznatelný na první pohled. I bez viditelného loga!

To značka Fendi to má v posledních letech paradoxně zcela naopak a kdo nemá její logo na tričku, svetru nebo kabelce, jakoby snad ani nebyl. No… uvidíme, jestli spojenectví těchto brandů bude pokračovat v budoucnu a jak se vyvine.

 

05_FENDI-and-RIMOWA-trolley-1024x683

Snímek obrazovky 2018-01-16 v 19.25.18

03_FENDI-and-RIMOWA-trolley

 

 

 

LUCIE
JANOTOVÁ

zakladatelka Bobovibe
Zdroje: archiv

Vydáno: 18.4.2018 | Všechny články autoraMůže se vám také líbit:


 Wishlist