By Lucie Janotova & Eva Jasanovska

Žijeme designem

Podzim žije spadaným listím a designem. Od včerejška probíhá jedna z největších akcí tohoto druhu v Praze Czech Design Week. Stojí za to.

Prodejní přehlídka českého designu ukazuje to nejzajímavější z nezávislé scény včetně sólové výstavy předního českého výtvarníka Pasty Onera. Té je Czech Design Week partnerem.

Hlavním stanem Czech Design Weeku je v období od 9. do 15. listopadu 2015 Dům U Minuty na Staroměstském náměstí, kde vystavovuje a zároveň i prodává pět desítek českých designérů – jednotlivců, studentů, škol, nezávislých studií a také několik tradičních českých výrobců, kteří jsou s tuzemským designem pevně spjati.

Zde je několik mých argumentů, proč si výstavu nechat ujít. A navíc, vánoce se blíží a já designové a originální dárky nakupuji nejradši. A vy?

 

 

zijeme designem

 

Vobouch

Studio Vobouch se originálním způsobem věnuje kombinaci porcelánových výrobků s netradičními materiály. Série Beton kombinuje porcelán s betonovým blokem. Štípání betonového bloku vytváří jednotlivé části a odkrývá preciznost porcelánu. Tyto části lze složit zpět v jeden celek.

cara

zijeme designem

 

Na zdi

Projekt Na zdi se vyrovnává s absurdností momentu zavěšení užitého předmětu na zeď. Experimentuje s možnostmi zopakování procesu zavěšení talíře a s jeho proměnou v nástěnný obraz. Talíře se svojí zadní stranou stávají médiem a rámem obrazu.

cara

zijeme designem

 

Lampshado

Lampshado představuje origami skládaná stínidla, lampy a doplňky z papíru i polypropylenu v různých grafických vzorech, rozměrech i provedeních. Vše autorská ruční práce skládáním, ohýbáním, kroucením, muchláním, vrásněním, plizováním…

cara

zijeme designem

zijeme designem

 

 

Hany Koi

Na Czech Design Weeku uvádí Hany novou kolekci vyrobenou ze stříbra, zlata, polodrahokamů a perel. Secret Garden je inspirovaná tajemnou zahradou, plnou skrytých zákoutí a dětských snů.

cara

zijeme designem

 

Cyril Dunděra

Cyril je studentem Uměleckoprůmyslové školy v Praze v oboru design nábytku. Houpací křeslo Loewy, které vystavuje, je inspirováno americkým industriálním designérem Raymondem Loewym.

cara

zijeme designem

 

Fylyppos

Skicáky a kroužkové bloky spolu s vystavenými ilustracemi a komiksovou tvorbou, kterým dominuje individualistická a subjektivní myšlenková tvář, každý je originál.

cara

zijeme designem

 

Daniela Chodilová

Hravé propojování užitého a volného umění a překrývání těchto dvou sfér je hlavním zájmem Daniely Chodilové. To můžeme krásně vidět na její „trojkombinaci“. Na Czech Design Weeku představuje svoji klauzurní práci.

Tak vyrazte, do neděle je každý den otevřeno do 21hod a vstupné je 100 Kč 🙂

 

 

EVA
JASANOVSKÁ

zakladatelka Bobovibe
Zdroje: archiv

Vydáno: 10.11.2015 | Všechny články autoraMůže se vám také líbit:


 Wishlist