By Lucie Janotova & Eva Jasanovska

Zeptej se mě na cokoliv (1.část)

Jaké to je, když se můžete zeptat kamarádky na cokoliv? Lucie si to jako první vyzkoušela na Evě :)

zepte se na cokoliv

… a Eva odpovídá! 

Poprvé jsme se potkaly skoro před šestnácti lety ve vydavatelství Stratosféra. Napadlo by tě, že budeme mít spolu blog :)?

To jsme vážně tak staré!? 🙂 V té době byl začátek internetu vůbec! Neexistovaly ani žádné online magazíny. Rozhodně by mě nenapadlo, jak se tahle oblast vyvine a už vůbec ne, že vznikne fenomén blogu. To, že se z jedné no name osoby může stát vlivnější člověk než kdejaká celebrita…..?! V 19ti jsem rozhodně neměla sebevědomí ani zkušenosti se vrhat do svých projektů. Dnes jsem na spolupráci s tebou samozřejmě pyšná!

Máš svoji vlastní firmu a jsi úspěšná ve svém oboru. Nebála ses vstoupit na tenký led lifestylových a módních blogů?

Právě proto jsem si mohla dovolit pustit se do něčeho nového, co pro mě není výdělečné a baví mě. Ty práce se navíc dost prolínají. Baví mě učit se nové věci. U každého klienta musím nastudovat problematiku oboru, vědět, čím se zabývá a rozumět tomu. Normálně bych si to nechala pro sebe, teď se o to můžu na blogu podělit. Zabývám se PR módních a lifestylových firem, mám z čeho čerpat. A hlavně mi dělá radost zúročovat zkušenosti na svém vlastním projektu.

Blog funguje něco přes dva měsíce. Co je pro tebe na blogování nejtěžší?

Proti mně je pouze čas. Je tolik věcí, které bych chtěla pro blog udělat, napsat a zatím jsem nestihla… nápadů je spousta.

Splnily ty dva měsíce, kdy je blog aktivní, tvoje představy?

Já myslím, že naprosto. Hlavním cílem na začátku je, aby se o nás dozvědělo co nejvíc lidí, tedy zvedání čtenosti.

Myslíš si, že máme šanci umístit se v soutěži Blogerka roku?

Máme trochu starší cílovou skupinu. Soupeřit s mladými „youtuberkami“, které mají desetitisíce shlédnutí, se nedá! Ale i tak se o nás díky soutěži Blogerka roku dozví spousta lidí a to je skvělé samo o sobě!

Kdybys měla napsat tři slova, která charakterizují rok 2015. Jaká by to byla?

Početí a nové výzvy.

Poměrně dlouho jsi všem tajila, že čekáš miminko. A já vím, jak nerada slyšíš tuhle otázku… ale kdy jindy se zeptat 🙂 Už jsi vybrala nějaká jména?

Ale já jsem těhotenství vůbec netajila! Jen prostě nemám potřebu postovat ultrazvuk na facebook a podobné věci.. a kromě toho to na mně nebylo až do šestého měsíce poznat. Bavila jsem se tím, jak mě lidé pozorovali a říkali si, tak sakra, je těhotná, nebo přibrala… a radši se na nic nezeptali. Mezi jmény mám pár favoritů.

Jak si užíváš první těhotenství?

Jsou to pro mě novinky ve všech směrech. Prodělala jsem si období sociální frustrace, protože jsem předtím byla hodně společenská a ráda zašla na sklenku. To už mě naštěstí přešlo. Teď řeším otázku skloubení kariéry a mateřství. Tyhle věci nejdou naplánovat. Mám na toto téma připravenou anketu s úspěšnými ženami ve svém okolí. A těším se!

Tvoje oblíbená snídaně?

Chléb obalovaný ve vajíčku! Jako z dětství od maminky.

Knížka, kterou můžeš číst pořád dokola?

Nečtu knihy vícekrát. Mám pocit, že je toho tolik, co jsem nečetla a času málo. Ale zmíním jednu, která se mi dostala hodně pod kůži. Je to Ostrov včerejšího dne od Umberta Eca.

Tvůj hrdina z dětství?

Huckleberry Finn.

Oblíbený šperk, který můžeš nosit každý den?

Vždy si něco oblíbím a to nosím třeba půl roku v kuse. Teď jsou to třeba náušnice Singles od Hany Koi. Jsou kombinovatelné, můžete mít v každém uchu jinou. Mám ráda vtipné, nápadité doplňky.

Oblíbený český návrhář?

Nemám nejoblíbenější, ale moc ráda podporuju české návrháře a nakupuji třeba v La Gallery Novesta nebo na akcích typu Czech design week či Grace & Glamour.

Tvoje módní ikona?

Rick Owens.

Tvůj oblíbený zahraniční blog?

The coveteur.

Vysněné místo, kam se chceš podívat?

Tou knihou už jsem napověděla. Šalamounovy ostrovy…

Naše sny nám pomáháte plnit hlavně vy! Děkujeme vám za vaše hlasy v prvním kole soutěže Blogerka roku a budeme moc rády, když pro nás budete hlasovat ještě jednou. Tentokrát jde o finále 🙂 Děkujeme vám! Link zde = BLOGERKA ROKU

Lucie a Eva

 

zeptej se na cokoliv

 

 

EVA
JASANOVSKÁ

zakladatelka Bobovibe
Zdroje: Marek Musil, www.marekmusil.com

Vydáno: 9.11.2015 | Všechny články autoraMůže se vám také líbit:

  • Ať už Halloween slavíte nebo ne, čas od času není na škodu užít si trochu zábavy v masce! Proto jsme zapátraly v minulosti a našly 8 skvělých kostýmů, které můžete vyzkoušet se svojí drahou polovičkou. Při troše fantazie vás to[číst více]
  • Léto je tady a s ním i příjemný čas dovolených a relaxu. Těšíme se z hřejivého sluníčka, které je jedním ze zdrojů života na Zemi, dodává našemu tělu vitamin D, a tím podporuje dobrou náladu a celkově zdraví člověka. Rozhodně je[číst více]
  •   Každý sen začíná vizí – ale pouze s odhodláním, péčí a odvahou se sny stávají skutečností.  Byly to právě sdílené hodnoty, které svedly značku Bulgari a organizaci Save the Children dohromady v roce 2009, zejména snaha pomáhat dětem prostřednictvím[číst více]

 Wishlist