By Lucie Janotova & Eva Jasanovska

Zářivá pleť & letní slunce

Málokdo odolá hřejivým letním paprskům. Než se začnete slunit, přečtěte si článek naší přispěvatelky Gabriely Peacock.

Snímek obrazovky 2017-07-10 v 21.29.34

 

Letní slunovrat předznamenává to nejteplejší období roku. A to s sebou přináší líné posezení v parku na sluníčku, grilování a košíky plné lesních plodů. A spolu s letním obdobím přichází i zasloužená odměna v podobě dovolených – od práce i od studia. To ale neznamená, že se můžeme přestat starat sami o sebe nebo o svou pleť.

Tím, že budeme chránit svoji pleť – jednak nanášením ochranného faktoru a tím, že se nebudeme slunci vystavovat příliš dlouho – snížíme riziko spálení kůže, jejího poškození i rakoviny. Je ale důležité, abyste zkontrolovali složení opalovacích krémů a snažili se vyhnout oxybenzonu a parabenům. Jak všichni víme, to, co jíme a zvláště některé z živin, jsou důležité pro zdraví kůže, můžou nám ale také pomoci získat (a udržet) zlaté opálení. Výzkumy ukazují, že osvojíme-li si zdravou dietu, dokážeme ovlivnit barvu své pleti a získáme krásné a stejnoměrné opálení i jen po chvilce na slunci.

 

Tajemství je ukryto v přírodních sloučeninách zvaných karotenoidy. Příliš mnoho slunce způsobuje stárnutí pleti a riziko rakoviny, proč tedy nezkusit nahradit hodiny opékání následujícími potravinami:

 

  • Meloun & vodní meloun
  • Broskve & meruňky
  • Mrkev
  • Paprika
  • Tykev, dýně & sladké brambory
  • Rajčata

 

Antioxidanty jsou látky, které snižují škodlivé účinky slunečního záření, znečištění a dalších environmentálních agresorů poškozující naši pleť. Přesně toto poškození je důvodem, proč začínáme vypadat starší – vrásky, sluneční skvrny, jinak zbarvené fleky, nebo nám kůže začne povolovat, vypadá tenčí a bez života.

V kostce: žádné toto poškození není dobré. Dobrou zprávou je, že naše buňky obsahují antioxidanty přirozeně a ty pomáhají poškození neutralizovat a jaksi držet na uzdě, špatnou zprávou naopak to, že nápor škodlivin je často tak velký (kouření, vystavování se polednímu slunci), že ho naše obranné mechanismy nezvládnou. Pak dochází k poškození a přesně v tuto chvíli je čas na nějakou antioxidantní vzpruhu, ať už ve formě potravin nebo péče o pleť, která pomáhá probíhající poškození zabrzdit.

 

Mimo karotenoidů (v seznamu výše) zde uvádíme některé z dalších skupin antioxidantů:

 

Flavonoidy

 

Zelený čaj, citrusy, červené víno, cibule a jablka.

 

Lykopeny

 

Rajčata, růžový grapefruit a vodní meloun.

 

Vitamín C

 

Pomeranče, černý rybíz, kiwi, mango, brokolice, špenát, papriky a jahody.

 

Vitamín E

 

Olej z obilných klíčků, avokádo, ořechy, semena a celozrnné výrobky.

 

Přirozeně, čím bohatší a čerstvější bude vaše strava, tím více antioxidantů zkonzumujete. A nejde jen o zářivou pleť, ale především o ztrátu elasticity a vrásky, kterých se chceme vyvarovat. A až budete bronzová jak bronzová bohyně, nezapomeňte na hydrataci. Gabriela je velkou zastánkyní přírodních olejů jako je například kokosový nebo mandlový, které pleť okamžitě vyživí a zanechávají ji hedvábně jemnou a úžasně vonící.

 

Voňavé a jemné! léto Vám přeje

 

Gabriela a tým

 

 

 

 

 

 

GABRIELA
PEACOCK

nutriční specialistka
Zdroje: instagram

Vydáno: 18.7.2017 | Všechny články autoraMůže se vám také líbit:


 Wishlist