By Lucie Janotova & Eva Jasanovska

Vyzkoušeli jsme: fotoaparát Canon EOS M100 a tady je výsledek…

Lucie otestovala fotoaparát, který je stylový, malý a dělá ty nejúžasnější fotografie a videa. Jen čtěte dál…

IMG_1082

 

Focení je moje vášeň. Prosím, berte mne od začátku jako amatéra, který rád fotí. Pouhého nadšence, který se zkrátka rád rozhlíží kolem sebe a neustále všechny otravuje přítomností fotoaparátu 🙂 Na úvod si však troufnu říct, že na fotografii „mám oko”. Na první pohled poznám, jestli obrázek „funguje”, nebo naopak vůbec. Technická část u mne ale vždy fungovala metodou pokus omyl. A tak vlastně začalo i natáčení prvního youtube videa… S domácí výbavou, respektive klasickou digitální zrcadlovkou. Nicméně už po prvním dnu jsem zjistila, že k natáčení videa a focení aktuálních momentek zkrátka potřebuji něco zcela jiného než velký fotoaparát, který jen uvést do chodu trvá desítky vteřin. Fotoaparát, který bude malý (ideálně se vejde do kapsy), rychlý (okamžitě se spustí) a bude mít dobrou stabilizaci obrazu. A tak jsem přišla na Canon EOS M100!

Jedná se o bezzrcadlovku a značka Canon ji označuje za fotoaparát pro úplné začátečníky, kteří chtějí pořádný foťák a nestačí jim mobil. Tahle logika mi na první pohled dávala smysl. Jeho výhodou jsou malé rozměry a mnoho funkcí, které jako klasický spotřebitel opravdu oceníte. Já rozhodně nedám dopustit na svižné ostření při klasickém focení i videu, který zajišťuje nová Dual Pixel AF CMOS technologie. Rozlišení senzoru je 25,8 megapixelů a obraz je zpracováván procesorem DIGIC 7. Pokud vám všechna tahle označení nic neřeknou, tak vězte, že i za menšího světla natočíte skvělé video. Mě osobně potěšila i možnost polohovat body pomocí dotykového displeje. Pro začínající fotografy pak ve fotoaparátu najdete funkci „kreativního asistenta”, kdy si uživatelé zvolí efekt, kterého chtějí dosáhnout a fotoaparát sám upraví nastavení přístroje. Tyhle předvolby si lze ukládat i do paměti, což je naprosto skvělé. Nechybí Wi-Fi a Bluetooth, díky kterému snadno fotoaparát propojíte přímo s telefonem nebo snímky rovnou nahrajete na sociální sítě jako je Facebook či Instagram. Dokonale jsem ocenila, že Canon EOS M100 je připravený k použití prakticky ihned po zapnutí a dovolí vám tak zaznamenat i spontánní okamžiky, u kterých je rychlost reakce rozhodující. Bez ohledu na to, zda panují špatné světelné podmínky nebo je jasný slunečný den, jsou výsledkem stisknutí spouště velmi ostré a živé fotografie.

Vůbec samotné ovládání je velice jednoduché, prakticky srovnatelné s chytrým telefonem – jako klasický uživatel můžete snadno listovat jednotlivými snímky nebo je zvětšovat a zmenšovat roztažením či stažením prstů. Nechybí ani režim Smooth Skin, který pořídí snímky v pěti různých úrovních a zajistí tak přirozenější podání odstínu pleti.

K dispozici budete mít klasické expoziční režimy jako je automatika, priorita clony, času a plný manuál. Citlivosti jsou pak podporovány od ISO 100 do 25600, u videa pak ISO 100 až 12800. Při natáčení určitě oceníte i to, že přístroj je vybaven displejem, který je možné otočit o 180 stupňů. A teď pro mě jedna z nejdůležitějších informací: fotoaparát na jedno nabití by měl vydržet na 125 minut videa. Já osobně jsem s ním nikdy v kuse tak dlouho nenatáčela, ale zátěžové zkoušce jsem ho vystavila na služební cestě do Itálie a natáčela prakticky celý den bez naprostého problému.

A teď to, co nás všechny milovnice stylových věcí zajímá – design. Já si ho naprosto zamilovala. Vybírat můžete z klasické černé, šedé, anebo bílé barvy. U mě zvítězila ta bílá s protiskluzovou rukojetí. Právě díky této části foťák skvěle padne do ruky a nevyklouzává.

Jednou z největších výhod EOS M100 je možnost výměny objektivů. Pokud někdy zatoužíte vyzkoušet např. nový fotografický žánr, stačí si dokoupit odpovídající objektiv a rozšířit tak své fotografické možnosti.

Pro více info mrkněte:

www.canon.cz/cameras/eos-m100/

Mrkněte na VLOG, který jsem s fotoaparátem Canon EOS M100 natáčela v Amsterdamu:

IMG_1065

IMG_1077

IMG_1084

IMG_1094

IMG_1098

IMG_1137

IMG_1142

LUCIE
JANOTOVÁ

zakladatelka Bobovibe
Zdroje: archiv

Vydáno: 1.4.2018 | Všechny články autoraMůže se vám také líbit:


 Wishlist