By Lucie Janotova & Eva Jasanovska

Vyzkoušeli jsme: cvičení s dětmi & sportovní akademii MINI HEROES

Pohyb nepřináší zábavu jen Lucii, ale už také Benovi. Díky nové sportovní akademii teď cvičí společně!

IMG_9838

 

Děti milují pohyb. A já jsem na tom podobně. Zatím je Ben ještě hodně malé miminko, ale předpokládám, že až bude větší, rozhodně nebude stát v koutě, ale spíš pobíhat, poskakovat a jinak lumpačit. Na druhou stranu právě teď je ve věku (9 měsíců), kdy je potřeba rozvíjet jeho motorické dovednosti. A Ben je naprostý pohodář po tatínkovi, takže má na všechno dost času. Zatímco jiné děti tedy už v jeho věku lezou po bytě všemi směry, náš maličký zrovna teď objevil ležení na bříšku. Ale mě to nijak nestresuje… prostě některým dětem to jde rychleji a jiným pomaleji. Tak jako tak rozhodně není na škodu jeho dovednosti rozvíjet. A když ruku k dílu přidá kvalifikovaná trenérka, už po jedné lekci uvidíte velký rozdíl. Je to až neuvěřitelné! Ale ideální bude, když se na hodině v MINI HEROES přesvědčíte sami! 

Já jsem do pražského Karlína zajela vyzkoušet lekci „Máma a Mimi“ (mrkněte na rozvrh ZDE). Pokud sami nevíte, jaká lekce by byla pro vaše dítě to nejlepší, stačí se zaregistrovat a instruktoři MINI HEROES sami vyhodnotí, do jaké věkové skupiny bude nejlepší ho zařadit. Pak už si můžete přijít vyzkoušet první hodinu zdarma. Pokud máte menší dítě, do cvičení se zapojíte spolu s ním. Pokud už je starší, klidně se posadíte před velké sklo, a v klidu si vychutnáte šálek kávy, přečtete noviny, občas zamáváte a prostě vydechnete. Díky mnoha sportovním nářadím, které bylo speciálně vyrobeno právě pro malé superhrdiny, nebudou vaše děti vědět, kde lumpačit dříve a ani si vaší nepřítomnosti nevšimnou.

Jak lekce „Máma a Mimi“ probíhá?

Pod vedením kvalifikované instruktorky Zuzky jsme nejdřív ukázaly Beníčkovi, kde má ručičky, vlásky, bříško nebo třeba nožičky. A pak jsme se vrhly rovnou na posilování mého břicha. Miminko si totiž položíte na nožičky a vlastní vahou ho houpete sem a tam. Musím přiznat, že po dvou nebo třech minutách je to pěkná makačka a prakticky devítikilové mimi rozhodně skvělá protiváha. My jsme se pak se Zuzkou soustředily na Benovo lezení, takže jsme před něj pokládaly různé předměty (miluje míčky) a on se za nimi snažil dostat. Zuzka mi poradila, že lepší, než ho tlačit dopředu, je zapřít jeho nožičky, takže se snadno může odrážet.

V celé dětské akademii je naprosto úžasný povrch, který dětem neklouže, velice příjemný na dotek. Velkou výzvou pak pro Bena byla malá kladina, kterou musel přelézt. No, spíš se přes ní překutálel, ale na tom určitě ještě zapracujeme 🙂 Z dalšího nářadí jsme vyzkoušeli velkou činku, na které spolu se Zuzkou dělal kotoul, barevnou podkovu na houpání nebo pyramidku, na kterou vyšplhal, ale odmítal slézt dolů (chápu, skvěle se po ní kutálely míčky, které jsme mu uhoněné podávaly 🙂 a mnoho a mnoho dalšího.

Myslím si, že Ben si hodinu v Mini Heroes strašně užil. Celou dobu se smál, žvatlal, výskal a užíval si to… Stejně jako já! (Já žvatlala míň :)))  Každopádně se sem budeme určitě často a pravidelně vracet.

Pokud vás cvičení v Mini Heroes zaujalo, zajděte se k nim podívat, nebo mrkněte na webové stránky ZDE:

MINI HEROES, River Garden II./III., Rohanské nábřeží 678/25, Praha 8 – Karlín

www.miniheroes.cz

A jaké je vaše oblíbené cvičení s dětmi?

Budu moc ráda za vaše tipy a zkušenosti, co děti baví.

Lucie 

PS: Dneska odpoledne se Ben poprvé maličko posunul v plazení směrem kupředu! Nevím, jestli je to díky hodině v MINI HEROES, ale každopádně je to pro nás velká událost. Jééé!

 

IMG_9714

IMG_9572

IMG_9575

 

IMG_9590

IMG_9595

IMG_9596

 

 

IMG_9630

IMG_9634

IMG_9637

IMG_9642

 

IMG_9651

IMG_9684

IMG_9695

IMG_9712

IMG_9717

IMG_9741

IMG_9745

IMG_9755

IMG_9759

IMG_9768

IMG_9803

IMG_9811

IMG_9816

IMG_9819

IMG_9821

 

Lucie má na sobě: 

legíny a sportovní podprsenku, Stella Sport, Adidas; tričko, H&M

Ben má na sobě:

tričko a mikinu, H&M Conscious; tepláčky, Mothercare

 

 

 

 

LUCIE
JANOTOVÁ

zakladatelka Bobovibe
Zdroje: archiv

Vydáno: 3.5.2017 | Všechny články autoraMůže se vám také líbit:


 Wishlist