By Lucie Janotova & Eva Jasanovska

Veronika a její novoroční kulturní tipy

Spravte si náladu po volbách pěkným uměním!

Milí/milé čtenářky našeho blogu, nálada je teď po volbách všelijaká, ale co se dá dělat…”Show must go on” a že těch shows je nyní v Praze k vidění docela hodně. Já jsem udělala takový namátkový subjektivní výběr, těch z mého pohledu větších výstav. Příště se podíváme na různé pražské soukromé galerie.

 

UMPRUM_Artsemest_5

 

overaly

Palác Kinských
Umění Asie

do 25.2.
http://www.ngprague.cz/objekt-detail/palac-kinskych/

Stálá expozice výstavy asijského umění, která byla několik let umístěna v paláci Kinských na Staroměstském náměstí, bude končit 25. února. Nenechte si tuto naprosto fantastickou obohacující a naučnou výstavu ujít. Ve třinácti komnatách najdete 13 tisíc výstavních předmětů z Japonska, Číny, Koreje, Tibetu a dalších, z různých časových období od dob před rokem 0 až po 19. století.

 

Asie_6

Asie_2

 

K vidění jsou sbírky kovových předmětů, porcelánu či maleb. Můžete zde vidět a porovnat různé podoby Buddhy v souvislosti s estetickými představami různých zemí. Před definitivním ukončením této výstavy vytvořila Národní galerie Prahy speciální doprovodné programy. Přijít sem můžete na výtvarné dílny s tématem “Bohové a hrdinové hinduistických eposů” nebo na “Balijské taneční kurzy” či na kurátorské prohlídky zaměřené na různé úseky expozice. Jak už to bývá, dětem se sem moc nechtělo, ale pak i tito dva buřiči podlehli té kráse a dokonce snaživě četli texty.

 

Asie_1

 

Asie_3

Asie_5

Asie_7

overalyArtsemestr 

UMPRUM

Na Vysoké škole uměleckoprůmyslové proběhl další ročník Artsemestru, výstavy studentských prací za poslední školní období. Je to poměrně legendární akce, kdy jsou veřejnosti přístupné všechny ateliery a mohou nahlédnout pod pokličku fungování celé školy.

 

UMPRUM_Artsemest_4

UMPRUM_Artsemest_3

UMPRUM_Artsemest_1

UMPRUM_Artsemest_2

overalyGalerie Rudolfinum
Domestic Arenas

19.1.2018 –
http://galerierudolfinum.cz/cs/vystavy/prave-probiha/domestic-arenas/

 

Rudolfinum_3

 

Výstava “Domestic Arenas” v mém tak často opěvovaném Rudolfinu je spíše z ranku pro “náročného diváka” a z pohledu tvůrců novou tematickou kapitolou ve výstavní dramaturgii. Prostřednictvím a propojením video klipů, hudby a angažovaného dokumentu reaguje na témata, která se týkají spíše americké společnosti, jako nyní často diskutované mezietnické napětí a vztahy.

 

Rudolfinum_1

Rudolfinum_4

overalyDOX
Daniel Pešta
DeTermination
26.1. – 7.5. 2018

V holešovickém DOXU byla nedávno zahájena samostatná výstava multimediálního umělce Daniela Pešty. DeTermination ukazuje rozsáhlý výběr prací týkajících se otázky determinace člověka. Umělec, který nežije v Čechách, a tak je jeho dílo u nás méně známé, je jediným českým umělcem pravidelně vystavovaným na mezinárodní výstavě na Benátském biennale. U příležitosti zahájení proběhla performance izraelského choreografa Ohada Naharina, kterou nastudoval s baletem ND. Při té příležitosti jste mohli poprvé nahlédnout do nového sálu v DOXU.

 

Dsaniel Pešta_Výkřik 2., Scream No.2

27459765_10155508614387683_312490733141524816_n


Dsaniel Pešta_Výkřik 2., Scream No.2

 

VERONIKA
DRAHOTOVÁ

vizuální umělkyně
Zdroje: Veronika

Vydáno: 4.2.2018 | Všechny články autoraMůže se vám také líbit:

  • game changer uvodni Světoví módní redaktoři a my s nimi vybrali kousky, které útočí na vaše šatníky. Oblečení a doplňky, které z vás udělají hvězdu (v čísle jedna to platí doslova!) a vašemu outfitu dodají neočekávaný ‚twist‘. Sezona podzim – zima 2016 je[číst více]
  • stepanka uvodni Milujeme styl. Milujeme ženy, které ho mají! Jako bývalá redaktorka, manažerka, nyní maminka, podnikatelka a manželka zajímavého muže, Štěpánka Komárková. Nejen o stylu, ale dnes hlavně o něm, jsme si „jen tak“ povídaly.   Štěpánka ve své pracovně Jsi krásná,[číst více]
  • Online nákupy milujeme! Zvláště pak v období slev. Snadno se totiž dostaneme k modelům jinak kvůli své ceně naprosto nedostupným! Proto jsme zapátraly na našich oblíbených internetových adresách a našly pro vás ty nejstylovější kozačky za skvělé ceny… Vždyť Vánoce[číst více]

 Wishlist