By Lucie Janotova & Eva Jasanovska

V Praze byl otevřen kultovní hotel Mama Shelter

Takhle zpráva nám před pár měsíci udělala velkou radost!

Bathroom

 

Mama se zrodila před deseti lety díky rodině Trigano, která patří mezi zakladatele řetězce Club Med. Z Paříže zamířila do Marseille, Lyonu a Bordeaux, následně pak za hranice do Los Angeles, Ria, Bělehradu a nyní do Prahy. V současné době se může pochlubit celkovým počtem 1 040 pokojů, 8 restaurací a 600 zaměstnanců v 8 městech a 5 zemích.

Mama Shelter, to je mnohem víc než jen hotel, kde najdete obří postele a televize nebo bezplatnou vysokorychlostní wifi. Je to oáza pohostinnosti pevně spjatá s energií svého města a různorodých postav, které jej činí výjimečným. Nejde jen o místo pro výletníky a jejich párty, ale o prostor určený k práci, lásce, snění, zpěvu, k návratům po dlouhých nocích. Mama je místem, kde se mladí tvůrci a rockeři současné Prahy volně mísí se zvědavými turisty a byznysmeny na služebních cestách.

Pro zhmotnění uvedené vize si Mama vybrala legendární Parkhotel, jenž se tak stal její vlajkovou lodí v Evropě. Jedinečná architektura Zdeňka Edela s typickými minimalistickými čistými liniemi 60. let se dočkala velmi citlivého přístupu. Zachovány byly také jedinečné prvky jako nenapodobitelná recepce či české tapisérie, které se mísí se zábavným a různorodým stylem Mama Shelteru. Jalil Amor, jeden z nejvěrnějších žáků Philippe Starcka, použil pro Mama Praha stejný přístup jako předtím u Mama Bělehrad a vytvořil nápaditý interiér, který odráží svébytnou identitu města. Francouzský umělec Beniloys zase dostal prostor k vyjádření svého osobního, nespoutaného vnímání pražské historie prostřednictvím figurativních a narativních maleb na stěnách a stropech.

Mama_Shelter_Prague_06_18-02_11277_FA

Mama Shelter Praha disponuje 238 pokoji čtyř typů (Mama Medium má 18 m2, Large Mama 25 m2, Mama XXL 44 m2 a Mama Penthouse 69 m²), s pohodlím domova spolu se všemi výsadami moderního digitálního světa. Mama Shelter však není jen místem odpočinku. Jde o prostor, kde se velmi odlišní lidé mohou scházet, jíst a pít, nakupovat, tančit, diskutovat i slavit. Dvě hotelové restaurace nabízejí hostům i Pražanům kuchyni v nefalšovaném domácím stylu. Restaurace pro 200 lidí umožňuje společné posezení u velkých dřevěných stolů, nebo naopak klid a soukromí ve vyvýšené části. Servírují se pizzy z dřevěné pece a další domácí pokrmy z celého světa – vše připravené s láskou jako od maminky. Ve výběru místních, francouzských, amerických a italských jídel, za nimiž se budete rádi vracet, naleznete vyhlášený čočkový salát se ztraceným vejcem, krémovou italskou burratu, typický český guláš se špekovými knedlíky nebo vegetariánskou misku.

Osobitá restaurace podává také bohatou snídani formou bufetu a kávu, kterou si můžete vychutnat uvnitř nebo na terase. Restaurace Mama umožňuje hostům sledovat přes prosklené okno mistrovství šéfkuchaře a jeho týmu nebo ukrátit čas zábavou, o kterou se starají šachy, vrhcáby, scrabble, videohry, stolní fotbal i živá hudba. Na ni navazuje lounge se sedmnáctimetrovým barem a proslulou terasou, kde ochutnáte svůj první koktejl MAMA LOVES YOU, nebo každý večer mezi čtvrtkem a sobotou zažijete živý koncert či DJ set. Pro pracovní účely slouží šest zasedacích místností nebo venkovní prostor pro skupiny.

Mama_Shelter_Prague_06_18_10690_FA

Mama_Shelter_Prague_06_18-03_17_FA

Mama_Shelter_Prague_06_18-03_49_FA

Mama_Shelter_Prague_06_18-03_28_FA

Mama-Prague-Medium-01

LUCIE
JANOTOVÁ

zakladatelka Bobovibe
Zdroje: archiv

Vydáno: 11.10.2018 | Všechny články autoraMůže se vám také líbit:


 Wishlist