By Lucie Janotova & Eva Jasanovska

Tip na dětskou knížku: Krotitelka pražských strašidel

Baví vaše ratolesti čtení? Pak tuhle si určitě zamilují stejně jako Lucie a Ben.

mapa_01

 

Máte doma čtenáře? Baví vaše ratolesti prohlížení nebo čtení knížek? Pak jste na tom asi podobně jako já a stále objevujete nové a nové tituly. U Bena zatím pořád frčí ty obrázkové, ale postupně se propracováváme i k příběhům. A když mi kamarádka Lucie vyprávěla o nové knížce o pražských strašidlech, rozhodně nemohla chybět v naší sbírce.

Česko-anglická Krotitelka pražských strašidel mě okouzlila na první pohled. O to víc, když jsem zjistila, že spoluautorkou je teprve třináctiletá Rozálie Vondráčková. A o čem je? Těšit se můžete na sedm pohádek se strašidly, která si zasednou na malé nezbedy, ať už je to Viktor Neposlech, Johanka Vzteklá, Mates Nejedlý nebo Prokop Nespava. Strašidla je budou strašit a Františka je bude krotit, aby toho všeho prostě nebylo příliš. Příběhy zasazené do různých částí Prahy ilustrují doprovodné mapy, aby děti mohly sledovat, kde se strašidla a jejich krotitelka právě nachází.

Víte, proč je Karlův most kouzelný, jak to, že byla na Žižkovském vysílači mimina nebo proč je Golem velký popleta? Tohle a mnohé z dalších kuriozit nejen o Praze se z publikace dozvíte.

Knížku navíc koupíte i v audio verzi, kterou namluvila Simona Babčáková (čeština) a Tonya Graves (angličtina). Spoluautorem je Martin Babic a krásnými kresbami ji bohatě ilustrovala Soňa Juríková.

Koupit ji můžete ZDE.

Jak se vám knížka líbí?

My ji s Benem aktuálně objevujeme a fakt moc a moc.

mapa prahy_obal__jen predni strana

uvodni_03

text_02

ilu_01

LUCIE
JANOTOVÁ

zakladatelka Bobovibe
Zdroje: archiv

Vydáno: 13.9.2018 | Všechny články autoraMůže se vám také líbit:


 Wishlist