By Lucie Janotova & Eva Jasanovska

Skvělá spolupráce: Nespresso & Mikov & Olgoj Chorchoj

Tohle spojení nás opravdu baví!

nespresso mikov1722 WHITE Kapsle

 

Některé projekty jsou prostě lepší než jiné. Jak se vám líbí limitovaná edice legendárního nožíku Rybička vyrobeného z použitých Nespresso hliníkových kapslí? Nám opravdu moc!

Společnost Mikov i společnost Nespresso jsou ikonické značky v oborech. Ve spolupráci s dalším partnerem, skupinou Olgoj Chorchoj, která platí za špičku v odvětví designu, přinášejí jedinečnou věcičku s ekologickým přesahem, limitku kapesního nože Rybička, jehož střenky jsou vyrobeny z 35 použitých hliníkových kapslí kávy Nespresso.

“Ne ze všech vrácených kapslí vznikne Rybička. Ale všechny vrácené kapsle Nespresso jsou recyklovány, aby z nich mohlo vzniknout něco nového,” vysvětluje Andrea Petrová, marketingová manažerka Nespresso.

Kapesní nůž Rybička je považován za jeden ze symbolů Česka a je řazen mezi takové ikony jako Václav Havel, Škoda, Becherovka nebo Jaromír Jágr. To nejdůležitější v jeho popularitě však hraje kombinace tradice a pozitivních emocí – vzpomínky na dětství a chvíle strávené s rodinou, které vzbuzuje napříč generacemi. Je typický svým originálním designem, který se mnoho výrobců po světě pokoušelo neúspěšně napodobit.

Moderní čisté linie navrhlo studio Olgoj Chorchoj. Design podtrhuje vlastnosti použitého materiálu; silueta jasně prozrazuje, dle jaké předlohy je nůž navržen.

Limitovanou edici v počtu 1 300 kusů vyrobila česká firma Mikov s.r.o., která již více než sto let produkt vyrábí, a to jak v různých inovovaných variantách, tak i v jeho tradiční podobě.

Nespresso prodejem limitované edice podpoří Nadaci Terezy Maxové dětem. Výtěžek z prodeje ve 100% výši poputuje na pomoc ženám s dětmi v azylových domech, aby mohly začít nový život.

1 000 kusů bude k dostání za 500 Kč v Nespresso Boutiques v Praze i v Brně a na e-shopu Nespresso www.nespresso.com od 25. října 2018 do vyprodání zásob.

Více o recyklačním programu se dozvíte na www.nespresso.cz/recyklace.

nespresso mikov1722 BILA jen nuz

LUCIE
JANOTOVÁ

zakladatelka Bobovibe
Zdroje: archiv

Vydáno: 26.10.2018 | Všechny články autoraMůže se vám také líbit:

  • Když jde o sluneční paprsky, nenechávám nic náhodě. Vlastně se chráním celoročně, ale během léta z domu bez kvalitního opalovacího krému neodcházím. Vyzkoušela jsem jich už opravdu mnoho a přijdu si v této beauty kategorii jako velice náročný zákazník 🙂[číst více]
  • Restaurace L’Osteria, jejíž oblíbený koncept úspěšně funguje již v pěti evropských zemích, slavnostně otevírá svou první restauraci v Čechách. Jejím zázemím jsou prostory architektonického skvostu budovy Drn na Národní třídě v Praze. Rodinná atmosféra, čilý ruch,skvělé jídlo a pití a promyšlený interiér v[číst více]
  • hermes design   Nekompromisnost. Rovnováha. Představivost. Vytříbené materiály. Perfektní znalost řemesla. Novou kolekci nábytku, objektů, látek a tapet Hermès charakterizuje spousta slov. Pokud bychom si však měli vybrat jen jedno motto, řekli bychom o ní: „Domov je útočištěm pro tělo i mysl.“[číst více]

 Wishlist