By Lucie Janotova & Eva Jasanovska

Samsung odhalil chytrou ledničku, co vám třeba objedná nákup

Digitalizace domácnosti pokračuje. Seznamte se se Samsung Family Hub!

0067

 

Chytrý telefon nebo tablet už dnes nikoho nepřekvapí. Ale to, že vám lednička třeba objedná nákup z vašeho oblíbeného internetového obchodu, pošle kamarádce fotky z dovolené nebo se do ní budete moci podívat na dálku přes telefon, to nás minulý týden „dostalo do kolen“ na tiskové konferenci Samsung. Ta se uskutečnila v nádherném střešním apartmá Rezidence Kavčí hory, ve kterém nechybí například bazén, 3 krby nebo vlastní střešní zahrada.

Zařizujete nový byt? Nebo se chystáte předělat starou kuchyň? Pak máme pro vás tip, který sice zvedne cenu vaší rekonstrukce, ale zároveň standart vašeho bydlení! Samsung v České republice totiž rozšířil působnost v segmentu zařízení chytré domácnosti a uvedl chytrou chladničku Family Hub s displejem integrovaným ve dveřích. Nový model má ambice vrátit do kuchyní domácí „informační centrum“, tedy známé vzkazy na dveřích držící pomocí magnetek. Family Hub k tomu přidává mikrofon, repráky, foťák, a celou řadu chytrých funkcí.

Family Hub komunikuje se světem přes Wi-Fi a Bluetooth

Chytrá chladnička Family Hub běží na operačním systému Tizen. Displej „probudíte“ dotykem prstu za necelou vteřinu, o navigaci se starají dotyková tlačítka ve spodní liště, která připomínají ovládací prvky u smartphonů Galaxy. Základní obrazovkou je nástěnka, kam můžete připisovat vzkazy, přidávat kresby, „přilepovat“ fotografie nebo z této obrazovky rychle spustit přehrávání hudby. Celkem má Family Hub až pět různě uspořádaných domovských obrazovek, kterým můžete na pozadí nastavit vlastní fotky, nechybí ani panel se zástupci rychlého přístupu. Jako spořič může na displeji běžet třeba slideshow rodinných momentek.

Chladnička Family Hub komunikuje s okolím přes Bluetooth a Wi-Fi, snadno ji tak zařadíte do domácího ekosystému chytrých zařízení. Na dálku tak můžete přímo z lednice ovládat a nastavovat další věci jako klimatizaci, soundbar, chytré žárovky i televizi. A to buď dotykem, nebo hlasovým asistentem Bixby 2.0 s umělou inteligencí. Při vaření můžete dokonce přes lednici vyřídit hovor, stačí se jen přes Bluetooth propojit s telefonem. A komunikace funguje i obráceně. Na lednici můžete zrcadlit přehrávání televize z obýváku, příp. zrcadlit a na dálku ovládat smartphony řady Galaxy. Ať už se nacházíte kdekoliv, přes vzdálený přístup prohlédnete ledničku a dokoupíte jen to, co potřebujete.

Nákupní rádce i brouzdání na webu

Každý člen rodiny může mít u lednice svůj vlastní profil charakterizovaný jménem, avatarem a barvou. A tyto figurky se následně objevují při zadávání položek do přehledného rodinného kalendáře, při psaní poznámek nebo úkolů. Součástí základní výbavy je několik přeinstalovaných aplikací, např. webový prohlížeč, aplikace pro tvorbu nákupního seznamu nebo Správce lednice, v němž uvidíte ručně zadané datum expirace u jednotlivých potravin. Do lednice můžete doinstalovat i další aplikace dle potřeby.

Potažením prstu z horní části displeje nakouknete do obsahu lednice prostřednictvím vnitřních kamer, potraviny opatříte různými štítky, přidáte do vlastního seznamu nebo potraviny dáte na nákupní lístek. Specialitou je integrace s recepty, které si můžete na displeji chladničky přímo vyhledat a chybějící suroviny hned přidat na nákupní seznam. A ten už si snadno zkontrolujete v obchodě na svém smartphonu. Ve vybraných zemích si navíc chybějící suroviny a potraviny objednáte přímo z lednice. Funkce pro plánování jídelníčku vám zase pomůže s přesným dávkováním surovin v receptech podle toho, kdo bude v danou chvíli sedět u jídelního stolu. Potřebné detaily o počtu osob si Family Hub vyčte z rodinného kalendáře.

A bonus navíc? Když si ledničku objednáte, dostanete zdarma jako dárek pračku!!!

Chladnička Family Hub je v České republice dostupná v průběhu října za cenu 79 990 Kč. Pokud si zájemci chladničku předobjednají do 13. října, získají jako dárek pračku QuickDrive v hodnotě 22 990 Kč zdarma.

Více podrobností najdete ZDE.

0118

0107

samsung2

0156

0059

0050

0024

0013

0055

samsung

0132

0098

0076

LUCIE
JANOTOVÁ

zakladatelka Bobovibe
Zdroje: archiv

Vydáno: 26.9.2019 | Všechny články autoraMůže se vám také líbit:


 Wishlist