By Lucie Janotova & Eva Jasanovska

Přivítejte Manifesto Market Smíchov!

Již 19. července otevře naše milované Manifesto svoji "pobočku" na pražském Smíchově.

_Manifesto_Smichov_02_(c)CHYBIK+KRISTOF

 

19. července přivítá Manifesto na Smíchově první návštěvníky a přiblíží tak zážitky propojující gastronomii,  design a kulturu levému břehu Vltavy. Vykouzlí oázu, kde nebude chybět voda, svěží zahrada, tankové pivo, limonády i koktejly, spárované s neobvyklými recepty a kuchyněmi. Manifesto tak slibuje oživit nyní nevyužívaný dvůr smíchovského secesního Národního domu, kde v současnosti parkují auta. Pop-up bude mít kratší život než market Na Florenci a po zimě se přestěhuje na jiné místo Prahy 5.

Nová kulinářská oáza

Manifesto Smíchov bude spolupracovat se zavedenými specialisty na fine-dining, jako jsou Zátiší Group a Sasazu, a nebudou chybět některé oblíbené street food koncepty – PokeHaus, The Craft či Faency Fries. Pop-up kuchyni si zde otevře také panasijská Nebu, která je malým skrytým tajemstvím Prahy. Pilsner Urquell vybaví bar čtyřmi novými tanky a vedle plzeňského se budou čepovat pivní speciály Vinohradského pivovaru. Ve výběru sládků se pravidelně objeví další české mikropivovary, například Matuška. Pilsner Urquell připravuje také školy čepování.

Lokalita na náměstí 14. října je jen pár set metrů od rušného Anděla, v docházkové vzdálenosti od smíchovské náplavky nebo Tančícího domu. K místu přiléhají dva parky, které vybídnou k posezení. Manifesto má ambici vrátit krev do žil dříve tepajícímu srdci smíchovského komunitního života a znovuobjevit jeho půvab. Manifesto bude nadále výhradně cashless ve spolupráci s Mastercard.

Design, hudba, kultura

Manifesto Smíchov pozve DJs ve spolupráci s týmem legendárního festivalu Rock for People. Pořádat bude cyklus koncertů, talk shows a filmových promítání, vše pod otevřeným nebem a přístupná zdarma.

Manifesto vytvoří mnoho zón k sezení a relaxaci. Uznávané architektonické duo Chybík + Krištof prostor vybaví mělkou vodní plochou a pochozí palubou, nábytkářské studio mmcité Davida Karáska zde v premiéře uvede subtilní piknikové lavice rautster pro 6 osob, vyrobené ze dřeva a oceli.

_Manifesto_Smichov_04_night_(c)CHYBIK+KRISTOF

Manifesto Florenc_02_Manifesto-Market-Easter-4-2019-Alexandra-Siebenthal-Web-5074

LUCIE
JANOTOVÁ

zakladatelka Bobovibe
Zdroje: archiv

Vydáno: 18.6.2019 | Všechny články autoraMůže se vám také líbit:


 Wishlist