By Lucie Janotova & Eva Jasanovska

Podpořte laskavý projekt

kolekce dárků s přesahem, která přináší radost a zároveň pomáhá

Laskavá kniha, řemeslný hrneček či ručně sbíraný čaj…..

 

Věříme, že laskavost vede ke štěstí a štěstí vede k laskavosti. Proto vidíme smysl v jejím šíření napříč společností. S laskavou myšlenkou vznikla také kolekce řemeslných produktů, jako je ručně sbíraná bylinná směs, pohlednice z ekologického papíru či knížka mapující osudy odvážných dobrosrdečných lidí. Celou laskavou kolekci najdete na e-shopu www.laskavci.cz.

 

Dobro existuje

První impuls pro vznik laskavé kolekce dala kniha s názvem Laskavci – Příběhy (ne)obyčejných lidí, kteří mění svět. Autorka Dominika Trčková v ní přináší příběhy sedmi lidí ve věku dvacet až čtyřicet let, kteří se snaží smysluplnými počiny měnit svět. „Vždy mě fascinovaly příběhy lidí, kteří se jednoho dne rozhodli změnit věci k lepšímu. Jsem přesvědčená o tom, že příklady táhnou a že v našem životě potřebujeme inspirativní odvážné osobnosti. Příběhy v knize nám dávají naději, že dobro stále existuje. Bez laskavosti můžeme my lidé jen těžko fungovat. Je to dovednost, která může tento svět zachránit,“ říká o knize Dominika Trčková.

 

Na jejích stránkách se čtenáři seznámí třeba s podnikatelem a filantropem Liborem Hořením, zakladatelem DobroKávy, Olí Štrejbarovou, která má na svědomí úspěšná Ježíškova vnoučata, a dalšími inspirativními lidmi. Autorka vyzpovídala rovněž celou řadu odborníků, například farářku Martinu Viktorii Kopeckou, funkčního lékaře Jana Vojáčka nebo biohackerku Veroniku Allister. Fotografie v knize jsou dílem Petra Hricka.

 

Kniha, která pomáhá

Kniha, o jejíž grafickou podobu se postaralo kreativní studio Artbureau, zároveň pomáhá.

Z každého prodaného výtisku putuje 12 x 21 = 252 Kč na podporu laskavých projektů. Každý, kdo si výpravnou publikaci pořídí, se může také těšit ze dvou dárků, které jsou její součástí: jedním z nich je pohled, který může majitel knihy někomu poslat, a tak ho potěšit, a dalším jsou semínka k pěstování rostliny laskavec zapracovaná v ručně dělaném papíru.

 

Publikace je plná tipů, jak žít smysluplnější život, a výsledků studií na dané téma, protože laskavost vede ke štěstí a štěstí vede k laskavosti. „Je spousta lidí, kteří chtějí pomáhat nebo si založit charitativní projekt, ale nevědí, jak to uchopit. Pak si ale přečtou příběh nějakého úplně normálního člověka a zjistí, že to jde. Tahle knížka je vlastně takovým návodem,“vysvětluje autorka Dominika Trčková.

 

Laskavé doplňky

Knihu na e-shopu doplňují produkty laskavé kolekce. Jedním z nich je směs ručně sbíraných květů a bylinek usušených v Čechách a na Moravě. Čajovou směs s láskou a pečlivostí vyrobila společnost Bylinca. Umístila ji do praktické plechovky, kterou můžete opětovně použít pro další skladování vašeho nebo jako něžnou dekoraci. Tip na přípravu laskavého čaje najdete rovněž na stránkách e-shopu.

 

Protože laskavý čaj se nejlépe pije z laskavého hrnečku, ateliér mindset.cups pro nás vytvořil elegantní porcelánové hrnky. Aby vše dohromady barevně ladilo, vybrali jsme jemné tóny růžové, hnědé a béžové. Hrníčky se liší kus od kusu, proto konkrétní barevnost nemůžeme zaručit – můžete se ale spolehnout, že se vám do rukou dostane skutečný originál.

 

Škoda každé laskavé myšlenky, která se zatoulá v časoprostoru. Aby se to nestávalo, vytvořili jsme edici laskavých notýsků se zakulacenými rohy. Notýsky vznikly v knihařské dílně Papírníci na pražském Břevnově. Jejich stránky jsou z kvalitního papíru světle krémové barvy bez lineatury a do každého sešitu byly ručně napočítány. Desky mají craftový vzhled a jsou zdobené ražbou přes měděnou fólii. Hřbet knihaři prošili barevně sladěnou nití a následně jej ručně zauzlíčkovali.

Laskavou kolekci uzavírají pohlednice rozdávající radost všude, kudy letí. Jsou vytištěné na

ekologickém papíru a grafickou podobu jim stejně jako knize vtisklo pražské studio Artbureau. O výrobu se postarala brněnská tiskárna Helbich.

EVA
JASANOVSKÁ

zakladatelka Bobovibe
Zdroje:

Vydáno: 18.5.2022 | Všechny články autoraMůže se vám také líbit:

  • Revlon mi připomíná mé dospívání. Cindy, piha, dokonalé vlny a perfektní make up… Toužila jsem jeden takový lak s typicky zkosenou lahvičkou a rtěnku v černozlatém obalu vlastnit. A to se zdálo v revoluční době téměř nedosažitelné. Revlon, to byly krásné topmodelky,[číst více]
  • multi beauty uvodni Nevím, jestli to máte stejně, ale já poslední dobou řeším jeden závažný problém – čas! Když máte diář nabitý k prasknutí, a přesto chcete stíhat svůj soukromý život, rodinu, přátele, děti nebo si třeba jen nalakovat nehty, je pro váš[číst více]
  • Přinášíme Vám tip na účes. Vypadá jako halabala zamotaný, ale přitom se vám nikdy takhle nepovede. Znáte to? Poradíme, jak tenhle nenucený cool styl vytvořit. Rozcuchaný, free, do kterého si budete chtít sáhnout. Nedbalá elegance není jen otázkou festivalů a dovolených; účes je[číst více]

 Wishlist