By Lucie Janotova & Eva Jasanovska

Petit Bateau: 50% z bavlny + 50% z lásky

Nechte se okouzlit historií jedné z nejslavnějších značek dětského oblečení, kterou naprosto milujeme!

PBbc8_WEB(1)

 

Petit Bateau vděčí za své jméno dětské říkance: „Maminko, jestlipak mají malé lodičky, které chodí po vodě, nožičky?“. Tato písnička proletěla časem i mnoha generacemi. V roce 1918 se Etienne Valton, syn Pierra Valtona, zakladatele firmy Petit Bateau, inspiroval touto dětskou říkankou a rozhodl se, že dlouhým dětským podvlékačkám, které se tehdy nosily, se ustřihnou nohavice. Tak přišly na svět slavné bavlněné spodní dětské kalhotky.

Ve věku 123 let nelze přece brát věci vážně! Petit Bateau představuje především rozpustilý a radostný svět, který oslovuje všechny generace, od narození do 924 měsíců. Avšak co se týče kvality, s tou se u francouzské značky nežertuje. Trička nemění tvar , patentky bodíček nevypadávají a bavlna zůstává na dotek stále hebká… Pletené kolekce pro novorozence, kolekce spodního a nočního prádlo, které sestavujeme, získaly label Oeko-Tex, tj. evropský label, který vyžaduje přísné kontroly podle mezinárodních norem. Tato certifikace představuje ochrannou známku našich produktů proti rizikům alergií a problémům souvisejícím s kožními podrážděními.

A tady jsou největší ikony značky:

 

Snímek obrazovky 2017-03-08 v 10.57.44

Pláštěnka

Pláštěnky mají už za sebou hezkou řádku let, vane z nich vůně Bretaně a jemného deště. Pro děti, které tak rády skáčou v loužích, je nezbytnou součástí šatníku , ale je v oblibě i u dospělých, kteří dbají o svůj styl i v dešti. Že prší? No a co! Jedinečný a vypracovaný střih Pláštěnky s kapucí Petit Bateau odpovídá duchu námořních důstojníků a je rozpoznatelný mezi tisíci jinými plášti. Bez ohledu na módní tendence je už po léta oblíbenou a nepostradatelnou součástí šatníku různých generací.

overaly

Snímek obrazovky 2017-03-08 v 10.57.54

Námořnické pulovry

Pozlacené knoflíky dodávají námořnickým pulovrům elegantní ráz. Hebké a hřejivé námořnické pulovry jsou hlavní součástí oděvu jak námořníků, tak malých plavčíků.

overaly

Snímek obrazovky 2017-03-08 v 10.58.02

Trička

T-shirt Petit Bateau byl původně spodním prádlem, zprvu z vlněné a posléze z jakostní bavlněné tkaniny. Na jedné módní přehlídce v roce 1994 se jeden slavný návrhář rozhodl obléknout svým manekýnkám pod saka jejich kostýmů pouze bílé t-shirt, a sice t-shirt Petit Bateau. V módní oblasti to znamenalo malý revoluční obrat; to, co se nosilo jako spodní prádlo, se zviditelnilo a stal se z něho vnější oděv.

overaly

Snímek obrazovky 2017-03-08 v 10.58.13

Spodní dětské kalhotky

V roce 1918 se Etienne Valton rozhodl pro rázné řešení: ustřihnout nohavice tradičním dlouhým dětským podvlékačkám; tak vznikly mnohem praktičtější a pohodlnější malé spodní kalhotky. Byl to jedinečný vynález, který znamenal trvalý převrat v dějinách spodního prádla.

overaly

Snímek obrazovky 2017-03-08 v 10.58.34

Body

V roce 1980 vymyslel Petit Bateau body s americkými průramky, které se zavíralo pomocí patentek v rozkroku; bylo tak o moc pohodlnější jak pro rodiče, tak pro miminka. Miminkům umožňovalo větší volnost pohybu a rodičům usnadňovalo práci při oblékání miminek a výměně plen. Díky těmto přednostem se body stalo nezbytnou součástí šatníku všech batolat. Nejdříve však bylo třeba je vynalézt.

Plyšová zvířátka

Plyšová zvířátka z heboučké bavlny a s dlouhýma ušima se mazlí s dětmi už po celé generace. Zvnějšku jsou celé pokryté velmi jemnou bavlněnou látkou a uvnitř vycpané měkkým vatelínem a bývají prvními společníky těch nejmenších batolat. Vyberte pro své miminko první plyšové zvířátko: králíčka, medvídka či myšku, ploché a zvláště takové, které lze osobitě upravovat. Skvělý nápad, když vybíráme dárek u příležitosti narození děťátka.

overaly

Snímek obrazovky 2017-03-08 v 10.58.50

Vzor “MILLERAIES” tzv. “Tisíc proužků”

Trikot pletený ze dvou nití, který vymyslel Petit Bateau v roce 1970, vyžaduje speciální pletací stroje. A proč se nazývá „Tisíc proužků“? Protože na metr látky připadá tisíc proužků, na mou duši!

SPOLUPRACOVNÍCI

Petit Bateau pravidelně spolupracuje s módními návrháři. Carven, Tsumori, Chisato, Cédric Charlier, Monsieur Christian Lacroix nebo Maison Kitsuné tak vytvořili typy kolekcí, kde naše ikonické výrobky přizpůsobili svým představám.

Jestli se vám značka zalíbila stejně jako nám, mrkněte se na její eshop ZDE.

A nebo se rovnou zastavte v butiku Petit Bateau v nákupní galerii Myslbek, Na Příkopě 19 v Praze 1 nebo v nové části OC Chodov.

 

160626_PETITBATEAU_100_038_WEB

160626_PETITBATEAU_150_052_WEB

160629_PETITBATEAU_080_063_WEB

160629_PETITBATEAU_120_122_WEB

160629_PETITBATEAU_140_032_WEB

160629_PETITBATEAU_150_049_WEB

LUCIE
JANOTOVÁ

zakladatelka Bobovibe
Zdroje: archiv

Vydáno: 8.8.2018 | Všechny články autoraMůže se vám také líbit:

  •   Září je pro mě jedním z nejrušnějších měsíců v roce. Rozhodně to prosím neberte, že bych se v srpnu nebo třeba v lednu nudila 🙂 To opravdu ne! Ale září je jednoduše jedním z nejvíce rozcestovaných období. Zároveň ale[číst více]
  • Za sebou má skoro dvacet let modelingu. Začínala ve čtrnácti letech a procestovala skoro celý svět. Do Prahy ji zpátky přivedla láska k muži. Dnes s manželem hercem Lukášem Hejlíkem žije mimo Prahu a přehlídková mola vyměnila za procházky po lese[číst více]
  • Všechno, co jste kdy chtěli vědět o cukru, abyste právě vy mohli činit ta správná rozhodnutí. Cukr: chutný, slaďoučký, neodolatelný. Mnozí z nás sladké milují a zkonzumují ho kapánek víc, než je v doporučení pro „zdravou, vyváženou stravu“. Kolik ho ale smí[číst více]

 Wishlist