By Lucie Janotova & Eva Jasanovska

O mateřství, práci i stylu. Rozhovor Bobovibe – pokračování

Jak se změnil život zakladatelkám Bobovibe Evě a Lucii?

Užijte si pokračování upřímné zpovědi Evy a Lucie, kterým se během tří let prakticky změnil celý život.. 

IMG_8583

Eva Jasanovská:

Máš nějaké easy módní doporučení pro matky, aby nebyly pořád špinavé a neupravené?

Lucka Janotová:

Zcela upřímně… jde to vůbec být nastylovaná s dítětem? Mně osobně to vždycky vydrží asi 5 minut, než si na sebe kecnu borůvkové lívance nebo cokoliv jinak nevypratelného :))) A Ben za to většinou ani nemůže :))) Ale vážně, chce to najít si svůj styl, nespadnout do těch hodně pohodlných kolejí a ve chvíli, kdy potkáte s kočárem známé a první, co vás napadne, je, že jim musíte vysvětlit, proč vypadáte takhle příšerně, to chce změnu 🙂 Sama si to pamatuju, když se Ben narodil :)))) Nejlepší investicí každé maminky jsou stylový džíny (mom jeans za mě nejlepší střih), tenisky a bílé tričko. Nic víc nepotřebujete!

V čem ty nejraději chodíš, když trávíš čas s dětmi? A jak se za poslední roky změnil tvůj styl oblékání?

Eva Jasanovska:

Haha, zrovna když to čtu, mám na sobě džíny, bílý tričko, akorát místo tenisek pantofle. Užívám poslední teplé dny…

Teď samozřejmě nenosím moc podpatky, odvykla jsem si a když si je vezmu, tak moje nohy dost trpí. Investice do podpatku s malými dětmi mi přijde dost nesmyslná. Jinak můj šatník se mění spíše podle toho, jak jsem na tom zrovna váhově, ne kvůli dětem. Teď celkem užívám to, že jsem po dětech hubená. Ráda si vezmu i třeba krátké šaty, které bych si s pár kily navíc už na sebe nevzala. Nemám problém se šortkami, ani kratším tričkem a to je u mě co říct! Ty jsi odbornice na módu. Radíš i rodině. Nechá si Honza kecat do oblečení? A co Ben, jak řešíš jeho šatník?

Lucka Janotová:

To je jasný, že jsem “postižená” svojí prací a Honza to tolik let dostával z první ruky, že ho to určitě ovlivnilo. Zrovna včera jsem mu objednávala k narozeninám čepici Acne studio, kterou si přál… První, co mě napadlo, když mi to řekl, že jsem svoji práci odvedla dobře :)))) Ale to fakt přehánim… v módě měl přehled vždycky, jen myslím, že díky mně a všem těm večírkům a módním přehlídkám, na které se mnou chodí, je odvážnější. Nebojí se nosit ulítlejší věci, ale pořád má svůj styl. A Ben? Zatím totálně v naší režii. Jeho šatník je většinou bílá, černá, šedá a sem tam proužek. Babičky po pár barevných divočárnách, které koupily, brzy pochopily, že tudy cesta nevede. Jejich styling nosí Ben většinou na chajdě a pokaždé se mu s Honzou opravdu zasmějeme. Snad to Benovi vydrží i v dospělosti.

Kdybys teď vyndala věci z kabelky, co by mezi nimi bylo?

Eva Jasanovská:

Když se vrátím k těm dětem, jsem na tebe zvědavá, až budou dvě…. Jak jsem zmiňovala ty priority, tak mně už právě i začíná být jedno, co na sobě mají. Hlavně, ať jim je teplo a nemají to pokydané a také jsem se těšila, jak je budu stylovat:-))

No musim říct, že v kabelce zas tak rozdílný věci nemám, protože když vyrážím s dětmi, tahám s sebou klasickou velkou dětskou tašku, kde je vše potřebné pro děti – mimochodem, teď už jsou k dostání děsně vychytané mama tašky, kde je vše na přebalování, termo oddíl na mlíčka, jídlo, extra kapsy na plíny atd…. ta moje je Paca Pod z www.mimmo.cz. Plus do ni hodím kabelku, v které je to samé jako před tím. Často u sebe najdu navíc nějaké svačinky a vlhké ubrousky.. to jsem dřív nenosila. A taky jsem šťastná, že právě to období, kdy jsem nosila jen ty velké tašky plné plín, mám za sebou a já si zas můžu občas vyrazit ven s psaníčkem:-)) Člověk si hned připadá jak žena a ne jako ušmudlaná velryba?

Pořád tě ty přehlídky a večírky po těch letech baví? Myslíš si, že tu práci budeš dělat do důchodu jak Anna Wintour?

Lucka Janotová:

Zrovna dneska jsem řešila plány na Milan a Paris fashion week a upřímně to vždycky byla moje nejoblíbenější část sezóny. Tolik inspirativních lidí, krásných kolekcí, doplňků… na jednom místě ❤️ Achhhh! A letos zůstanu se synem doma. Pojedu jen na otočku na jednu či dvě show. A svět se nezboří! Je krásné to zažít, vždycky jsem to na své práci milovala. Ale vůbec nic se nestane, když se na show podívám s Benem skrz displej počítače. To má bezesporu taky svoje velké kouzlo!

Když jsem měla problémy v zaměstnání, můj muž se mě tehdy zeptal… “snad sis nemyslela, ze tu práci budeš dělat do smrti? “ Upřímně mě nenapadlo přemýšlet, že ne :))) A když jsem dostala úplně jinou nabídku z online světa, řekla jsem si… páni, tohle by mě fakt mohlo bavit! Takže určitě je dobře mít v práci vášeň, cíl a ambice, ale oči nezavírat ani novým příležitostem. Člověk nikdy neví, kam ho ten osud zavede…

Jaká byla nejlepší rada, kterou jsi během svojí kariéry dostala?

Eva Jasanovská:

Já jsem pracovně samouk, takže nemám nějakého mentora. Rozhodně jsou mi ale sympatické názory Richarda Bransona. Naprosto se ztotožňuji třeba s tím, že se máš ke každému chovat s respektem, ne jenom k těm, které chceš zaujmout.

Já tuhle chybu vidím kolem sebe ve své branži dennodenně, že se lidi chovají strašně třeba k asistentkám a lidem začínajícím a naopak zase podlézavě k lidem, kteří jim můžou něco přinést. Ty role se můžou obrátit každým dnem, každý si respekt zaslouží. Ale pokud tohle necítíte tak nějak vnitřně, těžko to můžete hrát.

Je něco, co by ses ještě chtěla naučit? Kam se pracovně posunout?

Lucka Janotová:

Po mnoha letech jsem se posunula do online roviny a další změny zatím neplánuji 🙂 Byl to šílený rok a stačilo ? Ve virtuálním světě je mi zatím opravdu dobře. Nějak vnitřně cítím, že je to moje parketa. Tak jediné přání zatím je, se v něm pořád zdokonalovat. Přece jen svět nových technologií a aplikací se každým dnem posouvá neuvěřitelně kupředu a pořád je co objevovat.

Co máš teď v neděli s dětmi v plánu? Jak vlastně vypadá váš ideální den, když jste spolu?

IMG_8601

Eva Jasanovská:

Děti v uzavřeném prostoru, aby nemohly nikam utéct, hrají si tam. Ne doma samozřejmě, protože tam dělají bordel. Hrají si s dětmi kamarádky… a my kecáme u sklenky vína?

Máme rádi zvířátka, takže všechny možné ZOO, farmy je něco, co děti strašně nadchne a když si u toho můžeme dát dobré jídlo, tak to považuji za ideál. Ocením každé nové doporučení, kam na dětský brunch či výlet.

Máme teď nové krásné fotky od Lucie Urban @urban_photographe. Tak mě k tomu napadá, ty se pracovně fotíš často. Jak tě to jako nemodelku baví?

Lucka Janotová:

Je 3:24 a já už hodinu běhám do pokoje k Benovi. Spát už nemá cenu, protože ve 4 h vstávám, abych stihla letadlo do Paříže. Vždycky spí celou noc, takže tohle mám podle mě za to, že odjíždím… a s tím, že jsem dneska spala 2 hodiny, si rozhodně na modelku hrát nebudu :))) Ale vlastně mě focení jako takové baví. Teda hlavně to, že většinou fotím s manželem! Je to svět sám pro sebe a já se naučila jednu dvě “polohy”, které vím, že fungují a tím končím. Honza tomu pracovně říká, že na většině fotek hledám klíč  :))) Jo a důležité jsou sluneční brýle! Toť moje (ne)modelkovské okénko ?

Ale ty fotky od Lucie jsou nádherné! Po dlouhé době máme krásné fotky spolu a hlavně s dětmi. Ta holka má neuvěřitelný cit a mě moc baví, jak umí zachytit to kouzlo okamžiku.

TBC

EVA
JASANOVSKÁ

zakladatelka Bobovibe
Zdroje:

Vydáno: 7.10.2018 | Všechny články autoraMůže se vám také líbit:

  •   Puntíky letos zažívají velký comeback! A najdete je rozhodně na více doplňcích a oblečení než jen na šatech a botách. Skvěle vypadají v kombinaci s džínovinou i barvami. Na dovolené i pracovní schůzce. Skvěle v nich budete vypadat Vy![číst více]
  • Léto v plném proudu, venkovní teploty stoupají a s nimi i chuť na nejrůznější osvěžující dobroty. Dejte sbohem předsudkům a nechte se inspirovat trendem posledních let, kterým jsou studené polévky. Můžete si je dopřát v podobě lehkého, ale výživného obědu nebo jednoduché večeře.[číst více]
  •   Výrazné rty rozhodně patří k jaru stejně jako otevřené sandálky nebo krátké topy. Hitem letošního jara ale nebudou ty lesklé. O slovo se hlásí ultra matující efekt. Stačí si vybrat barvu, která bude sedět právě vám. Já osobně hlasuji[číst více]

 Wishlist