By Lucie Janotova & Eva Jasanovska

Nejlepší evropské ART hotely

Nový trend velí - přestaňte chodit do muzea, ale rovnou se mezi současnými i starými umělci ubytujte!

LeNegresco

Le Negresco, Nice

Díky svému palácovému exteriéru a dekadentním rokokovým interiérům přivítalo Le Negresco každého od princezny Grace z Monaka a Beatles až po Salvatora Dalího. Růžovou vstupní halu navrhl Gustave Eiffel a na stěnách najdete díla Jeana Cocteaua, Sonie Delauney a Francoise Bouchera.

www.lenegresco.com

 

uvodni foto Andaz Amsterdam Prinsegracht

Andaz Amsterdam Prinsengracht

Najdete ho v budově, která kdysi sloužila jako městská knihovna a možná i díky tomu většina pokojů vypadá jako by vypadla z knížky Alenka v říši divů. O design se postaral Marcel Wanders a právě díky němu se budete cítit jako byste se ubytovali v surealistické malbě, kde nábytek nemá hrany a stěny zdobí obří lžíce a ryby.

www.amsterdam.prinsengracht.andaz.hyatt.com

 

LeMeredienVienna

Le Méridien Vienna

Díky kombinaci tradičního a současného umění je Le Méridien Vienna jasnou volbou pro každého milovníka umění. O design se postaral například Bharoocha, Sam Samore a Yan Lei. Čipová karta do pokoje vám poslouží i jako vstupenka do řady světových kulturních center, včetně nového centra současného umění ve Vídni 21er Haus.

www.lemeridienvienna.com

 

TheBeaumont

The Beaumont, Mayfair, London

Nestává se často, že byste se na dovolené mohli dotýkat nějakého uměleckého díla, natož v něm spát. To přesně se stane, když si zarezervujete pokoj v hotelu The Beaumont. Ložnice v Antony Gormleye je pokoj, který zvenku evokuje lidskou postavu. Povlečení z egypské bavlny je pak sladkou třešničkou na dortu.

www.thebeaumont.com

 

Hotel Arts Barcelona

Hotel Arts Barcelona

Hotel Arts Barcelona vám poskytne vítanou úlevu po dni, který jste v Barceloně strávili prohlížením památek a starých mistrů. Je to domov monumentální zlaté ryby Franka Gehryho a několika současných španělských a katalánských umělců, které si zamilujete na první pohled. Skvělá základna než se vrhnete do víru velkoměsta obdivovat díla Gaudího, Mira a Picassa.

www.hotelartsbarcelona.com

 

 

LUCIE
JANOTOVÁ

zakladatelka Bobovibe
Zdroje: archiv

Vydáno: 18.8.2015 | Všechny články autoraMůže se vám také líbit:

  •   Exkluzivní batohy ve spolupráci značky Eastpak a návrháře Rafa Simonse byly poprvé představeny na New York Fashion Weeku v Chinatownu. Tam jsme tedy nebyly 🙂 No nic 🙂 Naštěstí je concept store Freshlabels v rámci speciálního launche představil i milovníkům[číst více]
  • Děláte deset věcí najednou, deadliny hoří, do svátků musíte ukončit všechnu rozdělanou práci a potom sháníte dárky na poslední chvíli stejně jako my? Kosmetikou nemůžete nic zkazit. Máme pro vás výběr vánočních edicí a balíčků ve všech cenových úrovních.   Limitovaná černá edice multifunkčního oleje[číst více]
  • prirozene rty uvodni @maybelline   Jedním z nejnovějších trendů není nutně výrazná barva rtů, spíše touha, aby byly svěží, přirozeně zbarvené, sexy a jemné. Proto se na trhu objevila řada balzámů, které se díky svému složení přizpůsobí rtům a „vytáhnou“ z nich tu[číst více]

 Wishlist