By Lucie Janotova & Eva Jasanovska

Letní čtení, u kterého nemusíte schovávat obálky

Letní literatura by měla být odlehčenější, než jiná. Souhlasíte?

Vždycky jsem milovala koupit si na dovolené jako první anglofonní vydání Elle, Bazaaru či něčeho obdobného, a pak si to celou dovolenou usmolené nosit na pláž a zkrátka jen prohlížet. Uvolnit se, zrelaxovat. Dnes už na to potřebuji ostřejší pomocníky (a se mnou asi miliony dalších lidí), protože detektivní literatura je už několik let ta nejoblíbenější na světě. Proto vám přináším seznam lehčího čtení, od kterého se nebudete moci odtrhnout. Užijte si ho. 

PS.: A pokud ho přeci jen zapomenete do kufru přibalit, tyto bestsellery lze poměrně snadno sehnat i v angličtině. 

617odbtaANL._SL500_

Žena v okně, A. J. Finn

O tom, jak duševní chorobu zužitkovat, vás přesvědčí autor světového bestselleru Žena v okně, který léta trpěl psychickými problémy a knihu napsal až poté, kdy se začal úspěšně léčit. Žena v okně ve stylu Hitchcockovských hrdinů sedí v okně a pozoruje dění venku. A právě tam spatří něco, co vidět neměla. Proč by ale bláznovi měl někdo věřit?overaly

28925266

Dokonalá, Gilly MacMillan

Jak život ovlivní nehoda, kterou zaviníte jako teenager a vlastně z toho vůbec nemáte rozum? A jak se žije výjimečným dětem? Thriller psaný opět z několika pespektiv je druhým románem autorky úspěšné Spálené oblohy, která v žádném případě nepostrádá talent.

overalyskvrna-9788024258805.280299474.1502805371

Skvrna, Gillian Flynn

Pokud stále se slzou v oku vzpomínáte na mistrnnou Zmizelou, krásná Gillian Flynn vám přináší jednohubku, novelu Skvrna, která se zpočátku tváří skoro jako duchařská historka. To byste se ale nechali hodně napálit.. Autorka nicméně potvrzuje svůj status geniálně píšícího autora.overaly

Fatal Crossing Lone Theils book coverDívky z trajektu, Lone Theils

Podle skutečné události je prý sepsán tento severský thriller bývalé novinářky, která jako své alter ego pátrá po dvou dívkách, které zmizely beze stopy. Tento bestseller má navíc nyní volné pokračování, thriller Žena, po které se slehla zem. Název více než výmuvný.

overaly570x460x0_645d7a04d0a536a1b44aacf435480967

Mizející rok, Kate Moretti

Pokud vám váš partner občas nepřijde dokonalý, nezoufejte, podle autorky tohoto povedeného thrilleru jsou dokonalí pouze muži, kteří skrývají svou druhou tvář. Ale to už bychom prozradili mnoho. Hrdinkou je dívka, kterou jako malou adoptovali a která se po smrti své adoptivní matky ocitá ve velmi těžké situaci. Naštěstí je ale talentovanou designerkou a od přírody bojovník..

OLGA
JASANOVSKÁ

editorka
Zdroje:

Vydáno: 9.7.2018 | Všechny články autoraMůže se vám také líbit:


 Wishlist