Kurz pozitivního myšlení
„Naší první povinností je mít ráda sama sebe, udělat se šťastnou a teprve až se nám to podaří, budeme mít rády lidi okolo sebe a uděláme šťastnými i ostatní.“
V této uspěchané době lidé často zapomínají sami na sebe, přeceňují své síly, jsou vyčerpaní, nehýčkají se a neumí být středobodem vlastního života bez pocitů viny a sobeckosti. To může mít velmi nepříjemné následky, jak fyzické, tak i psychické. Jak z toho ven? Myslete pozitivně, važte si sebe sama a mějte se rádi. Pokud jste v pohodě a cítíte se dobře, tak lépe fungujete jak vy, tak vaše okolí.
Jak na to? Zde najdete pár nápadů:
Zkuste místo hledání chyb nacházet přednosti.
Mějte ráda sama sebe, myslete pozitivně a radujte se z maličkostí.
Zkuste se zamyslet nad tím, co děláte ráda sama pro sebe. Nehledejte nic velkolepého, stačí úplné maličkosti, které vám dělají radost: návštěva u kadeřníka, sport, výlet, posezení s přáteli.
Zkuste si na sebe najít víc času.
Důležité není jenom, co pro sebe děláte, ale také, jak pravidelně. Zjistěte, jak často si na tyto svoje „radosti“ najdete čas. Alespoň jednou týdně je minimum.
Zkuste se zamyslet nad třemi věcmi, které máte na sobě ráda.
Co se vám na sobě líbí fyzicky? Jaké povahové vlastnosti si na sobě ceníte? Co jste v životě dokázala? Nebojte se sama sebe pochválit.
Ze své praxe vím, že většina lidí je spíš schopna říci, co se jim na sobě nelíbí a co všechno je na nich špatné. Proč se ale nezaměřit na to pozitivní, co je na nás i v nás? Pomůže to vašemu pozitivnímu myšlení a celkovému vnímání sebe sama.
- Hledejte na každé situaci něco pozitivního.
- Každý den udělejte alespoň jednu věc pro sebe – stačí si zasportovat, zajít na kávu s kamarádkami či se podívat na dobrý film.
- Poslouchejte hudbu, která vám dodá energii a optimismus.
- Naučte se odpočívat. Sednout si po náročném dni do obýváku a dát si nohy na stůl není hřích, ale zasloužená odměna.
- Čtěte pozitivní knihy a časopisy – pomůžou vám udržovat svěží, optimistickou a jasnou mysl.
- Obklopujte se lidmi, kteří z vás nevysávají energii. Těm ostatním věnujte jen nezbytné minimum svého času.
- Nebojte se říci ostatním o pomoc, když jste v koncích. To nejhorší, co se může stát, je, že vás odmítnou.
- Naučte se říkat „ne“. Je to kouzelné slovíčko, které vám výrazně zjednoduší život.
- Nesnažte se zavděčit všem, i tak je to nemožné.
- Usmívejte se. Prospějete tím nejen sama sobě, ale i lidem kolem.
Krásný duben přeje Kateřina!
PS: A hlavně čtěte BoBo Vibe 🙂

KANTOVÁ
psycholožka
Zdroje: archiv
Vydáno: 17.4.2016 | Všechny články autora
Může se vám také líbit:
-
6 „zdravých“ instagramových profilů, které je dobré následovat
V současné době najdete na instagramu více jak 300 miliónů aktivních uživatelů a z toho víc než 151 milionů pravidelně postuje fotografie s hashtagem #food. A ještě lépe… přibližně 8 miliónů označuje své příspěvky hashtagem #healthyfood. Pokud také patříte ke[číst více]
-
Valentýnské tipy <3 - 3 koktejly a 3 restaurace, které stojí za to
Oslavy Valentýna jsou neodmyslitelnou součástí každého vztahu. Stejně jako při jiných oslavách není snadné najít vhodný a originální dárek či zážitek, který by se stal nezapomenutelným a jedinečným. My vám pomůžeme s výběrem a nezapomeňte, že ve správném valentýnském menu[číst více]
-
Bobo knihy: Je libo vraždu v rodině? Seznamte se, Peter Swanson
Gillian Flynn šmrncnutá Alfredem Hitchcockem, klasická Agatha Christie mystery, vzkříšený žánr Neo Noir či přímo Domestic Noir. K tomu velmi podobné lokace mistru Stevenu Kingovi, a sice stát Maine na severovýchodním pobřeží – to je Peter Swanson, držitel mnoha prestižních[číst více]