By Lucie Janotova & Eva Jasanovska

Ken slaví 60. narozeniny:-)

Málokdo je tak věrný partner jako Ken:-)

Je to neuvěřitelné, ale Ken stojí věrně po boku Barbie už 60 let! Stal se stejnou ikonou jako ona, ale v žádném případě to neznamená, že by ustrnul v minulosti. Do 20. let 21. století vstupuje jako moderní osobnost podporující diverzitu: Má tři typy postavy, devět tónů pleti, deset barev očí, dvacet sedm barev vlasů a dvacet účesů a spoustu povolání. Tím vším dětem ukazuje, že se mohou stát, kým jen budou chtít, neplatí pro ně žádná omezení. Ken je tak inspirací pro holky a kluky na celém světě a pomáhá měnit jejich sny ve skutečnost.

Věděli jste, že Ken je zrozen ve znamení Ryb? Světlo světa spatřil 11. března 1961. To znamená, že je přesně o dva roky a dva dny mladší než Barbie, na předsudky se nikdy neohlížel.Vedle toho, že vždycky drží krok s nejžhavějšími módními trendy, ukazuje také, kam se bude ubírat společenský vývoj a pomáhá určovat jeho správný směr. Už v 80. letech minulého čeřil stojaté vody a bojoval proti stereotypům dvěma novými podobami – Afroameričana a Hispánce. 

Kenneth Sean Carson. Tak se jmenuje celým jménem, ale všichni mu říkáme prostě Ken. Je o 2,5 cm vyšší než Barbie, s níž se seznámil při natáčení reklamy v roce 1961, byla to láska na první pohled. Když se v roce 2004 rozešli, nastal celosvětový poprask. Pár let zkoušeli žít na vlastní pěst, ale jeden druhému byli prostě souzeni – v roce 2011 se dali zpátky dohromady.

Jako stylová ikona Ken spolupracoval s mnoha špičkovými návrháři. Byl múzou Jeana Paula Gaultiera a Garetha Pugha, na míru pro něj šili i u Moschino. Předurčoval módní trendy (no dobrá, ten knírek a nalepovací kotlety z roku 1973 nebyly nejlepší nápad, ale ze svých chyb se poučil) a razil cestu těm, kterým jeho odvaha a odhodlání chyběly: pánský drdol, copánky nebo na molo i jako plus size? Ken se nebojí ničeho.

Že drží prst na tepu doby, je jasně patrné i z toho, jak často se objevuje v Barbiiných vlozích a že vždycky ochotně přijme novou virální výzvu. Je tak spolehlivým průvodcem nejen Barbie, ale hlavně všech holčiček a kluků, kterým pomáhá objevovat, že právě jim patří celý svět.

Photographer: Paul Jordan
Stylist: Mary Jordan, Zlatan Zukanovic

Photographer Jason Tidwell

Paul

paul

1. Celým jménem se Ken jmenuje Kenneth Sean Carson podle syna zakladatelů značky Mattel, Ruth a Elliota Handlerových.

2. Kenovým rodným městem je Willows ve Wisconsinu.

3. Jeho oficiální narozeniny jsou 11. března 1961 (je tedy zrozencem Ryb) a je přesně o dva roky a dva dny mladší než Barbie.

4. První Ken se prodal za 3,5 dolaru. Měl z plastu vymodelované blond nebo hnědé vlasy, na sobě červené plavky a korkové sandály a nesl žlutý ručník.

5. Ken a Barbie se setkali při natáčení své první televizní reklamy v roce 1961.

6. Ken je vysoký 30 cm, o 2,5 cm vyšší než Barbie.

7. Jeho první kamarád, Allan Sherwood, se veřejnosti představil v roce 1964.

8. V roce 1969 se Ken dočkal proměny v podobě nového vymodelovaného účesu, silnějšího obočí a zářivého úsměvu, aby vynikly jeho bílé zuby.

9. Kenův první afroamerický kamarád, Talking Brad, spatřil světlo světa v roce 1970.
10. Mod Hair Ken z roku 1973 se stal prvním modelem Kena s česacími vlasy a nalepovacími vousy,

knírkem a kotletami, díky nimž bylo možné zcela proměnit jeho vzhled.

11. Vždycky byl chytrý a měl styl. Proto Ken za ta léta vystřídal několik profesí, byl například doktorem (1963), pilotem (1975), tenisovou hvězdou (1980), hasičem (2019), plavčíkem (2019) nebo baristou (2019).

12. Na olympiádě 1975 získali olympijský lyžař Ken a olympijský plavec Ken zlatou medaili.

13. Filmový debut si Ken odbyl ve filmu „Barbie and the Rockers: Out of This World“ jako basista popové kapely. Od té doby si zahrál prince, reportéra, začínajícího mořského biologa, tajného agenta a další role!

14. Modely Sunsational Malibu Ken se staly prvními afroamerickými (1982) a hispánskými (1984) figurkami s názvem „Ken“.

15. O Kenovi je známo, že se rád projíždí po pobřeží v Malibu v autech, jako jsou Dream ‘Vette (1984) a Mini Cooper (2012-13).

16. Totally Hair Ken® se v roce 1992 vyfikl na večer ve městě: měl česací vlasy a fialový hřeben s tubou stylingového gelu značky Dep, s nimiž je mohl různě upravit.

17. V roce 1997 se veřejnosti představil Kenův mladší bratr Tommy.

18. Když Barbie a Ken v roce 2004 ukončili svůj vztah, jejich rozchod řešil celý svět.

19. Díky stylistovi celebrit Phillipu Blochovi prošel Ken v roce 2006 proměnou středního věku.

20. V létě roku 2010 při natáčení „Toy Story 3“ (Toy Story 3: Příběh hraček) Ken kvůli filmovému plátnu vystřídal více než 50 kostýmů.

21. V roce 2011 se Barbie a Ken dali znovu dohromady a utvrdili nás tak v tom, že skutečná láska hory přenáší.

22. Ken je pro módu přímo stvořený, byl múzou pro Jeana Paula Gaultiera a Garetha Pugha, a dokonce oblékl i oblek Moschino šitý na míru, stejný jako ten, který měl na sobě Jeremy Scott při MTV Music Awards v roce 2015.

23. Fashionista Ken předvedl v roce 2017 nové účesy, včetně pánského drdolu a copánků, a rozložité i štíhlé typy postavy.

24. Populární Show Saturday Night Live v roce 2018 zfalšovala Kenův instagramový účet.
25. Ken podporuje diverzitu víc než kdy dříve, má 3 typy postavy, 9 odstínů pleti, 10 barev očí, 27 barev

vlasů a 20 účesů.

26. Jako oblíbenec Barbie se Ken často objevuje v její sérii vlogů a je jí kdykoli připraven podat pomocnou ruku nebo přijmout další virální výzvu.

EVA
JASANOVSKÁ

zakladatelka Bobovibe
Zdroje:

Vydáno: 12.3.2021 | Všechny články autoraMůže se vám také líbit:

  • Chrudimský start-up CityZen® od roku 2018 šije trika, na kterých není vidět pot a odolají špíně. A nyní jsou tu s novinkou… „Unikátní úprava, kterou jsme vyvinuli a která z obyčejné bavlny dělá neobyčejný materiál, má obrovské možnosti využití. Byla[číst více]
  • bogner uvodni   Pokud očekáváte od sebe samých i svého lyžařského oblečení ty nejlepší výkony, značka Bogner vám určitě není cizí. Již od roku 1932 dokazuje svoje prvenství nejen ve světě módy a posledních módních trendech, ale také v tvorbě sportovního oblečení.[číst více]
  • Chystáte v roce 2018 svatbu? Anebo máte prostě stejně jako my mírnou obsesi v „nevěstách v bílých šatech”? 🙂 Pak je tento článek přesně pro vás! Našly jsme totiž svatby, které se letos rozhodně zapsaly do dějin! Některé třeba tajným vystoupením[číst více]

 Wishlist