By Lucie Janotova & Eva Jasanovska

Jiný festival: SOUNDTRACK Poděbrady

Léto patří festivalům, my přináší tip na jeden netradiční.

Řekněme si na rovinu, že dobu hudebních festivalů máme dávno za sebou… Bohužel takový, který by nabízel pohodlí festivalů zahraničních (takové, které navštěvuje třeba Carrie v Sexu ve městě..) a oslovoval i nás starší a pohodlné, tu asi moc moc nemáme. Kulturní a ve víru dění nicméně chceme být pořád! Proto nás více než zaujal festival netradiční, festival pro celou rodinu: přehlídka hudebních doprovodů v krásném lázeňském městě. A upřímně? Nepatřily právě soundtracky mezi nejoblíbenější cédéčka? U mě tedy bezkonkurenčně ano.

instagram_obecny

A co je letos největší tahák? Festival filmové hudby a multimédií, mezinárodní SOUNDTRACK Poděbrady, mezi  30.8. a 2.9., 2018, potěší taneční show s hvězdami populárního StarDance. Můžete se těšit i na nejoblíbenější filmovou pohádku české kinematografie S čerty nejsou žerty a světovou premiéru soundtracku megaúspěšného herního projektu Kingdom Come: Deliverance.

Taneční show v choreografii Jana Ondera, připravená speciálně pro SOUNDTRACK Poděbrady a sobotní dopoledne, vás provede melodiemi ze slavných filmových hitů jako jsou Hříšný tanec, Shrek, Pomáda a další. Tančit budou osobnosti ze StarDance.

Po loňském úspěšném uvedení Tři oříšky pro Popelku, má festival v neděli na programu další klasickou pohádku – S čerty nejsou žerty režiséra Hynka Bočana. Příběh na motivy Boženy Němcové uvidíte na velkém plátně za doprovodu symfonického orchestru s hudbou Jaroslava Uhlíře.

Celý festivalový víkend vyvrcholí v neděli 2.9. večer světovou premiérou koncertu jednoho z největších a nejdražších českých projektů všech dob, Kingdom Come: Deliverance. Nejočekávanější česká hra poslední dekády zaznamenala fenomenální úspěch nejen u nás, ale i v zahraničí. Již v prvním týdnu po uvedení na trh se jí prodalo milion kusů!

Historické RPG odehrávající se v Českých zemích v neklidných časech po smrti Karla IV. se pyšní nejen poutavým příběhem, historickou přesností a skvělou grafickou úrovní, ale také neobvykle propracovaným orchestrálním soundtrackem českého skladatele Jana Valty, prokládaným středověkými písněmi Adama Sporky. Jan Valta na nedělním koncertě osobně povede Filharmonii Hradec Králové. Hudba herního hitu bude provedena naživo spolu s nejpoutavějšími video scénami hry. „Jsem rád, že můžeme na našem festivalu ve světové premiéře uvést tak ojedinělý a úspěšný projekt, jakým Kingdom Come: Deliverance bezesporu je. Spojení symfonického orchestru s velkoformátovou projekcí nejpoutavějších herních scén bude velkým zážitkem nejen pro fanoušky herních technologií,“ říká Michal Dvořák, zakladatel a ředitel festivalu SOUNDTRACK Poděbrady

 

IMG_4704
IMG_4714

Ale abychom se vrátili na začátek festivalu: ten bude patřit folkrockové legendě Čechomor s jejím koncertním provedením fiktivního dokumentu režiséra Petra Zelenky Rok ďábla. Pátek má na programu profilový koncert hudebního skladatele Ondřeje Soukupa. Ve světové premiéře za doprovodu symfonického orchestru zazní suity z jeho nejslavnějších titulů – Oscarem oceněného snímku Kolja, Tmavomodrý svět, Vratné lahve, Lída BaarováRequiem pro panenku či Akumulátor 1. Sobotní večer je věnován francouzskému skladateli Ericu Serrovi. Ten do Poděbrad přijíždí se světovou hudební a vizuální show, během které uslyšíte největší hity z kultovních filmů Luca Bessona jako Pátý element, Leon, Brutální Nikita nebo Magická hlubina.

Hlavní program doplní filmové projekce, workshopy a jiné akce přístupné na kolonádě a v lázeňském parku.

Něco o festivalu:

Mezinárodní festival filmové hudby a multimédií SOUNDTRACK Poděbrady

je jedinečný nejen zaměřením na filmovou hudbu, ale také orientací na nové formy umění, multimédia a nejmodernější technologie, proměňující pasivní poslech hudby v interaktivní zážitek. Festival podobného zaměření v České republice dosud neexistuje. Jeho významným přínosem pro veřejnost je také bohatý kulturní a doprovodný program zdarma.

Po předchozích úspěšných ročnících proběhne ve dnech 30.8. – 2.9.2018 SOUNDTRACK Poděbrady 2018.
www.soundtrackfestival.cz

IMG_4709

Předprodej vstupenek na jednotlivé koncerty v sítích TicketLIVE, Ticketstream a Ticketportal.

 

EVA
JASANOVSKÁ

zakladatelka Bobovibe
Zdroje:

Vydáno: 30.7.2018 | Všechny články autoraMůže se vám také líbit:


 Wishlist