By Lucie Janotova & Eva Jasanovska

Jezte, co chcete, a přesto zhubněte (Ne, vážně!)

Přestaňte s nesmyslnými dietami a naučte se základní body, jak zdravě žít podle Gabriely Peacock..

Pokud se vaše džíny přes léto nějak srazily – po všech těch koktejlech a letních barbecue, asi vás přepadl ten obvyklý smutný pocit, že se budete muset držet zpátky. A na tom není ale vůbec nic zábavného… Nebo je? Hubnutí nemusí být jen o suchých salátových listech a sebeobětování. Ačkoliv je pravda, že bez nutných změn ještě nikdo nikdy nezhubl, pravda není, že všechny tyto změny musejí být k horšímu. Zde je našich sedm oblíbených triků, jak se do svých milovaných kalhot narvat, stále si užívat některé ze svých favorizovaných pochutin a nemuset se mučit na běžeckém pásu.

Post-gab_pea_15_05_14_01236_ret_crp_sm1. Zahrňte cvičení do běžného dne

Najít si čas na fitko bývá těžké. Asi všichni jsme se někdy někde upsali, šli cvičit párkrát a pak přestali, ačkoliv účtenky za drahé členství nám chodily dále. Koneckonců, kdo se má chuť někde potit, když jinde servírují pizzu a pije se k tomu Margarita? Neudělejte tu chybu, že byste si nalhávali, že když se do fitness studia zapíšete tentokrát, bude to jiné. Místo toho udělejte malé změny ve svém denním režimu – a zjistíte, že spálíte spoustu kalorií při celkem minimální námaze (a zadarmo). Rychlá třicetiminutová chůze dokáže spálit asi 200 kalorií – což snadno zvládnete, pokud místo auta pojedete do práce brzy ráno autobusem a zbytek cesty dojdete. Anebo jí dojdete celou.

200 kalorií denně je 1 400 týdně – to je celkem dost na to, aby se u vás projevil velký rozdíl

2. Pijte vodu

Je to nuda, ale pití vody může mít ohromný vliv na to, kolik toho sníte. Proč? Protože mnozí z nás si pletou žízeň s hladem. To se stává, když cítíte, že chcete něco, ale neste si úplně jistí, co, a přirozeně vás přitáhnou všechny ty chutné drobnůstky. Až zase někdy něco takového pocítíte, zkuste nejdřív vypít velkou sklenici vody a počkejte, co se stane. Třeba zjistíte, že vlastně nemáte až takový hlad, jak jste si mysleli.

f5a5e8e0fad4e11dcb642b253107b5d9

3. Najděte si sport, který budete milovat

Chcete si dále pochutnávat na steaku nebo čokoládovém dortu? Pak potřebujete svoji pohybovou rutinu ještě posílit. To znamená nalezení sportu, který budete milovat a u kterého zůstanete. Zamyslete se nad tím, co vás baví dělat běžně nebo třeba nad tím, co jste rádi dělali jako děti. Pokud jste přirozeně společenští, hledejte týmový sport, po kterém si ještě budete moci zajít do hospůdky se svými spoluhráči. Pokud rádi trávíte čas venku, najděte si běžeckou trasu nebo trasu pro horská kola; cokoliv, kde se pořádně zmáčíte či zablátíte. Pokud milujete rychlost, a často vás okolí nabádá, abyste zpomalili, když řídíte, pořiďte si závodní nebo silniční kolo. Dokonce i jediná „porce“ cvičení týdně většině lidí stačí, aby spálili pořádnou dávku kalorií. Jenže pokud najdete ten pravý sport, pravděpodobně ho budete chtít dělat mnohem častěji, než jednou týdně. Bude to totiž znamenat více zábavy a útlejší pas. A to je vítězství.

g

4. Zmenšete své porce

Zdá se to jasné, ale ono je opravdu velmi snadné zvyknout si nakládat a jíst o hodně větší porce, než potřebujeme. Mnozí z nás byli vychováni, aby „snědli, co mají na talíři“ a zbavit se tohoto zvyku je celkem obtížné. Je tu ale snadná rada – kupte si menší talíře.

5. Omezte karbohydráty (ale nevynechejte je)

Ano, striktní Atkinsonova dieta a jí podobné vám pravděpodobně pomůžou zhubnout, ale ne mnoho lidí si dokáže odepřít hranolky navždy. Jde o to, že karbohydráty jsou tak dobroučké, že je velmi snadné se jimi přejíst. Karbohydráty (cukry) ve svém životě potřebujete, ale musíte je mít opravdu v každém jídle? Když je vynecháte z večeře, například, ušetříte svému tělu příjem mnoha kalorií, a velikost porcí se přirozeně zmenší, aniž byste se uchylovali k drastickým dietním změnám.

7fbba4a9bdba26288f6c4e3518891cd66. Omezte alkohol

Je to malé neštěstí, ale alkohol je plný kalorií. Je s nimi zábava, ale pořád jsou to kalorie. Pokud si chcete dopřát více jídla, které milujete, bohužel budete muset snížit příjem alkoholu, kterým ho zapíjíte. Zamyslete se nad tím, kdy vás opravdu baví pít – a kdy jde jen o zvyk, kterého se můžete vzdát. Velká sklenice červeného, které se dopřáváte po práci, obsahuje 200 kalorií. Od pondělka do čtvrtka ji vynechte a ušetříte 800 kalorií týdně, aniž byste museli jakkoli hazardovat s úspěšností vašeho víkendového společenského vybití. A kalorie ubydou ještě víc, pokud změníte, co pijete. Čiré destiláty jako gin či vodka s tonikem jsou tou pravou volbou. Double gin a tonik má jen 112 kalorií.

7. Fakeaway i ‚fake in‘

Máte rádi sladkokyselou omáčku? Nebo raději hamburger? Ať už milujete jakýkoli tento takeaway hříšek, je téměř jisté, že dokážete ukuchtit něco velmi podobného a to se 100% méně kaloriemi. Receptů na tyto „fakeaway“ neboli nepravé takeaway je na netu spousta, tak raději než restaurace „s sebou“ hledejte ty. A když je navíc zkombinujete s naším kitem Bikini Me, vaše chutě budou ukočírovány stejně jako váš hlad.

GABRIELA
PEACOCK

nutriční specialistka
Zdroje: Instagram Gabriely Peacock

Vydáno: 22.11.2018 | Všechny články autoraMůže se vám také líbit:

  • Přišel před třemi lety, velmi nenápadně, bez většího povyku. Na historicky první kolekci měl pouhých pět týdnů. Byla to výzva, velké očekávání, možná i strach a nejistota ze strany módního domu Dior. Nové vedení, zcela odlišný estetický pohled na módu[číst více]
  • Zima a mrazy se už plně přihlásily o slovo, a tak je čas na fortelné oblečení, rukavice, čepice. I tak ale člověk venku promrzne. Zahřejte se proto po procházce horkým drinkem. Děti určitě potěší horká čokoláda nebo kakao, které si po vzoru[číst více]
  • Dřív jsem je prakticky nenosila. Vlastně tak maximálně na chatě. A dneska bych v nich nejraději chodila od pondělí do pátku a kdyby mi to nepřišlo “příliš ležérní”, nosila bych je všude od denních porad až po večerní party. A[číst více]

 Wishlist