By Lucie Janotova & Eva Jasanovska

Je načase být šťastný

Naše přispěvatelka, psycholožka Kateřina Kantová, pokřtila svoji knihu.

Kateřina Kantová, psycholožka a propagátorka pozitivní psychologie a především přispěvatelka našeho blogu BoBo Vibe, pokřtila svoji knihu. Vzhledem k tomu, že jsem knihu Je načase být šťastný měla tu čest přečíst již před vydáním, Katce tleskám a knihu doporučuji nejen těm, kteří zrovna třeba prochází těžším obdobím.

Tato kniha je manuálem ke znovunabytí štěstí, vnitřní vyrovnanosti, pocitu pohody a naplnění. Zároveň vám nabídne mnoho technik a ukáže na příkladech, jak toho dosáhnout. Je určena všem, kdo se na cestě za štěstím a spokojeností trochu zatoulali a cestou ztratili i motivaci k pozitivním změnám.

_DSC8072 _DSC8143
Naší první povinností je mít rád sám sebe, udělat se šťastným, a teprve až se nám to podaří, budeme mít rádi lidi okolo sebe a uděláme šťastnými také ostatní. V této uspěchané době máme tendenci sami na sebe zapomínat a může to pro nás mít velmi nepříjemné následky (stres, pocit vyhoření a vyčerpání, deprese atd.). Děláme mnoho věcí najednou a ani jednu si pořádně neužíváme, nemáme čas, stále někam pospícháme. Zabýváme se věcmi, které nejsou ovlivnitelné (třeba, že náš šéf vstal levou nohou z postele), místo toho, abychom svou pozornost a mysl zaměřili na to, co ovlivnit jde. Nemáme čas na sebe, ale ani na naše blízké, v době technologických vychytávek už spolu ani netrávíme kvalitní čas. A proto byla napsána tato kniha, aby pomohla tento přístup změnit.

Kateřinu Kantovou znám již patnáct let a stejně tak dlouho vím, že je to skvělý, pozitivní člověk a jedna z mých nejbližších přítelkyň. Taková, které se můžu svěřit a vím, že její reakce bude smysluplná, najdu v ní pochopení a můžu jí důvěřovat. Hodnotím ji jako člověka, ne jako psycholožku. Tento předpoklad je ale dost podstatný, aby dobrou psycholožkou byla. Umění naslouchat, vstřebat informaci, zamyslet se nad ní a přínosně zareagovat je v dnešní době ojedinělé. A já si takových lidí nesmírně vážím. Zároveň nevnucovat jeden úhel pohledu a vlastní názor, umět se na problém podívat očima člověka, který má odlišné zkušenosti, minulost, zážitky. Umět se na problém podívat komplexně.

Kateřina Kantová je propagátorka pozitivní psychologie, což je zjednodušeně řečeno nauka o štěstí. Je to nový obor psychologie, který zkoumá, jak se obyčejní lidé mohou stát šťastnějšími a naplněnějšími.

_DSC8525

_DSC8408

Knihu pokřtila krásná a inteligentní žena, Petra Paroubková. Na křtu jí to strašně slušelo a jestli vás zajímá, jaké značky měla na sobě, tak já to vím:-) (COS tunika, LV kabelka, Dior lodičky, Alo prsten)

_DSC8244

_DSC8195

 

 

Knize Je na čase být šťastný a hlavně jejím čtenářům přeji, aby splnila svůj účel, aby se jí řídili a aby jim pomohla k prvním krokům na cestě za štěstím. Pro tři z vás knihu máme. Stačí nám napsat, jaké články u nás máte nejradši.

http://katerinakantova.cz/cs/

 

EVA
JASANOVSKÁ

zakladatelka Bobovibe
Zdroje: archiv

Vydáno: 25.4.2016 | Všechny články autoraMůže se vám také líbit:

  • Jasně, že musíte cvičit a hýbat se a léto se blíží šílenou rychlostí a bla bla bla….! Ale pak tu jsou taky krémy, které nám pomůžou přelstít přírodu a gravitaci, podpořit elasticitu, sjednotit barvu a zpevnit… a pomáhají!    [číst více]
  • Mezinárodní den kávy, který byl minulý týden, nás přivedl na jednu vtipnou myšlenku… Pokud byste měli vybrat z instagramu nejpopulárnější selfie, určitě na ní nebude chybět hrnek s kávou. Proto jsme se zamysleli nad tím, jak udělat tu nejlepší fotografii[číst více]
  • Hodiny strávené u počítače, prohýřená noc, grimasy, ale i choroby ledvin nebo jater. To vše se dá vyčíst z očního okolí. Kůže je tu totiž několikanásobně tenčí než jinde na obličeji, navíc snadno přijímá vodu. Chcete-li se do budoucna vyhnout otokům,[číst více]

 Wishlist