By Lucie Janotova & Eva Jasanovska

Bobo knihy: Je libo vraždu v rodině? Seznamte se, Peter Swanson

Chcete-li si přečíst něco opravdu břitkého a ďábelsky chytrého, seznamte se s tímto mladým Američanem.

Gillian Flynn šmrncnutá Alfredem Hitchcockem, klasická Agatha Christie mystery, vzkříšený žánr Neo Noir či přímo Domestic Noir. K tomu velmi podobné lokace mistru Stevenu Kingovi, a sice stát Maine na severovýchodním pobřeží – to je Peter Swanson, držitel mnoha prestižních ocenění a nominací, který debutoval v roce 2014 a od té doby si vysloužil pevné místo v žebříčku bestsellerů a thrillerů, které přečtete, jakkoli je to klišé, „jedním dechem“ (či u jednoho kafe). Nyní se očekává jeho pátá kniha Before She Knew Him. Pojďme si tedy zrekapitulovat jeho předešlé výbrusy.

 

PS: V češtině zatím vyšla kniha pouze jedna, stejně jako v případě Liane Moriarty, nakladatelé tento renonc jistě brzy doplní. 

 

51ZMBFwB4jL._SX324_BO1,204,203,200_

 

The Girl with a Clock For a Heart (2014)

 

Přítelkyně univerzitního studenta spáchá sebevraždu, ten při návštěvě jejích rodičů ale zjistí, že na rodinné fotce to zdaleka není ona. Kdo byla tedy ta dívka, do které se zamiloval? A co po něm po dvaceti letech, kdy ji potká, chce?


stažený soubor

The Kind Worth Killing (2015, česky Na zabití, 2015)

Je spousta lidí, kteří si zaslouží zemřít a zbavit planetu jejich osoby je vlastně záslužný čin. Tak alespoň smýšlí éterická Lily, do které se zamiluje nejeden muž. Je tedy moudré, že jeden z nich ji po cestě letadlem vypráví, že jeho žena by si zasloužila zemřít?


ImgW

Her Every Fear (2017)

Vyměnit si byt s bratrancem, který žije v Bostonu, za svůj londýnský, nemusí být tak špatným nápadem, když se chcete přenést přes prožité trauma. Když ale Kate dorazí do bytu, vedle nějž právě zavraždili dívku, a kolem tajemného domu se motá spousta podivných lidí, dost své rozhodnutí zvažuje.


416CdyWpmQL._SX309_BO1,204,203,200_

All the Beautiful Lies (2018)

I v této knize je hrdinkou tajemná žena milující samotu, kolem níž záhadně umírají lidé. Podaří se jí po smrti jeho otce svést nevlastního syna, nebo ho rovnou zabije? Další román z prostředí knih a vražedných myšlenek a pochopitelně mainského pobřěží.


stažený soubor (1)

Before She Knew Him (datum vydání 03/2019)

Hrdiny dalšího thrilleru z domácího prostředí mají být dva manželské páry, z nichž jeden skrývá nepěkné tajemství. A právě na večeři u jednoho z nich Hen objeví ve studovně důkaz. Je chytrým řešením ohledně nálezu důvěřovat Matthewovi, muži z druhého páru?

 

 

 

OLGA
JASANOVSKÁ

editorka
Zdroje:

Vydáno: 18.2.2019 | Všechny články autoraMůže se vám také líbit:

  • Plánujete líbánky? Parádní letní dovolenou? Nebo prostě chcete ve dvou utéct před realitou všedního dne? Tohle jsou místa, která musíte vidět! Jediné co, budete potřebovat, jsou bikiny, opalovací krém a dobrou náladu. Tyhle pláže jsou totiž jako stvořené pro relaxaci[číst více]
  • Česká značka luxusní bioaktivní kosmetiky Yage Organics ještě více „vymazlila“ recepturu svého tonika Rose Kiss, které je v péči o pleť inspirovanou korejským očistným rituálem naprosto zásadní. Nováčkem je v receptuře koloidní stříbro, které přispívá k dokonalejší očistě včetně redukce kožního mazu a[číst více]
  • Jméno Jana LeBlanc vám možná něco říká, možná jste ho někde zahlédly… Jana je totiž novinářka a její příspěvky znáte právě z těch časopisů, které máme rády. Momentálně je na volné noze, tedy spíš na mateřské dovolené s občasnou přestávkou u práce,[číst více]

 Wishlist