By Lucie Janotova & Eva Jasanovska

Jak zařídit malý balkon

Nejen aby bylo co fotit:-)

Mít svůj vlastní prostor pod širým nebem je pro mnoho lidí žijících ve městě malý sen. A je úplně jedno, že zrovna váš balkon má pouhé 4 m². I tak na něm můžete vytvořit dokonalé odpočinkové místo, bylinkovou zahrádku nebo si na něm užijete romantický večer ve dvou.

 

1. Vsaďte na skládací nábytek

 

Židle a stolek na kávu nebo drink je na balkóně absolutní nutnost – a to i na tom nejmenším! Abyste se mohli po balkóně pohodlně pohybovat, když zrovna nesedíte, pořiďte si praktické skládací židle a stoleček. V případě stolku můžete zvolit i sklapovací, který se připevní přímo na zábradlí či stěnu.

2. (Netradiční) posezení při zemi

 

Skvělou alternativou klasických židlí jsou venkovní pufy a futony. Ty od značky Karup můžete rozložené využít i k ležení. Po složení z nich dokonce vytvoříte vyšší taburetku. Doplňte je nízkým odkládacím stolkem a posezení v bohémském stylu je připraveno k použití.

3. Myslete „vertikálně“

 

Čím menší plochu balkon má, tím větší kreativita se projeví ve využití každého volného centimetru – včetně bočních stěn a zábradlí. Pokud tedy chcete využít balkon k sezení, ale zároveň se nechcete vzdát ani bylinkové zahrádky, využijte závěsných a nástěnných květináčů. Nemůžete vrtat do stěn? Použijte několikapatrovou polici nebo schůdky.

4. Využijte rohový prostor

 

Rohy bývají často opomíjeny, přesto i na malém balkonku z nich můžete vytěžit maximum. Stabilní rohové police v pestrých barvách využijete jako odkládací prostor pro vše, co je potřeba mít po ruce, jako místo pro rostliny i k umístění lucerny či jiných dekorací.

5. Doplňky pro větší pohodlí

 

Doplňky v pestrých barvách a rostlinných motivech dodají vašemu prostoru nejen hravost a charakter, ale hlavně zvýší váš komfort při odpočinku. Při zařizování proto nezapomeňte na podsedáky, polštáře a plédy.

 Dalším trendem jsou venkovní koberce:
• Snadno se udržují a jsou velmi odolné vůči opotřebení.
• Ochrání vaše bosé nohy před studenou (nebo naopak rozpálenou) dlažbou.
• Díky široké nabídce najdete vždy takový, který doplní váš styl, ať už je jakýkoliv: bohémský, abstraktní či přírodní.

5. Zajistěte si soukromí

 

 Přejete si, aby váš balkon fungoval jako oddechové místo a rozhodně netoužíte být pod neustálým drobnohledem sousedů? Praktická zástěna od značky ADDU vám zajistí potřebné odstínění od nežádoucích pohledů, ale i příliš ostrého sluníčka. Ovšem díky částečně průhlednému výpletu zůstane na balkonu dostatek světla.

 

EVA
JASANOVSKÁ

zakladatelka Bobovibe
Zdroje: bonami

Vydáno: 12.4.2021 | Všechny články autoraMůže se vám také líbit:


 Wishlist