By Lucie Janotova & Eva Jasanovska

Jak si užít Bratislavu podle Bobovibe?

Únorový víkend, nádherný hotel, Bratislava a dvě mámy bez dětí. Oujeee!

Když jsme před více než třemi lety jako blízké kamarádky s Lucií zakládaly Bobovibe, nejvíce jsme se těšily na možnost společných výletů, kde budeme probírat Bobovibe, články a kde budeme ty články také vytvářet… Netušily jsme, že začneme rodit jako na běžícím páse a na takový výlet si budeme muset tři roky počkat. Tak konečně! Bratislava! Náš první společný trip bez dětí. Doufejme, že zdaleka ne poslední!

IMG_8999

Proč právě Bratislava? Protože jsme chtěly za hranice, a přitom se cítit jako doma:-) Protože jsme si chtěly užít komfort luxusního hotelu, ale mít zároveň možnost vyrazit do města na drink. Neměly jsme náladu na přírodu, chtěly jsme si užít město. K tomu si dopřát relax při procedurách, s proseccem v ruce všechno probrat v Zion Spa Luxury vyhlášeným tím nejkrásnějším výhledem na Dunaj. Chtěly jsme si užít víkend bez dětí s veškerým komfortem a luxusem, který zkrátka s dětmi moc nejde.

Kde bydlet? Naše představy splňoval jednoznačně Grand Hotel River Park, pětihvězdičkový hotel v moderní části Bratislavy u Dunaje. Je obklopen restauracemi a bary a při naší návštěvě před ním dokonce bylo kluziště pro bruslení. Chtěly jsme do toho jít, ale nakonec jsme to protáhly ve zmíněných spa. My tu relaxaci zkrátka potřebovaly!

Kde jíst? Nemohly jsme nevyzkoušet hotelovou restauraci Riverbank Restaurant, kde nám pan šéfkuchař Jaroslav Žídek připravil degustační menu. Jaroslav se vrací ke kořenům, objevuje staré, zapomenuté recepty, suroviny a ovoce. Zavařuje a zamrazuje a vy jeho dobroty můžete zakoupit i domů. Byl to gastronomický zážitek!

Druhý den jsme sice původně chtěly v Bratislavě více experimentovat, ale jakmile jsme procházely kolem místního SaSaZu, ovládla nás touha silnější, a to po SaSa Crispy rolkách a Papájovém salátu. Ten opravdu není nikde jinde tak dobrý.

Dát si kávu v 95 m vysoké věži Ufo je povinností. Na ní se můžete zvěčnit v pozadí s historickou Bratislavou či Hradem. A jedno doporučení… Do Bratislavy cestujte rozhodně vlakem, party tak může začít hned.

b1

b2

b7

b8 b6
b4 b3

b5

EVA
JASANOVSKÁ

zakladatelka Bobovibe
Zdroje: archiv

Vydáno: 15.3.2019 | Všechny články autoraMůže se vám také líbit:


 Wishlist