By Lucie Janotova & Eva Jasanovska

Jak na útulný domov podle feng shui

Něco nového do bytu...

Cítíte, že váš domov nutně potřebuje změnu? To ovšem nemusí hned znamenat pořízení nového nábytku. Někdy stačí jen několik nových doplňků či dekorací, případně některé kousky přemístit, uspořádat nebo jednoduše poslat dál. A rázem zjistíte, že se vám doma lépe dýchá.

Proto jsme si pro vás připravili několik tipů pro každou místnost inspirovaných učením feng shui, s nimiž ze svého domova vytvoříte útulné bydlení.

 

 

Feng shui ložnice

1. Základem feng shui ložnice jsou přírodní materiály jako například len, vlna, dřevo nebo mořská tráva. Vhodné jsou tlumené a zemité barvy.

2. Dekorujte jemně a minimalisticky. Pro útulnou ložnici bude dostačující socha, váza či obraz v jemném rámu.

3. Zrcadlo ve feng shui ložnici neumisťujte ani naproti posteli, ani naproti oknu. Odrazy totiž narušují klidný spánek.

4. Noční stolky by měly být umístěny po obou stranách postele. Nehromaďte na nich ale zbytečnosti. Stačí lampička, kniha a vonná svíčka.

 

 

Feng shui obývací pokoj

1. Pocit bezpečí pomůže zajistit čelo pohovky směřující ke dveřím. Do feng shui obývacího pokoje zakomponujte hřejivé a jemné barvy – krémovou, hnědou i oranžovou, ta podporuje komunikaci.

2. Vneste do místnosti životní energii pomocí pokojových rostlin, zejména těmi se zakulacenými listy. Máte-li málo místa, využijte nástěnných a závěsných květináčů.

3. Správně umístěným zrcadlem docílíte prosvětlení a optického zvětšení interiéru. Příjemné atmosféry dosáhnete tlumeným osvětlením a vonnými svíčkami.

 4. A feng shui dekorace pro obývací pokoj? Nejlépe obrazy, které ve vás vzbuzují příjemné pocity.

 

 

Feng shui koupelna

1. Nejzásadnější je jednoznačně dokonalý pořádek. S tím vám pomohou různé organizéry do koupelny. Útulné koupelny dosáhnete s bambusovými doplňky a prvky z přírodních materiálů.

 2. Zrcadlo v koupelně dostatečně osvětlete, nejlépe i denním světlem. Prostor prosvětlíte a opticky zvětšíte.

3. Ve feng shui koupelně nezapomeňte ani na rostliny. Vybírejte ale takové, které milují vysokou vzdušnou vlhkost.

 4. Vyvažujte v koupelně převažující element vody pomocí prvků a doplňků ze dřeva nebo kameniny.

 

 

 

Feng shui jídelna

1. U jídla byste měli mít krytá záda. Židle proto umístěte tak, aby váš pohled při sezení směřoval do prostoru jídelny či ke dveřím. V zorném poli byste ale neměli mít žádný ostrý roh. Pokud jej máte, zamaskujte jej třeba stojanem s květinami.

 2. Investujte do stabilního jídelního stolu a židlí z kvalitního materiálu. Upřednostněte opět oblé tvary a hrany. Pozor na plastové průhledné židle, efekt „neexistující“ židle může vyvolávat nejistotu.

 3. Pocit tepla dodá měkké osvětlení. Nezapomeňte proto na svíčky a svícny.

 4. Do feng shui jídelny vyberte dekorace, které podporují chuť k jídlu, pohodu a odpočinek. Jídelnu zútulní také polštáře a kusový koberec.

 

 

Feng shui předsíň a chodba

1. Odstraňte jakékoliv překážky, které by mohly stát v cestě při otevírání a zavírání dveří. Botníkem zkroťte všechny rozkopané páry bot.

2. Strategické umístění lamp a velkého zrcadla opět prosvětlí i dlouhou tmavou chodbu nebo úzkou předsíň. Předsíň nebude působit jako tmavá kobka.

3. Oživte stěny předsíně oblíbenými obrazy, plakáty nebo zarámovanými fotkami.

4. Ozdobte dveře závěsnými dekoracemi či věnci.

 

 

EVA
JASANOVSKÁ

zakladatelka Bobovibe
Zdroje:

Vydáno: 16.2.2022 | Všechny články autora



Může se vám také líbit:

  • Společnost Apple si v posledních letech přeje prorazit se svými výrobky ve světě módy. Přestože už si většina lidí v módním průmyslu život bez iPhonu neumí představit, Apple Watch zatím zůstávaly spíše technickou libůstkou pro hrstku fajnšmekrů. Poslední spolupráce s[číst více]
  • Hledáte správné místo, kde by se vaše polovička mohla vyjádřit? Nebo kam vyrazit na líbánky? Nebo prostě jen tak se svojí láskou? Pak tohle jsou ty nejromantičtější destinace, které můžete navštívit nejen v roce 2017. Od každého něco – bílý[číst více]
  • converse   Pokud sledujete zahraniční weby o teniskách, určitě vám tato informace neunikla. Tenisky Converse totiž milujeme všichni! Bez ohledu na věk nebo módní styl si totiž stále nacházejí své nové a nové fanoušky. Tyhle kultovní botky mají totiž tu výhodu,[číst více]

 



Wishlist