By Lucie Janotova & Eva Jasanovska

12 tipů jak na těhotenské fotografie

Jste těhotná a plánujete si tento stav zvěčnit na památku tak jako Eva? Zde máte tipy.

U prvního dítěte jsem fotky stále plánovala, až jsem z toho byla najednou takových rozměrů, že jsem je už ani nechtěla:-) Díky této zkušenosti jsem se na druhé těhotenství připravila a informovala. Osobně považuji většinu těhotenských fotek, které dámy sdílejí na sociálních sítích, za nevkusné. Udělala jsem si s fotografem Jardou Urbanem malý průzkum po internetu a kamarádkách, abychom se inspirovali. Zde jsou mé tipy a výsledek. Věřím, že nastávající maminky ocení.

 

 

5P5C5381_II
5P5C5650_III

5P5C5274_II

 

 

1. Správný čas

Počkejte, až budete velká, ale nečekejte příliš dlouho:-)! Fotky s malým bříškem by rozhodně nebyly ono, ale jako slonice také být nechcete. Ideální čas je začátek 8. měsíce. Já se fotila ve 27. týdnu. To je těsně přesně před tím, než žena začne přibírat rychleji, protože se miminko obaluje tukem.
2. Kouzlo stylingu
Ideální je svěřit se do rukou stylisty. Věřte, že zrovna u těhotenských fotek styling dělá strašně moc, vlastně nejvíc!
Chcete být trochu odhalená, ale přitom ne vulgární. Stylista si umí pohrát s doplňky, které jsou na fotkách velmi efektivní a vás by ani nenapadly. Pokud ale stylistu z jakéhokoli důvodu nemáte, mám pro vás další tipy.
3. Nikdy těhotenské oblečení
Ano, zní to zvláštně, ale na fotkách opravdu nevypadá hezky. Tak nějak to ztrácí šmrnc.
4. Spodní prádlo
Určitě se vyplatí zakoupit prádlo chvíli před focením, aby skvěle padlo… I když je bohužel možné, že nepadne moc dlouho. To moje ve skříni, zejména tedy těhotenské, nebylo zrovna výstavní. Místo kalhotek doporučuji volné “spací” prádlo. Moc hezký efekt také dělají nadkolenky či podkolenky, které ve spojení s prádlem trochu shodí ten erotický (odhalený) nádech, který se k těhotenství příliš nehodí.
5P5C5483_II
5P5C5239_II
5. Bez prádla?
I fotky bez prádla jsou krásné. Opravdu krásné jen u žen s malými pevnými vnady. Já do toho nešla, mám soudnost. S mou FF velikostí už by to vážně hezké nebylo.
6. Vybírejte neutrální a tmavé barvy
Tedy ne vzorům, květinám či kostkám! Chcete-li se na fotografie podívat i za 15 let a pořád je vnímat jako krásné, zapomeňte tedy trendy oblečení a volte neutrální a nadčasové.
7. Podpatky
V těhotenství jste asi úplně zapomněla, že existují, nicméně na focení si je vzít nezapomeňte. Prodlouží a zhezčí nohy a tím celkově i postavu.
8. Jaké tedy oblečení?
Rozhodně obepnuté elastické šaty místo volného oblečení. Nabízí se i krajka, ale ta mně osobně se líbí pouze na fotkách z profilu. Jinak s prosvítajícím prádlem působí vulgárně. Skvělá je bílá partnerova košile, kterou necháte otevřenou, či ji zavážete na uzel. A hezké jsou i džíny, rozepnuté džíny, žádné těhotenské.
5P5C5901_II5P5C5910_II5P5C5923_II
10. Když je vás víc
Tak se musíte barevně sladit! Můžou to být právě bílé košile. Mě nadchla kombinace proužků a námořnické modři, která sluší celé rodině. Se synem jsem si nakoupila stejné oblečení v Petit Bateau. Shodný materiál a styling na fotkách vypadá skvěle.
11. Výběr fotografa
Hlavně, abyste si sedli. Budete odhalená, nejste na to zvyklá, měla byste se cítit především pohodlně. Mně naprosto vyhovoval přístup Jardy Urbana, který mě dobře směřoval, co se týče póz či výrazu a zároveň byl otevřený mým nápadům. Především jsem však ocenila rychlost, jako těhotná nechcete fotit celý den nebo sedět půl hodiny v krkolomné poloze. Zde tedy asi nejlépe funguje doporučení. Za mě má body: www.urban-jaroslav.cz
12. Póza a úhel
Tohle je práce především pro fotografa, ten vás vidí ze správného úhlu. Vy si můžete alespoň před zrcadlem natrénovat práci rukou. Ideální je položit je na tzv. “love handles“ špeky lásky, které se v těhotenství zvýrazní. Úhel je dost zásadní – z jedné strany působíte skvěle, o pár stupňů jinak třeba silná.
EVA
JASANOVSKÁ

zakladatelka Bobovibe
Zdroje: www.urban-jaroslav.cz

Vydáno: 18.4.2017 | Všechny články autoraMůže se vám také líbit:

  • Vybrala jsem pro vás krásné novinky, které jsou k dostání exkluzivně ve Fann a které oscilují někde na hranici drogerie a parfumerie. Jsou cenově přístupné, přitom mají „nedrogistický“ šmrnc. Skvěle se hodí jako dárečky a prostě… Měli byste o nich vědět:-)[číst více]
  • street style lucie uvodni   Začíná přituhovat! Tentokrát nemluvím o ročním období. Naopak! Venku začíná být opravdu krásně slunečno a všude nádherně kvetou stromy. Přituhuje v oblasti mého břicha a boků 🙂 Ne, nejsem nevděčná, jsem šťastná! A baví mě pozorovat, jak mi bříško[číst více]
  •   Při prohlížení časopisů nebo projíždění webu jsme bombardování titulky jako ‚pijte zelený čaj a zhubnete‘, ‚třešňový džus vyléčí nespavost‘, nebo ‚celer okoření váš milostný život!‘ Každý týden se objevuje nějaká nová plodina nebo semínko, které je klíčové proti stárnutí,[číst více]

 Wishlist