By Lucie Janotova & Eva Jasanovska

Hermès: vytvořte si interiér s charakterem

Pronikněte spolu s BoBo Vibe pod povrch minimalistického francouzského designu.

hermes design

 

Nekompromisnost. Rovnováha. Představivost. Vytříbené materiály. Perfektní znalost řemesla. Novou kolekci nábytku, objektů, látek a tapet Hermès charakterizuje spousta slov. Pokud bychom si však měli vybrat jen jedno motto, řekli bychom o ní: „Domov je útočištěm pro tělo i mysl.“ Naše láska na první pohled!

Vaše místo omlazení, pohody a harmonie vidí návrháři Hermès jako útočiště. Najdete v něm čisté linie, kožený nábytek, netradiční tvary i použití objektů. Vezměte si například stojan na časopisy jako sedlo. Kolekci charakterizuje rovnováha materiálů, tvarů, velikostí, rozměrů, použití i pocitů. Jeho součástí jsou designové židle, lenošky, dekorativní vázy nebo stylové psací stoly.

Kolekce vznikla pod vedením mexického architektonického studia Taller a designerů Charlotte Macaux Perelman a Alexise Fabryho a byla představena na letošním ročníku Salone Del Mobile. Stěžejním materiálem pavilonu Hermès pro výstavu v Teatro Vetra byly italské cihly Tufo, lokální náhražka mexických cihel Tepetate. Jde o nenápadné hliněné cihly, které jsou dnes i přes své kvality a ekologickou šetrnost nahrazovány cihlami technickými. Celou konstrukci pavilonu pak drží železo.

Pavilon uzavírá strop z lokální textilie Raphia, která se vyrábí z usušených palmových stromů. V Mexiku se takovému typu látky říká Petate. Plán projektu je velmi jednoduchý: čtyři haly a jedno patio. Dynamiku pavilonu dodává vystavěné sloupořadí.

Objekty ožily ve scénografii Hervé Sauvage, který pracoval jak s myšlenkou harmonie, tak disharmonie. Mezi jednotlivými objekty ožívá dialog. Hervé Sauvage totiž umí probudit imaginaci, aniž by jeho práce postrádala smysl pro humor a poetičnost.

Kolekce bude k dostání ve vybraných buticích Hermès od září 2016.

 

hermes design

hermes design

hermes design

hermes

hermes design

hermes design

hermes design

hermes design

hermes design

hermes design

hermes design

hermes design

 

 

LUCIE
JANOTOVÁ

zakladatelka Bobovibe
Zdroje: archiv

Vydáno: 10.5.2016 | Všechny články autoraMůže se vám také líbit:

  •   V dnešním světě plném nejistot, vrací slavný šperkařský dům spoustě lidem půdu pod nohama. Na oslavu znovuotevření svých obchodů po celém světě totiž představila charitativní kampaň Tiffany Infinite Strength, během níž bude 100 % zisku z globálního prodeje kolekce[číst více]
  • Čočka má trochu neprávem špatnou pověst. Všichni si pamatujeme jen tu rozvařenou kaši s kyselou okurkou ze školní jídelny. Když jsem tuhle verzi do sebe pravidelně jednou měsíčně soukala, nikdy jsem si nemyslela, že čočka bude mým oblíbeným jídlem. Kromě[číst více]
  • Večer nemůžete usnout a po zazvonění budíku jen těžko vstáváte z postele? Budíte se nad ránem a už nemůžete znovu zabrat? Přepadá vás během dne ochromující ospalost? To vše jsou projevy narušeného spánkového režimu a objevují se téměř u poloviny české[číst více]

 Wishlist