By Lucie Janotova & Eva Jasanovska

#GIRLBOSS (1. část)

Aneb… nechte si poradit ve své kariéře od těch nejpovolanějších! BoBo Vibe vám bude přinášet jejich rady na pokračování. Tady je první díl.

Nic nás neinspiruje víc než žena, která je úspěšná ve svém povolání. Zeptali jsme se několika hvězd ve svém oboru a požádali je o jejich rady. Pokud máte pocit, že přišel čas na změnu vašeho pracovního života, rozhodně dejte na jejich doporučení. Nikdy nevíte, jestli to jednou nebudou právě vaše šéfky 🙂

vanda - girlboss

 

Jak probíhal Váš  profesní vývoj?

Neuvěřitelně dobrodružně;-) 22 let jsem byla věrná marketingové společnosti Ogilvy, díky které můj život nebyl nikdy nuda. Skoro každé 2 roky jsem měnila ve firmě pozici napříč všemi různými odvětvími marketingu – od PR přes direct marketing, reklamu až k digitálnímu marketingu. A také procestovala a žila na spoustě míst od Moskvy přes NYC, Shanghai, až jsem na 12let zakotvila v Paříži. Pak mne čekalo to nejkrásnější ‚pracovní‘ nasazení, a to mateřství;-) Během mateřské dovolené se mi ozvala Tania Le Moigne, ředitelka českého Googlu s tak fantastickou nabídkou, která se neodmítá. A tak jsem teď součástí firmy, která mění svět a já věřím, že k lepšímu.

Nejlepší rada, kterou jste dostala?

Jsme věřící rodina a babička mi i přesto před spaním vždy říkala, že není tak důležité jaké a kolik modliteb si odříkám, ale projít si celý den a ujistit se, že jsem nikomu neudělala, co bych nechtěla, aby někdo udělal mne. A pokud jsem to nevědomě udělala, ať to hned druhý den napravím.

Nejlepší rada, kterou jste dala? 

Asi mé skvělé neteři Tereze – ať je svá, ať je hrdá na to, že je jiná, protože je výjimečná, a pokud to hned někdo nepozná, tak je to jeho ztráta a ne její…

Co na své práci milujete: 

Skvělý tým lidí, kteří mají stejně jako já rádi svou práci. To, že mohu být součástí něčeho výjimečného, co mění naše životy… Kdo by si před pár lety myslel, že vzniknou úplně nová profesní odvětví postavená na digitalní transformaci, která vytvoří spoustu nových pracovních příležitostí a například umožní postiženým najít rovnocenné pracovní možnosti nebo že se Youtube stane největší ‚televizí‘ v České republice? Je skvělé ‚být při tom‘ a částečně také přispívat k tomuto – podle mne pozitivnímu – vývoji.

Oblíbená část mého pracovního dne:

Určitě budíček, kdy za mnou přijde syn Markus, pohladí mne, dá pusu a řekne, maminko vstávej, už je ráno;-) A z čistě pracovního času, je to určitě čas s mým týmem a týmem kolegů, jsou všichni nejen velmi chytří, ale i velmi inspirativní a často i pozitivně kritičtí, což mám ráda, protože mne jejich pohled a názor posouvá profesionálně i lidsky dál.

Oblíbený pracovní rituál:

V Googlu máme výbornou kantýnu, kde nám Jirka chystá skvělé snídaně a obědy. I když je často zvládám v poklusu, ráda se tam zastavím alespoň na kafe a prohodím pár slov s kolegy z jiných oddělení. Vždy se dozvím něco nového a zajímavého

Nemůžu pracovat bez:

Určitě bez Hangouts – video konference máme s kolegy po celém světě, zároveň mi umožňují být v kontaktu s mým týmem, i když pracuji z domova, což je pro mne neocenitelná výpomoc. Jak říká Richard – zavřu se do pracovny a celý den mluvím na počítač;-) A zároveň naopak, když nejsem doma, mohu vidět a mluvit s těmi, co mi chybí.

Moje pracovní motto je:

Víc hlav víc ví. A také motto Davida Ogilvyho, které 100% platí i v Googlu – ‚pokud se chceme stát společností obrů, najímejme jen lidi, kteří jsou větší než my sami, nebo se staneme společností trpaslíků.‘

Co byste si na blogu BoBo Vibe ráda přečetla? 

Těším se na inspirativní příběhy osobností známých i neznámých, se zajímavými životními příběhy a moudrostmi, na novinky a tipy, které mne učiní nejen chytřejší, ale i krásnější;-)

girlboss lenka

 

Jak probíhal Váš profesní vývoj?

Začínala jsem jako modelka, tuhle profesi jsem poměrně brzy opustila, pak jsem vystřídala všechno možné – chvíli jsem pracovala na recepci v kadeřnictví, pak jsem dělala asistentku PR a pracovala pro klienty jako byla Planet Hollywood, Elite Model Look, Louis Vuitton. Poté jsem prodávala inzerci ve vydavatelství Stratosféra a díky získaným kontaktům se následně dostala do kosmetiky, kde se pohybuji dodnes. Začínala jsem u menšího českého distributora jako marketingová manažerka. Po čtyřech letech jsem přešla do společnosti L’Oreal, kde jsem pracovala jako Brand Managerka péče o pleť. Po nějaké době jsem se náhodou dozvěděla o volné pozici Brand Managerky pro značku Givenchy, zkusila pohovor a uspěla. Nastoupila jsem do firmy Optimum Distribution CZ&SK s.r.o., která je jedním z důležitých hráčů na trhu v segmentu luxusní kosmetiky a stále jsem ji neopustila. Brzy oslavím 13 let ve firmě a během té doby jsem se kromě již zmíněné značky Givenchy starala několik let jako Brand Managerka o značku Chanel, pak přestoupila na pozici Sales Director pro kosmetiku a nyní již téměř šest let pracuji jako Commercial Director a de facto jako Country Manager pro Čechy a Slovensko. Jsem plně zodpovědná za růst firmy a všech jejích divizí a samozřejmě za hospodářský výsledek.

Nejlepší rada, kterou jste dostala?

Být nad věcí, neztrácet čas a energii zbytečnostmi, mít nadhled. Nebrat se moc vážně a zůstat člověkem.

Všechno jde, když se chce a jakákoli překážka lze překonat. Takže ještě neztratit nadšení pro věc. Pracovat, protože mě to baví. Peníze zdaleka nejsou všechno.

Co na své práci milujete:

Všechno. A paradoxně čím dál tím méně jsem okouzlená dalšími a dalšími novinkami v kosmetice (i když jí samozřejmě používám a v dost velké míře) a čím dál tím více mě baví management jako takový, řízení, plánování, strategie atd.

Oblíbená část mého pracovního dne:

Ráno mám dost energie, snažím se všechno zorganizovat a naplánovat, vyřizuji e-maily. Pak už začínají schůzky a jednání a až do odpoledne se nezastavím.

Oblíbený pracovní rituál:

Žádný zásadní nemám, každý den je jiný.

Nemůžu pracovat bez:

Asi bych měla napsat červené rtěnky, ale bude to spíše prozaicky počítač, mobil a auto. A samozřejmě můj skvělý team.

Moje pracovní motto je:

Nic není tak horké, jak se uvaří.

Co byste si  na blogu BoBo Vibe ráda přečetla? 

Jsem moc zvědavá na příspěvky Gábiny Peacock a to nejen proto, že se z dob modelingu známe. Vím o tom, co dělá už delší dobu a ráda se budu inspirovat.

Hodně cestuji, zkouším nové restaurace, rádi doma vaříme, miluji módu a samozřejmě kosmetiku, takže články a tipy na toto téma si vždy ráda přečtu.

 

EVA
JASANOVSKÁ

zakladatelka Bobovibe
Zdroje: archiv

Vydáno: 30.9.2015 | Všechny články autoraMůže se vám také líbit:


 Wishlist