By Lucie Janotova & Eva Jasanovska

Další zhodnocení života s dětmi: co mi děti vzaly a daly

aneb jak se z party girl stává filantrop.

My maminky si rády stěžujeme, jak je to těžké, jak nemáme čas samy pro sebe, jak nemůžeme cestovat, pracovat, účastnit se společenských a jiných akcí, nakupovat pro sebe, chodit večer ven apod… Dalo by se pokračovat donekonečna! A i s vtipem.. Ty, co matkami nejsou, z toho někdy musí mít pocit, že o nic nepřicházejí, že si radši budou vesele užívat života dál. Dobrým příkladem je všemi oblíbená Nikol Štíbrová, která nedávno na svých soc. sítích zmínila, že možná i díky svému trpkému humoru od dětí odrazuje. Není to jistě její záměr a já doufám, že i božská Nikol bude souhlasit: Dozajista je to období krásné a náročné. Tohle je pro matku pouze ventil, kterým si ulevuje.

5P5C1539_II

Nedávno jsem se rozhodla mé bezdětné kamarádce vysvětlit, že těchhle ztrát, ačkoli se mohou zdát “šílené”, matka nezalituje a i když si hrozně rády postěžujeme, náš život je teď jinde, šťastný a naplněný. Jakoby nás mateřství přehouplo jinam, do jiného levelu, kdy jste psychicky vyzrála, jste silná, fyzicky zvládnete mnohem více a změnily se postoje a hodnoty života. Vysvětlila jsem ji tedy…

Já nesnáším nudu, v mém životě se musí neustále něco dít, proto jsem se jako bezdětná neustále bavila, ve dvaceti jsem byla královnou večírků, později jsem hodně cestovala, založila svůj byznys a hledala další příležitosti. Mým cílem ani tak nebylo vydělávat bambiliony, ale rozvíjet se a dělat, co mě baví, dávat dohromady projekty, realizovat se. Jakmile to zavánělo stereotypem a nudou, vrhala jsem se na nové příležitosti. Všechny tyto aktivity jsem dělala proto, aby v mém životě byly vzruchy, náplň, zábava. To zkrátka potřebuji ke štěstí. Bylo to fajn a uměla jsem si užít. Dokonce jsem nechápala, proč maminky nevyužívají víc chůvy a paní na hlídání a nepokračují dál v životě, jaký byl. Teď už to chápu. Sama nejsem jiná.

Děti jsou zábava, totální náplň života. Vše se přestane točit kolem vás. Naopak vy se začnete točit kolem dítěte. S nimi vás vůbec nenapadne, že přicházíte o večírek nebo že přes víkend musíte být v Milaně na nákupech. Nebude takových příležitostí ještě mraky? A až budou, budou mě vůbec ještě zajímat? (Snad jo. V důchodu to zase rozjedu, budu třeba testovat nové drogy:-))

Dozraje vaše duše, z egoistického narcise se stane lidumil. Věci, které pro vás byly podstatné, jeví se směšné. Já můžu říct příklad jeden za všechny. Když jsme s Luckou zakládaly Bobovibe, obě jsme toužily po Chanel kabelce a dohodly se, že hned, jak vyděláme peníze navíc, pojedem si ji spolu koupit… Jsou to dva roky a kde jsem? Stávám se pokornější a momentálně, když svůj čas trávím přebalováním a utíráním zadků, přijde mi představa dát tolik peněz za kabelku hloupá (a ještě se s ní fotit na instáč k tomu – double hloupá!).

Po čem toužím teď? Ať jsme zdraví a šťastní. Trapárna, co? :-)) Nevim, proč podmínkou jít na Miss je bezdětnost, protože já bych teď reprezentovala republiku nejlépe:-)))) S uvědoměním, že máme být šťastní za to, že jsme zdraví, přichází i potřeba pomáhat ostatním mnohem větší než kdykoli předtím. A v té souvislosti mě napadá charitativní bobo projekt, o kterém vás budu informovat příště.

(Ale abych nepřeháněla. Samozřejmě všechno je v životě o balancu, takže nechodím v batice, nezačla jsem věci nosit v ušitém pytlíčku z nošených trik… samozřejmě, že i ta nejlepší matka musí občas nechat děti na víkend u babičky a že v šest hodin odpočítávám minuty do osmé, kdy děti půjdou spát a já budu mít klid.)

Myšlenkou je, že cítím to štěstí a naplnění, i když zrovna můj život nejede na plné obrátky, tedy zrovna necestuju, nepařím nebo neshopuju… Mám krásnou rodinu a i když se občas pohádáme, protože to období je zároveň náročné, je to prostě fajn.

PS: Jo a jinak stále kojím, takže nějaká hormonová psychoška je stále nasnadě…

 

5P5C1533_II

5P5C1509_II

 

5P5C1524_II

Adrian a Anna oblékli Ice Ice baby

 

EVA
JASANOVSKÁ

zakladatelka Bobovibe
Zdroje: www.urbanjara.cz

Vydáno: 23.12.2017 | Všechny články autoraMůže se vám také líbit:


 Wishlist