By Lucie Janotova & Eva Jasanovska

Eva & charitativní kalendář pro Ridgeback SOS

Focení v Pařížské tentokrát trochu netradičně...

Prostřednictvím facebooku jsem před zhruba dvěma měsíci dostala zprávu, jestli se nechci podílet na focení charitativního kalendáře na pomoc ridgebackům… Miluju zvířata a jednoho takového krásného ridgebacka jsem ještě před nedávnem měla doma. Netušila jsem, jak to mohla fotografka Dada Smith tušit, každopádně jsem neváhala ani minutu a na focení kývla.

 

eva

Eva a Corneron (ty úžasné košilové šaty jsou Ether, z La Gallery Novesta)

 

Naše fenka Lafra nám sice před rokem zemřela, ale alespoň jsem měla příležitost pomoci touto formou jiným pejskům. Organizace Ridgeback SOS pomáhá najít domov psům, kteří to štěstí neměli.

Jim se rozhodla pomoci i fotografka Dada Smith, která má díky organizaci zachránila psa a začla se o celkovou problematiku více zajímat.

„Chtěla jsem ukázat ve fotografiích historii plemene a zároveň ukázat, jaký je Ridgeback společenské plemeno. V podstatě když to shrnu, celý projekt je moje srdcová záležitost, “ říká Dada.

 

dsc_03998

Marek Lambora

 

Celý kalendář se dal dohromady v naprosto rekordním čase. Jeden den jsme fotili a za 14 dní již byl křest. Klobouk dolů za tak rychlou produkci! Na dvanácti stranách kalendáře jsou různé osobnosti. Téměř všechny mají takového krasavce doma (např. Kamil Střihavka či Barbora Srncová). Fotografka Adéla si opravdu dala tu práci a oslovovala osobnosti, které s ridgebackem na fotce někde zahlédla. Fotografie, které mě nejvíce zaujaly, si můžete prohlédnout zde. Zbylé můžete vidět v kalendáři, který můžete zakoupit přes fotografku Dadu Smith. Piště jí do zpráv.

A sledujte Ridgeback SOS, pokud uvažujete o ridgebackovi. Já bych jiného psa nechtěla. A čím jsou Ridgebackove tak extra?  „Jsou jako malé děti. Neskutečně společenský pes, který vyžaduje hodně lidský kontakt, je inteligentní a má velmi klidnou povahu. Je to pes, který je zvyklý žít ve společenské komunitě, pro Ridgebacka tak není vůbec vhodné pobyt v kotci nebo venku…tím, že se vyeliminuje ze společnosti, se jim hodne ničí povaha, jsou nešťastní. Jinak jsou to typicky gaučáci milující gauč a tvoji postel, “ dodává Dada.

dsc_019

Monika Timková a Jakub Štáfek

dsc_043

Manželé Zorka a Mirek Hejdovi

A ještě pár fotografií ze křtu kalendáře:

dsc_6975

dsc_7053a

Dada Smith a Eva Jasanovská

dsc_7075

dsc_7112

dsc_7178

EVA
JASANOVSKÁ

zakladatelka Bobovibe
Zdroje: Dada Smith

Vydáno: 17.10.2016 | Všechny články autoraMůže se vám také líbit:

  • Protože kultury teď máme zoufale málo…. INspiraCe, tak se jmenuje experimentální hudebně-taneční projekt, který vznikl díky exkluzivnímu spojení tanečního souboru 420PEOPLE a Orchestru BERG. Můžete se těšit na unikátní symbiózu choreografie Sylvy Šafkové a hudby Tomáše Reindla, která dává vyniknout[číst více]
  •   Nejnovější přírůstek, The Last Jedi, můžete oslavit po svém. Třeba novou manikúrou! Aktuální trend zasáhl instagram jako střela, fandom je v plném proudu a pokud máte i vy rádi tento fenomén, určitě stojí za vyzkoušení. Proto jsme na instagramu našly[číst více]
  • Jak jste si asi všimli, jsem těhotná. Nebylo v plánu otěhotnět tak brzy, ale jsme za to rádi nejen vzhledem k tomu, jaký problém s tím má řada žen v mém okolí. Když se nad tím člověk zamyslí, tak je vlastně[číst více]

 Wishlist