By Lucie Janotova & Eva Jasanovska

Eva & charitativní kalendář pro Ridgeback SOS

Focení v Pařížské tentokrát trochu netradičně...

Prostřednictvím facebooku jsem před zhruba dvěma měsíci dostala zprávu, jestli se nechci podílet na focení charitativního kalendáře na pomoc ridgebackům… Miluju zvířata a jednoho takového krásného ridgebacka jsem ještě před nedávnem měla doma. Netušila jsem, jak to mohla fotografka Dada Smith tušit, každopádně jsem neváhala ani minutu a na focení kývla.

 

eva

Eva a Corneron (ty úžasné košilové šaty jsou Ether, z La Gallery Novesta)

 

Naše fenka Lafra nám sice před rokem zemřela, ale alespoň jsem měla příležitost pomoci touto formou jiným pejskům. Organizace Ridgeback SOS pomáhá najít domov psům, kteří to štěstí neměli.

Jim se rozhodla pomoci i fotografka Dada Smith, která má díky organizaci zachránila psa a začla se o celkovou problematiku více zajímat.

„Chtěla jsem ukázat ve fotografiích historii plemene a zároveň ukázat, jaký je Ridgeback společenské plemeno. V podstatě když to shrnu, celý projekt je moje srdcová záležitost, “ říká Dada.

 

dsc_03998

Marek Lambora

 

Celý kalendář se dal dohromady v naprosto rekordním čase. Jeden den jsme fotili a za 14 dní již byl křest. Klobouk dolů za tak rychlou produkci! Na dvanácti stranách kalendáře jsou různé osobnosti. Téměř všechny mají takového krasavce doma (např. Kamil Střihavka či Barbora Srncová). Fotografka Adéla si opravdu dala tu práci a oslovovala osobnosti, které s ridgebackem na fotce někde zahlédla. Fotografie, které mě nejvíce zaujaly, si můžete prohlédnout zde. Zbylé můžete vidět v kalendáři, který můžete zakoupit přes fotografku Dadu Smith. Piště jí do zpráv.

A sledujte Ridgeback SOS, pokud uvažujete o ridgebackovi. Já bych jiného psa nechtěla. A čím jsou Ridgebackove tak extra?  „Jsou jako malé děti. Neskutečně společenský pes, který vyžaduje hodně lidský kontakt, je inteligentní a má velmi klidnou povahu. Je to pes, který je zvyklý žít ve společenské komunitě, pro Ridgebacka tak není vůbec vhodné pobyt v kotci nebo venku…tím, že se vyeliminuje ze společnosti, se jim hodne ničí povaha, jsou nešťastní. Jinak jsou to typicky gaučáci milující gauč a tvoji postel, “ dodává Dada.

dsc_019

Monika Timková a Jakub Štáfek

dsc_043

Manželé Zorka a Mirek Hejdovi

A ještě pár fotografií ze křtu kalendáře:

dsc_6975

dsc_7053a

Dada Smith a Eva Jasanovská

dsc_7075

dsc_7112

dsc_7178

EVA
JASANOVSKÁ

zakladatelka Bobovibe
Zdroje: Dada Smith

Vydáno: 17.10.2016 | Všechny články autoraMůže se vám také líbit:

  • romantika filmy uvodni Romantika nerezaví! Čas od času nechceme sledovat dramatické televizní zpravodajství nebo hloupé seriály, chceme zapomenout na deadliny, rodinné trable a takříkajíc „vypnout“ u velkých milostných příběhů. Tady je náš BoBo seznam těch nejromantičtějších!     Amélie z Montmartru 2001 Režisér:[číst více]
  • zuby beleni uvodni Všichni to známe… konzumace červeného vína, černého čaje nebo kávy zanechává na našich zubech každý den nepříjemné stopy. Ty se pak můžeme snažit odstranit pomocí odborníků a chemie anebo vsadit na přírodní způsoby. Tady je seznam nejlepších BoBo bělících potravin,[číst více]
  •   Když byla Andrea Beranová těhotná, zjistila že jí na českém trhu chybí estetické doplňky pro malé děti. Proto si je s kamarádkou designérkou Máriou Čulenovou, která byla tehdy také v očekávání, prostě vytvořily pod značkou Ice Ice Baby. A[číst více]

 Wishlist