By Lucie Janotova & Eva Jasanovska

Eva a limitovaný sourozenecký kočárek

Čekáte dvojčátka, nebo děti hned po sobě? Udělaly jsme pro váz průzkum dvoukočárků.

Očekáváte druhé miminko hned po tom prvním? Setkávám se s tím kolem sebe stále častěji! Mám z toho radost, protože mi tak trochu přijde, že je trendem mít dítě pouze jedno, že jsou v dnešní době lidi sobečtí, bojí se o svou svobodu a do druhého se jim moc nechce. A vlastně byla bych asi stejná, kdyby moje druhé miminko nebylo rychlejší než doktor s nasazením antikoncepce. Je možné, že bych ho odkládala, rozjela nějakou pracovní aktivitu, stále by nebyla vhodná chvíle … Najednou by nebyl vhodný ani můj věk, ani zdravotní stav…  

 

DSC02229

 

 

S druhým miminkem nemusíte nijak extra řešit výbavičku, protože ji stále máte doma, vše je aktuální, vše máte v čerstvé paměti, anebo víte, komu jste předala a kde si vyžádat zpět:-) Co ale řešit musíte, je kočárek. Potřebujete totiž dvoukočárek.

Na facebooku jsem členem maminkovské skupiny, kde jsou zajímavé a zkušené matky, a tak jsem nejdříve podala dotaz tam. Maminky se se mnou začaly dělit o své zkušenosti: Tak tedy kočárek za sebou má prý příšernou manipulaci, je příliš dlouhý a jeho těžiště je jinde, než jste zvyklá. Proto se s ním prý třeba špatně najíždí na obrubníky. Nedoporučují ani variantu nad sebou (miminko nic nevidí, když už vidět chce, nemůžete k němu, když starší v kočáru sedí, starší se nevyspí… To taky nezní nic moc).

 

 

DSC02214

 

 

Jasné tedy je, že vybírám kočárek vedle sebe. Maminky zmiňují dvě možnosti. Easywalker nebo Donkey (asi 30% versus 70%). Moje volba je tedy jasná! Jediným mínusem, kterým u Bugaboo Donkey můžete argumentovat, je vyšší cena… Vzhledem k mému dalšímu průzkumu ale zjišťuji, že v kočárku máte dobře uložené peníze. Krásně ho prodáte za dva roky za cenu ne o tolik nižší. Navíc Bugabboo Donkey je velmi oblíbený a prodá se vlastně okamžitě.

Ve Vanda Storu na Koruní ulici v Praze se o mě skvěle postarali. Není to halový obchod se vším, kde se vám dostatečně nevěnují, jsou tu opravdoví kočárkoví, miminčí odborníci. Hned jak jsme vstoupila, nemusela jsem dál vybírat: Limitovaná edice Bugaboo Donkey Weekender je prostě stylová pecka! Přesně pro mě. Je to vůbec poprvé, co limitku ve variantě Donkey udělali. Madla a řídítka jsou provedena v ekokůži v odstínu „cognac“ a dokonale ladí s modrošedým odstínem kočárku. Vnitřek potahů a korbičky je elegantně prošit. Když kočárek stál vedle klasického Donkey, který je stylový stejně jako všechny Bugaboo, rozdíl byl skutečně nepřehlédnutelný. Ale zpět k funkci;

Myšlenkou této konkrétní limitky bylo, aby byl kupován těmi, co mají dítě zatím jedno a druhé plánují. Bugaboo Donkey Weekender je dokonalý i jako mono kočárek. Místo korbičky s druhým dítětem máte stylovou přebalovací tašku v barvě. Tu třeba já po zkušenosti s ohýbáním se pod kočár strašně oceňuji, zejména v těhotenství!

 

 

DSC02149

 

DSC02154
DSC02161
DSC02176

DSC02193

DSC02202

 

 

Kočárek Bugaboo Donkey je jediný kočárek na světě, který se dá zúžit a rozšířit a lehce z něj přestavíte kočárek pro dvě děti (ať už pro sourozence, nebo dvojčátka). A podle maminek z mé skupiny projedete s kočárkem všude i v té širší variantě. Jediné, kde se tak nestane, jsou úzké výtahy starších domů. Ale to mně nevadí! Velká zadní nafukovací kola Bugaboo umožní průjezd jakýmkoli terénem a menší kola vpředu, otočná o 360°, oceníte při průjezdu úzkými uličkami obchodních domů.

 

 

_JDS1366_JDS1245

A jak vypadá s dvěma dětmi, sama ještě nevím, ale dozvím/e se to brzy:-)

EVA
JASANOVSKÁ

zakladatelka Bobovibe
Zdroje: Eva

Vydáno: 24.4.2017 | Všechny články autoraMůže se vám také líbit:


 Wishlist