By Lucie Janotova & Eva Jasanovska

Dream job!? aneb chcete se stát blogerkou po třicítce?

Přinášíme Evy postřehy z blogování...

Zdá se vám život blogerky bezstarostný, výhody plynoucí z úspěšného blogování jasné, dárečky, cesty, zájem o vaši osobu… a každá z vás se alespoň jednou zamyslí, že by si třeba ten svůj blogísek přeci jen založila? o čem by byl? Beauty, móda, lifestyle, mateřství?

Snímek obrazovky 2018-09-01 v 11.26.29

Po třicítce asi z ničeho nic nenaleznete talent a nestanete se zpěvačkou či herečkou, s modelingem už taky nezačneme, že…:-( ehm:-)  je to tedy jedna z mála možností, jak se stát veřejně známou osobností neboli celebritou a vyzkoušet si výhody s tím spojené, tedy pozvánky na večírky, dárečky a vůbec pozornost ostatních, co vědí, že váš názor jiné zajímá…

A proč se vlastně lidé stali především instagramem v poslední době tak posedlí? Protože právě pomocí něho se dnes celebritou může stát i někdo, kdo vlastně nic extra neumí, ani není nijak zvlášť hezký, ani zrovna nesežral šalamounovo h*#@o… Jen z nějakého důvodu lidi baví, a proto ho sledují.

Proč právě ji? Copak nejsem zajímavější? Ptáme se… Jaké to asi je, si to jednou zažít? Jsou mezi námi jistě introverti, co to zažít nechtějí, ale většina by to jednou pocítit chtěla.

Jaké to tedy je založit blog po třicítce?…

Chce to jistě trochu odvahy, protože v sobě nemáte takové to mladistvé naivní sebevědomí.. Spousta témat zdá se vám přihlouplá. Nechcete působit trapně. Jste o něco starší než dnešní mileniálové, kterým sebevědomí rozhodně nechybí. Na rozdíl od nich v sobě my máme pokoru a ostych, který nám nedovolí být příliš sebestředné a extrovertní.

Hlavní výhoda blogování po třicítce je jasná:

mnohem menší konkurence mezi blogerkami.. Já bych k tomu také ale dodala, že tím úměrně také méně potenciálních čtenářek, protože my ženy po třicítce máme méně času, jsme na to zároveň méně zvyklé, čteme sem tam časopisy, knihy a na to, aby nás nějaká blogerka nadchla, musí být prostě sakra dobrá..

Další nevýhodou také je menší feedback čtenářek. My už se nevrháme do každé soutěže, nekomentujeme kdejaký post. Nejsme tak posedlé virtuální komunikací. Zaplaťpámbu pro nás. Horší pak pro začínající blogerku, která tuhle naši komplikovanou cílovku chce oslovit.

Práce?

Nikdy jsem se necítila být blogerkou, protože bobovibe není klasický blog… Nikdy bych blogování nenazvala prací. Když vidím u blogerek posty #working #lovemywork #lovemyjob, vždy se jen pousměju. Vám, kolegyně, to nemám za zlé, ale pro mě to je zkrátka koníček a prací bych to nikdy nenazvala. Fascinuje mě i označení full time bloger v České republice. On se tím opravdu někdo uživí? Neberu v potaz youtubery nebo osobnosti se statisíci followery na instagramu, to je jiná kapitola, ale klasická módní, kosmetická, lifestyle blogerka..? Pokud znám pozadí některých blogerek, které nic jiného nedělají, tak také vím, že je placení složenek právě netlačí. Těžko by se mohly věnovat bezstarostnému blogování, kdyby si měsíčně platily samy nájem. A nemohl by to být právě ledajaký; něco světlého, prostorného, fotogenického… Paneláček by příliš followerů nepřitáhl:-) Chápu, že se tím uživí osmnáctiletá holka, která bydlí u rodičů. Má absolutně jiné standardy než třicátnice.

Vždy svá…?

Abyste měly hodně příznivců, musíte být opravdová a svoje. Psát to, co vás baví. Ne dělat věci zištně.. to si můžete dovolit až ve chvíli, kdy své sledovatele máte. Musíte se blogování věnovat minimálně rok, abyste své publikum oslovili…a abyste se stala také zajímavou pro firmy. My se s Lucií věnujeme blogu pouze tak, jak nám čas dovolí. Živí nás práce. Kdybych stejný čas, který věnuju bobovibe, věnovala práci, která mi vydělává, mám doma více botiček a kabelek a na účtu úměrně tomu více peněz. Možná je to pro mnohé vyvedení z reality, ale blogováním v Čechách nezbohatnete, takový trh tu není.

Proč to tedy děláme? Je to radost. Možná taková radost, kterou vám klasická práce nedá. Radujete se s každým hezkým vzkazem, s každou další tisícovkou followerů. Když vás osloví nějaká maminka, která doma tvoří, že si právě vás vybrala, komu by chtěla dát svůj výrobek za post. Radujete se, když uděláte radost výherci nebo někomu, kdo je rád, že se od vás něco dozvěděl.

A jako malá se taky radujete na prezentacích pro blogery. Kdo by nechtěl být na chvíli beauty blogerkou! Být pozvaný na předváděčky kosmetických firem a domu odcházet s taškou plnou produktů? A je jedno, že kdybyste v tom čase pracovala, můžete si je klidně koupit… Stejně vám to udělá potěšení, kterou my ženy míváme, když býváme obdarované. A pokud vás to stále nepřešlo, příště vám rozeberu možnosti blogování:-)

Snímek obrazovky 2018-09-01 v 11.24.21

Snímek obrazovky 2018-09-01 v 11.20.57

EVA
JASANOVSKÁ

zakladatelka Bobovibe
Zdroje:

Vydáno: 10.9.2018 | Všechny články autoraMůže se vám také líbit:

  •   Máme pro vás tu nejlepší zprávu této zimy! Existuje receptor, na který má čokoláda farmaceutický účinek, stejně jako se to prokázalo u mentolu, říká ředitel kardiovaskulárních a respiračních studií v Hullu, profesor Alyn Morice, ve svém článku na Daily Mail. Čokoláda[číst více]
  •   1.   SNÍDANĚ Velká, zdravá snídaně nastartuje metabolismus na zbytek dne a zamezí výkyvům krevního cukru, které způsobují chutě na svačinky už v polovině dopoledne. Krevní cukr nejlépe vyrovnáte kombinací bílkoviny a sacharidů. Snažte se jíst do hodiny po probuzení.[číst více]
  • Jsem už nějaký ten pátek dospělá! Měření a doktoři přibývají 🙂 Já se zaměřím tentokrát na svůj zrak. Na vyšetření jsem byla naposledy před 15ti lety. V tu samou dobu jsem zakoupila i brýle, které jsem využívala především na řízení. Měla jsem[číst více]

 Wishlist