By Lucie Janotova & Eva Jasanovska

#BUTCOFFEEFIRST aneb dokážete se vzbudit bez kofeinu?

5 tipů Gabriely Peacock jak nastartovat den bez tohoto kávového ranního rituálu

Snímek obrazovky 2017-06-07 v 13.53.58

 

Mnozí z nás berou kávu či jiné kofeinové nápoje jako ranní záchranu, díky které se dokážeme popasovat s ranními přesuny i brzkými mítinky. Kofein sice centrální nervovou soustavu stimuluje, a my se tak cítíme probuzení a soustředění, jenže může způsobit také bolesti hlavy, pálení žáhy a pocity úzkosti. Pokud tedy potřebujete svou ranní dávku zredukovat, přečtěte si naše následující tipy na pozměněné ranní rituály – bez kofeinu.

  1. Jako první cvičte

Začleněním cvičení do svého ranního rituálku rozpumpujete krev v těle a rozehřejete svaly. Rychlou procházkou či příjemným ranním během nastartujete váš den přirozeně, nadýcháte se čerstvého vzduchu a můžete se směle vrhnout do svých běžných povinností.

 

  1. Fortelné ráno

Pokud o dopoledních pociťujete ony prudké poklesy energie, možná je na vině vaše snídaně. Volte proto složité sacharidy, jako ovesnou kaši doplněnou ovocem pro přísun přirozeného cukru. Anebo si opečte rychlou omeletu, vaječná bílkovina vás totiž zasytí na delší dobu.

 

  1. Zchlaďte se ve sprše

S vaším imunitním systémem udělá taková ranní studená sprcha doslova zázraky, která zároveň působí stimulačně na tvorbu endorfinů. Když navíc zchladíte své tělo, to se musí více namáhat, aby se opět zahřálo, což spálí i pár kalorií.

  1. Pijte studenou vodu

Pokud si na studenou sprchu přeci jen netroufáte, zkuste místo toho vypít sklenici chlazené vody. Stejně jako sprcha nabudí váš systém napumpováním krve do mozku a podpoří tvorbu adrenalinu.

 

  1. Namixujte si soundtrack

Nové výzkumy ukazují, že hudba má nad naší náladou i fyziologií obrovskou moc, personalizované playlisty i generativní hudba si dokáže poradit s vaším pohodovým naladěním, ať už mluvíme o spánku, úzkosti, uvolnění i bolesti. Vytvořte si tak sestavu oblíbených, nabitých songů, které vás pěkně probudí. Třeba zjistíte, že vám dokážou zlepšit náladu i po zbytek dne.

 

 

GABRIELA
PEACOCK

nutriční specialistka
Zdroje: archiv

Vydáno: 13.6.2017 | Všechny články autoraMůže se vám také líbit:

  • hublot uvodni   V poslední době švýcarskou značku Hublot vídáte na mnoha sportovních a kulturních akcích. Pokud bychom měli vybrat jednu z posledních, tak to určitě bude Mistrovství Evropy ve fotbale, které aktuálně probíhá ve Francii. A paradoxně fotbal byl také jedním z důvodů,[číst více]
  • Když naše děti spí, tak jsou nejsladší! Doufám, že všechny matky pochopí moji nadsázku, ale zároveň uznají, že na tom prostě něco je. A proto, aby můj syn spal celou noc a ideálně dlouhoooo do rána, jsem pro vás sestavila Bobo[číst více]
  •   Jarní kolekce CONSCIOUS EXCLUSIVE 2019 je inspirovaná zázraky Země a její léčebnou silou, která je schopná psychicky i emočně spojovat lidi s přírodou. Inspirace minerály, krystaly a léčivými rostlinami je jasně přítomná ve vzorech, ale i barevném schématu. Inspirace[číst více]

 Wishlist