By Lucie Janotova & Eva Jasanovska

Co pro mě znamená „moderní rodičovství“?

Pro každého možná něco trochu jiného. Aneb doba pokusů (i omylů).

Nedávno jsme s Lucií měly tu čest hostovat krásný event… Akci, na kterou jsme pozvaly naše zajímavé a výrazné maminky, abychom si popovídaly na téma moderní rodičovství. Dorazilo i pár tatínků, z čehož jsme měly radost ještě větší. Protože rodičovství dnes již nemusí být doménou matek. A někteří dnešní tatínci jsou tak skvělí, že jdou ostatním příkladem – jako právě ti, co tuto akci navštívili.
_DSC2251

IMG_8572-3
Když se sama zamyslím, co pro mne znamená moderní rodičovství, asi nejjednodušeji odpovím: Je to představa mateřství, kdy jsem schopná věnovat se nějakému koníčku, nadále se rozvíjet, alespoň trochu pracovat a posouvat se dále, být schopná rodině uvařit skvělou večeři (ale určitě ne každý den!), a přitom zůstat dobrou maminkou, která dětem dává maximum. Což není o tom, že s dětmi musí být 24 h denně… Tráví s nimi kvalitní čas na hřištích, na sportovištích a při hraní si a jejich rozvoji. Dává dětem strašně moc lásky, ale umí být i přísná a důsledná. A umí si čas užít sama a také s partnerem bez dětí. Protože to je také velmi důležité pro udržení kvalitního vztahu. U toho samozřejmě vypadá krásně:-) Zdá se vám to jako mise nemožná?

No tak možná na úkor toho, že doma nebude vždy perfektně naklizeno a že mani a pedi nejsou zrovna na focení na instáč. Tak třeba můj (dnes už bývalý) trenér zapomněl, jak vypadám. Kadeřník si alespoň snad ještě pamatuje jméno, ale moc často mě nevídá. Knihu jsem nečetla ani nepamatuji. V ten čas, kdy ostatní čtou, já se vrhám k počítači.

Každý máme své priority, času je málo, každý z nás se ochudí trochu někde jinde, aby byl se sebou co nejspokojenější. Vyřadí to, co mu prostě chybí nejméně. A neříkám, že maminka má pracovat. Tohle je moje představa. Já jsem sama se sebou spokojená jen, když něco vytvářím. A to, že je někdo doma a nesnese třeba chůvu, mi vůbec nevadí. Každý svého štěstí strůjcem.

Spoluprací na tomto eventu jsem dokázala spojit téměř vše dohromady a protože to byla tak hezká práce, ráda se o ni s vámi podělím. Díky své mnohaleté zkušenosti z PR jsem dostala na starost organizaci. Obor Lucie je novinařina, plní tedy stránky Bobovibe mnohem svědomitěji než já. Naše role s Lucií jsou vždy jednoduše rozdané a nemusíme o tom dlouze hovořit. Setkání s moderními maminkami jsme samozřejmě nedělaly jen tak, bylo k uvedení nového kočárku v ČR Bugaboo Fox.

Dnešní marketing moderních firem je úplně o něčem jiném, než o nudné tiskové konferenci, je to zábava s cílem vtáhnout co nejvíce lidí cílové skupiny. Tedy pokud je dělaná efektivně. My tedy dokázaly hobby (blog) spojit s prací (organizace) a mateřstvím, protože naše děti u toho nechyběly. Holanďani jsou v marketingu strašně napřed, já se tam vždy ráda inspiruji. Jejich bistra, loga, eventy…. prostě paráda. Cílem bylo mluvit o moderním rodičovství s vlivnými influecery, ambasadory značky Bugaboo. A pokud vás zajímá výsledek, v nejbližších dnech zde budeme sdílet videa.

A když jsem tedy u toho moderního rodičovství: Já zmínila svoji představu, ale realita samozřejmě tak ideální není. Pravdou je, že se snažím dělat všechno, ale nic nedělám pořádně. Nepracuju dost, nepíšu dost na blog, šidím postování. To, co uvařím, často vylévám do záchodu, protože vedle hřiště u nás vaří líp… A tak bych mohla pokračovat. Ale nehroutím se z toho. Snažím se – v rámci možností.

A co pro vás znamená moderní rodičovství?

IMG_8824-53

IMG_9545-158

IMG_8637-16IMG_8627-13IMG_8842-56

IMG_8577-5

EVA
JASANOVSKÁ

zakladatelka Bobovibe
Zdroje: https://lucieurban.cz

Vydáno: 2.5.2018 | Všechny články autoraMůže se vám také líbit:

  • uvodni Nová sezóna pro mě neznamená jen nové trendy v oblečení, ale také v kosmetice. Vylepšené složení, kombinace ingrediencí a hlavně designové flakony jsou pro mě rájem stejně jako kabelky, boty nebo šaty. Proto jsem prozkoumala nejzajímavější novinky většiny kosmetických značek a oblíbené kosmetické[číst více]
  • IMG_2710.PNG   Mate rádi hummus? A už jste si ho někdy zkoušeli připravit doma? Musím přiznat, že já tuhle dobrotu z Blízkého východu miluju! A proč taky ne? Hummus se dělá z cizrny, která je zdravá, výživná, dobře zasytí, a výborné chutná. Patří[číst více]
  • Snímek obrazovky 2017-09-09 v 8.51.48 Září je pro mě každoročně nejhektičtějším měsícem v roce. Je to totiž období, kdy se koná nejvíce akcí a v Londýně, Paříži, Miláně nebo New Yorku startují týdny módy. Jak já tenhle čas miluju! Přesto ale musím přiznat, že moje[číst více]

 Wishlist