By Lucie Janotova & Eva Jasanovska

Co mi děti daly a vzaly vol. 3 – krása a vkus?

Jde do tuhého. Eva varuje, že s dětmi přijdete o vkus:-)

Už jsme tu rozebrali přátele, kariéru, peníze, životní hodnoty, které se člověku v mateřství mění…. Teď tu máme trochu jiný kalibr a to vzhled. Zamysleli jste se někdy nad tím, kdy nastává v životě ženy zlom, kdy se z trendy mladice stává postrojená žena ve středních letech? Dvě děti za sebou způsobí nenávratný výpadek:-)
5P5C1358_II 2

Vkus

Když jsem mladí, zajímáme se všichni o módu. Někdo má pro ni větší cit, někdo menší, ale tak nějak všichni až na výjimky máme povědomí o trendech a jednoduše je přijímáme.

Pak je tu najednou střih. Podívejme se na babičky nebo některé naše matky. Většina až na výjimky jsou mimo, cit jakoby ztratily. Zamrzly někde před dvaceti, třiceti lety a nové trendy nepojímají, nepřijímají, nenechají se ovlivnit. Už si jedou stále jen to svoje… Přitom kdysi bývaly mladé a jistě trendy sledovaly módní dění… Kdy tedy nastane v životě ženy ten zlom, kdy se z trendy mladice stane postrojenou ženou ve středních letech?

Myslím, že za to může mateřství. Především těhotenství a kojení, kdy je žena mimo módní dění. Dvě děti za sebou? Tak to už máte totál smůlu. 2,5 roku jste nenakupovala normální oblečení. (Těhotenské je opravdu kategorie sama pro sebe.) Máte příliš dlouhý módní výpadek. To už nenapravíte.

Když jsem konečně zhubla na váhu „hurá jdu si doplnit šatník“ a navštívila oblíbené řetězce tipu Zara, Lindex, Mango, kde si vždy vyberete, zjistila jsem strašnou věc. Nerozumim tomu. Odmítám nosit džíny do pasu, krátký trika s holým břichem, volány, krátký kalhoty. Mám pocit, že je to špatně. Že se ostatní zbláznili. Pomoc!

Ne, to já jsem tady mimo:-) Přichází transformace módní Evy v mimo Evu. Tady už nemůžu napsat dospívám. Stárnu.

Baví mě nakupovat víc pro děti než pro sebe, protože já ve všem „módním“ vypadám jak debil:-)

 

Krása

A zase. Stárnu. Přibydou šediny, přibydou vrásky. Mateřství je pro tělo velký záhul. Šediny prý způsobuje nedostatek železa, který je v těhotenství standardem. O elasticitě kůže netřeba mluvit…

Za dva roky jsem zestárla tak 5 let.

Krásu vám mateřství dá i vezme. Mnoho lidí mi naopak řeklo, že mi na druhou stranu dalo jiskru. Že vypadám lépe než dřív. Budu tedy těmto hodným lidem věřit. Nic jiného mi nezbývá:-)

 

5P5C1383_IIICB 2

 

 Fotografie jsou půl roku staré, ilustrační:-) Od Járy Urbana. www.urban-jaroslav.cz

 

EVA
JASANOVSKÁ

zakladatelka Bobovibe
Zdroje: www.urban-jaroslav.cz

Vydáno: 7.3.2018 | Všechny články autoraMůže se vám také líbit:


 Wishlist