By Lucie Janotova & Eva Jasanovska

Co byste dnes řekli svému mladšímu já? Podle… Lucie

Speciální projekt startuje. Oslovili jsme BoBo osobnosti, kamarády i přátele, aby se s námi podělili o zkušenosti.

img_3547

 

Zkušenosti přicházejí s věkem a některé věci si člověk prostě musí vyzkoušet, než pochopí, jak správně fungují. A že je vlastně celou dobu dělal špatně 🙂 Proto jsme se rozhodli zamyslet nad tím, jaké by bylo vrátit se zpátky v čase a poučit své mladší já o pár významných životních momentech… Tady jsou Lucie kariérní překážky, módní faux pas a kosmetické přehmaty, které jí ve dvaceti letech mohly ušetřit spoustu potíží. Jste na tom podobně? Dejte nám vědět!

 

mladsi ja

mladsi ja

Trendy jsou báječná věc, ale na druhou stranu ruku na srdce všichni, kteří utratili horentní sumu za šaty, kalhoty, sukni nebo top, který jste měli jen jednou na sobě…? Já mezi ně rozhodně patřím. A když dnes všechny tyto „přehmaty“ za pár korun sečtu, zjistím, že už dávno jsem si mohla koupit vysněnou kabelku nebo kabát.

mladší já

Dodnes si vzpomínám na dobu, kdy se nosily korkáče. Upřímně musím přiznat, že se mi nikdy nelíbily… a navíc děsně nahlas klapaly. To všechno ale muselo jít stranou, pokud šlo o školní davovou psychózu a to, že kdo neměl korkáče, jakoby nebyl. U mě tento trend skončil s vyvrknutým kotníkem a poučením, že je lepší nosit conversky a lišit se, než zapadat v něčem, co není můj styl.

mladší já

Když jsem byla mladší, byla jsem doslova závislá na zahraničních módních časopisech. Tehdy mi je kamarádka přivážela z Anglie. Kolikrát jsem v nich objevila nějaký nový trend, který nosila celá Evropa a k nám se samozřejmě dostal ve chvíli, kdy ho celá Evropa přestala podporovat 🙂 A také si vzpomínám, jak jsem kolikrát stála před zrcadlem oblečená do tohoto trendu (samozřejmě v rámci možností našeho trhu) a přemlouvala sama sebe, abych takto vyrazila ven. Jenže ty pohledy lidí… 🙁 Dnes už vím, že originalita se cení a uniformita vás nikdy nenechá vystoupit z davu.

overaly

mladsi ja

mladší já

Situace, kdy jsem při sportu nebo zábavě běhala venku bez opalovacího krému, bych rozhodně nespočítala na prstech jedné ruky. Vlastně právě naopak! Opalovací krém byla záležitost určená jen na dovolenou a to ještě v jasných mezích, aby člověk přece jen přijel z toho Bulharska „pořádně“ opálený. Věřím, že moje jednání mohlo mít ještě fatálnější důsledky, ale pár pih a pigmentových skvrn řeším stále. A kdo ví, co se ukáže v budoucnu…

mladsi ja

Život je plný paradoxů. Zatímco ve dvaceti jsem experimentovala s modrými stíny a oranžovým make-upem, dnes všechny moje paletky obsahují přirozené odstíny béžové a hnědé a největším odvazem je pro mě světle růžová. A nad fotografiemi, kdy mi make-up (který jsem mimochodem vůbec nepotřebovala) končí u brady, se naštěstí jen usmívám. Proč jsem se tehdy snažila zakrýt svoji perfektní, mladou pleť, opravdu nevím 🙂

mladší já

Správná péče o pleť by měla začít už v mladším věku. Já si však na nic „správného“ během svých začátků nevzpomínám… spíš mě naopak napadají situace, kdy jsem se ráno probudila s řasenkou rozmazanou po půli obličeje. Odlíčit se večer je jedna z dnes již pro mě takřka nábožensky fanatických věcí.

overaly

mladsi ja

mladsi ja

Když jsem byla mladší, tak jsem chtěla všechno hned. Většinou však mělo moje jednání naprosto opačný účinek. Dnes už vím, že bez kvalitního vzdělání je jakýkoliv kariérní postup složitější. Rozhodně víc, než získávání následovníků na Instagramu… Ale dnes se i to člověk musí naučit jako jakékoliv jiné řemeslo 🙂

mladsi ja

Už na ekonomické škole mi bylo jasné, že v tomto oboru nikdy pracovat nebudu. Na druhou stranu už ve dvaceti letech jsem věděla, že mě móda zajímá a chtěla bych v ní najít realizaci. Přesto jsem školu dokončila a pak se začala pídit po práci v jiném oboru. Nebylo to lehké… Chtělo to štěstí… Ale naprosto se to vyplatilo. Důležité je uvědomit si svoje silné stránky a jít za prací, kterou milujete!

mladsi ja

Samozřejmě, že jsem se ve dvaceti letech viděla jako ředitelka módy (nebo vesmíru 🙂 Nabídka, kterou jsem tehdy dostala, ale byla úplně jiná. A dnes jsem za ní opravdu vděčná. Když člověk začne pěkně od píky, nabyté zkušenosti pak zužitkuje během celé své kariéry. A co na tom, že je to možná práce neplacená…

 

LUCIE
JANOTOVÁ

zakladatelka Bobovibe
Zdroje: archiv

Vydáno: 1.1.2017 | Všechny články autoraMůže se vám také líbit:


 Wishlist