By Lucie Janotova & Eva Jasanovska

Bobotip: Skog Harrachov

Pokud rádi cestujete a objevujete krásy České republiky stejně jako my, pak vás tato naše pravidelná cestovatelská rubrika bude bavit.

 

Hned na začátku bych chtěla napsat jediné: toto není spolupráce! Dodnes si pamatuji, jak jsme minulý rok seděli ve starém bytě a můj manžel Honza brouzdal po Instagramu, když na něj vyskočila reklama Airbnb na apartmán Skog Harrachov. Trvalo to asi 20 minut a už jsme bookovali termín. Tehdy ještě naprosto mimosezónní, někdy na začátku jara, kdy člověk nevěděl, jestli bude v Harrachově metr sněhu nebo obleva a rozkvetlé záhony. Přesto nás fotografie tohoto místa tak okouzlily, že jsme se rozhodli zaplatit ne úplně malou částku a do Harrachova vyrazit. Upřímně jsem od toho naprosto nic nečekala, ale ten loňský víkend byl perfektní a já si to tam s celou rodinou naprosto zamilovala. Takže s víc jak půlročním předstihem jsme si zamluvili termín i letos v lednu. A bylo to zkrátka skvělé! Proto jsem se rozhodla, že se s vámi podělím o pár tipů a kdybyste stejně jako my stále hledali hezká místa, kam s rodinou vyrazit na víkend (nebo přes týden), tak vás to třeba inspiruje. Jen doufám, že mi ho teď nevykoupíte a já si nebudu muset Skog rezervovat na další zimu už teď :)))

Harrachov:

Nebaví vás předražený Špindlerův Mlýn a Pec pod Sněžkou vám zase přijde zbytečně „roztažená” po všech kopcích? Chcete mít kam vyrazit na procházku, ale zároveň být tak nějak pořád v centru všech obchodů, lanovek nebo cukráren (!!!)? Pak si Harrachov zamilujete stejně jako my. Rozkládá se pod Čertovou horou v údolí říčky Mumlava. Jeho dominantou jsou obrovské (dnes již hodně zchátralé) skokanské můstky. Autem je to naprosto pohodová cesta, která vám zabere necelé dvě hodinky.

Kde jsme bydleli:

Skog Harrachov. Už jste se někdy setkali s pojmem hygge? Ve zkratce by se dalo říct, že se jedná o šťastný způsob života. A to přesně vystihuje ten pocit, který vás obklopí, jakmile vstoupíte do Skog Harrachov. Útulný dvouložnicový apartmán najdete přímo naproti Hornickému muzeu a jeho majitelé se při jeho zařizování inspirovali minimalistickým skandinávským designem. Jeho dominantou je obrovská terasa. Místo, kde si můžete vychutnat ranní kávu nebo postavit sněhuláka (my jsme zvládli oboje). Dodatečně tímto velké poděkování majitelce Markétě, která nás při první návštěvě tolik inspirovala a spoustu detailů jsme postupně přenesli i do našeho nového pražského bytu!

Co vidět:

Udělejte si procházku k Mumlavským vodopádům. Pěšky tam dojdete ze Skogu za pár minut. Jsou deset metrů vysoké a čeká vás krásná procházka podél říčky. Jen pozor… na kočárek je to trošku náročnější terén, ale my to dali na jaře s Benem bez kočáru a bylo to naprosto v pohodě. Nedaleko se nachází Mumlavská bouda – původně harrachovská hájovna, dnes restaurace.

Kde se najíst:

Chatu Roubenka nám poprvé doporučili přímo ve Skogu. A jakékoliv naše jídlo v ní bylo vždycky skvělé. Svíčková, řízek, výpečky, losos… menu je bohaté, ale neztrácíte se v něm. Bonusem je rozhodně extrémně milý personál a dobré víno 🙂 Chata je přibližně 5 minut chůze od Skogu cestou do centra Harrachova. Na sladké se pak zastavte v Hotelu David. Najdete ho přímo v centru města u lyžařského areálu. My jsme vyzkoušeli borůvkové knedlíky, trhanec se skořicí i čokoládový fondán a ooomg! Všechno skvělé!

Harrachov a děti:

Rozhodně je vezměte s sebou! Na jaře i v zimě je tu bez problémů zabavíte. My jsme poprvé na jaře s Benem využili dětské hřiště, kterých je v Harrachově v docházkové vzdálenosti hned několik. Třeba to u lanovky je opravdu super moderní, oplocené a blízko je stánek s občerstvením. V zimě jsme zase využili místní lyžařskou školičku. Původně jsme chtěli jet dál na Rýžoviště (víc moderní), ale nakonec jsme si nebyli jistí, jestli si Ben na lyže vůbec stoupne a vzali jsme malou školku My Ski School kousek od lanovky a naprosto předčila naše očekávání. Hodina s instruktorem a veškeré vybavení stála kolem tisíce korun a naprosto skvělý přístup! A Ben byl poprvé na lyžích fakt roztomilý.

LUCIE
JANOTOVÁ

zakladatelka Bobovibe
Zdroje: archiv

Vydáno: 4.2.2020 | Všechny články autoraMůže se vám také líbit:

  • lesky na rty Červené rty miluju! Nezáleží na tom, jestli jsem oblečená do obyčejných denimek a bílého trička, nebo mám na sobě večerní šaty. Krásně namalované rudé rty prostě fungují. Navíc vás zachrání právě ve chvíli, kdy nemáte čas na dlouhou přípravu a[číst více]
  • Zítra nám otevírají fitka! hurá… jak to ale je, co můžeme a co ne? tady je (snad jasný) přehled. tak hurá do toho.. Ve fitness centru 1 cvičící osoba na 10 m² Maximální kapacita fitness centra je 10 m²pro jednu[číst více]
  • Tak jo, minule jsem tady, zřejmě sjetá oxytocinem, který se po porodu ještě asi měsíc vyplavuje do těla, rozumovala, jaká je to děsná pohoda mít dvě děti za sebou a jak jsou všechny matky přehnaný. Omlouvám se. Nastává druhý až čtvrtý[číst více]

 Wishlist