By Lucie Janotova & Eva Jasanovska

Bobomama: Tetiana Babchuk

Seznamte se s úspěšnou majitelkou dvou beauty salonů v Praze a maminkou krásného chlapečka.

 

Pokud se staráte o své obočí, pak jste určitě alespoň jednou byla u Tetiany v salonu. The Brow Bar otevřela před pár lety a od té doby se tam dveře netrhnou. Češky naučila, že krásné obočí je základ. A mě konkrétně, že na pinzetu doma opravdu není radno sahat a daleko efektivnější je vložit se do péče šikovných kosmetiček u ní v salonu.  Loni otevřela další pobočku s názvem ReCreate Yourself Studio. Tam si třeba můžete objednat balíček Re: Morning, který obsahuje mytí vlasů, brushing (natáčení nebo foukání do rovna), masku pod oči a express make-up. Super je i balíček Re: Pre-Cocktail Routine, ale na jejich webu najdete balíčků mnohem více. 

Mateřství a kariéra: 

Nikdy jsem mezi mateřstvím a kariérou nevybírala. Zvládala jsem oboje a nepřemýšlela ani nad tím, že taková volba vůbec může existovat. Jsem podnikatelka, to znamená, že si sama můžu určovat pracovní dobu, dny volna a pracovní zátěž. Mateřství mi hodně pomohlo s delegováním a určením správného time managementu.

Poprvé jsem zatoužila po dítěti:

Když jsem měla vystudováno všechno, co jsem vystudovat chtěla. Měla jsem pracovní zkušeností v nadnárodních společnostech a začínala jsem rozjíždět svoje podnikání. Ale dítě jsem chtěla. Jeho plánování mě hodně nakoplo k tomu, abych rychleji rozjela svůj byznys a mohla se tak věnovat zároveň podnikání i mateřství.

Být mámou pro mě znamená: 

Šílenou zodpovědnost. Ale taky to, že i kdyby se kameny sypaly z nebe vím, že mně někdo má rád bezpodmínečně a doma mě přivítá s úsměvem.  To je jiný druh lásky, který mi dává smysl do života.

Moje první reakce na pozitivní těhotenský test:

 Strach, radost, ještě větší strach, radost… S manželem jsme dítě planovali, proto jemu jsem to řekla hned a lehce, ale když jsem to říkala mámě… Plakaly jsme obě.

V těhotenství jsem si „ujížděla“ na:

Byla jsem ideální těhotná žena. Neměla jsem žádné chutě, nic. Jen asi instinkt zabydlování mě hodně ovlivnil. Chtěla jsem svůj byt udělat lepší a lepší.

Na porodu mě překvapilo:

Že porod je vlastně nic ve srovnáním s následujícím obdobím kojením. Hlavně prvních pár týdnů. porod u mě probíhal dobře, rychle, byl to krásný zážitek. Překvapuje mě to, že na porod vzpomínám jako na skvělou událost, kterou bych si ráda zopakovala ještě jednou.

Partner u porodu – ano či ne:

Ne. U porodu jsem nechtěla mít nikoho, ani partnera, ani maminku. Soustředila jsem se sama na sebe, porodila a hned několik vteřin po porodu už jsem u sebe měla manžela a pak i mámu.

Kojení veřejnost a jeho délka:

Kojila jsem bohužel jen tři měsíce, kvuli jedné stresové situaci jsem ztratila mléko a byla nucena přejít na umělou výživu. Myslím si, že neexistuje spravna délka kojení. Každá žena to cítí jinak a řídí se svymi pocity. Na veřejnosti jsem nekojila, pořád jsem se snažila najít tiché místo jen pro nás dva. Ale mám pozitivní vztah ke kojení, kdekoliv pokud je to pohodlné pro maminku a dítě, je fajn když při tom kojící maminka bude brát ohled i na estetickou stránku věci, když je na veřejnosti.

Kdybych měla dát jen jednu jedinou radu ohledně šestinedělí, pak by to bylo:

Zařídit si maximální počet pomocníků ve věcech, které nebudete chtít řešit v šestinedělí. Úklid, vaření, praní. Psychologický připravit partnera na to, že jeho žena vyjde z porodnice trochu jiná, a že potřebuje podporu a lásku.

Jaký je rozdíl mezi Táňou, co neměla děti a Táňou, co je má:

Mám v sobě víc lásky, víc pochopení, jsem mnohem víc sentimentální. A hlavně jen tak už mě nic nerozhodí.

Na mateřství mě překvapilo:

Mám o 9 let mladšího bráchu. Vyrůstal na mých očích a já jsem ho hodně vychovávala. Byla jsem přísná, držela se svých principů. Byla jsem si jistá, že budu stejná maminka i pro svoje dítě. V žádném případě. Jsem ta nejjemnější maminka, která nemůže svému synkovi ani vážným tónem něco přísného řict.

Jakou nejlepší radu o výchově dětí jsem dostala:

Že dítě nemůžeš vychovavát, jen svým vlastním příkladem. Můžeš jen ukázát, co je dobře a co je špatně.

Chůvy, školky…můj názor na hlídání dětí:

Jsem pro všechny možné «pomocníky», kteří mohou zjednodušit život maminky. Důležité je, aby máma, která nechává dítě chůvě nebo ve školce byla v klidu a byla si jistá, že je to pro její dobro a pro dobro dítěte. A že když se vrátí, tak dá veškerou lásku, pozornost a péči. Já osobně jsem chůvu měla jen pro nějaké extrémně náročné dny, kdy jsem věděla, že bude lepší, když syn zůstane doma v klidu a nebude se mnou lítat po schůzkách. Do školky Saša šel když mu bylo 2,5 roku. Je hodně sociální a aktivní, proto školka byla pro oba radostí a ne utrpením.

Nejoblíbenější místo, kam zajít s dítětem na oběd:

Líbil se mi Králik v rádiu, kde jsem si mohla v klidu najíst a Saša se při tom hrál. Skvělá restaurace-kavarna na Praze 6 «U tři bratří» , je tam velká hernička, jídlo pro děti. Ale hlavně je to u řeky, jezdi tam vlaky a je i mini hřiště venku.

Oblíbená dětská hračka:

Už víc než rok, co Sasa objevil Lego a Brio a s nimi si hraje většinu času. Vše, co je spojené s vlaky je velká láska.

Oblíbená dětská kosmetika:

 Weleda

Můj způsob, jak si dobít baterky:

Práce mi pomáhá dobře se odreagovat, když jsem třeba po víkendu unavená z mateřských povinností. Jinak snažím se aspoň jednou za 3-4 měsíce jezdit za svými rodiči do Kyjeva. Tam nemusím vařit, prát, žehlit a ještě pro jednoho Sašu jsou tam dvě babičky, tři prababičky a jeden děda.

Další dítě – ano či ne: 

Určitě ano.

Já, dítě a instagram:

Snažím se nezahlcovát svůj instagram fotkami nebo strories se svým synem. Ne kvůli pověrám, ale prostě kvůli tomu, že ne každý musí mít rád mé dítě natolik, nakolik ho mám ráda já. Ale pokud se nějaká fotka opravdu povede nebo Saša udělá něco opravdu vtipného, tak je jasný, že se tím pochlubím 🙂

Co tě nejvíc baví na Instagramu:

Sledovat zajímavé lidí, ispirovat se módou, designem. Navíc je to skvělý pracovní nástroj, který aktivně použivám ve dvou svých salonech.

Oblíbené „mommy” blogerky, které ráda na Instagramu sleduješ:

@lujanotova

@lucie_thehubs

@chiaraferragni

@mysterious_mary

 

Tetianu sledujte na Instagramu:

@tetianababchuk @thebrowbarcz  @re_beautystudio

LUCIE
JANOTOVÁ

zakladatelka Bobovibe
Zdroje: instagram

Vydáno: 17.5.2020 | Všechny články autoraMůže se vám také líbit:


 Wishlist