By Lucie Janotova & Eva Jasanovska

Bobo Mama: Lucie Desmond

Inspirativní maminky nás prostě nikdy nepřestanou bavit.

LDesmond1BW

 

Lucie mě poprvé oslovila na instagramu. A přesto, že jsme se nikdy nepotkaly, myslím, že si na něm víc než rozumíme. Ba co víc… když na něm prostě někdo denně postuje krásné fotografie své práce nebo své dcery, je víc než vítaným hostem v mém telefonu 🙂 Navíc Lucie pracuje ve stejné branži jako já – živí se jako módní fotografka. Tak napůl žije v Londýně a napůl v Praze. A určitě doporučuji sledovat ji na instagramu @luciedesmond a samozřejmě pokračovat ve čtení naší populární #boboankety.

Poprvé jsem zatoužila po dítěti:

Chvilku před tím, než jsem otěhotněla.

Být mámou pro mě znamená: 

Si užívat každý den, co jsme spolu. Od té doby, co jsem máma, si více uvědomuji, jak je důležité si život užívat naplno.

Moje první reakce na pozitivní těhotenský test:

Tak trošku v šoku, já i manžel 🙂

V těhotenství jsem si „ujížděla“ na:

Ovoci, hlavně mandarinkách, proto je dcera možná taky tak miluje.

Na porodu mě překvapilo:

Asi jen to, že je to opravdu to nejpřirozenější, že si ženské tělo se vším poradí a když nejsou komplikace, tak i bez zákroků.

Z porodu si pamatuji:

Úplně vše, trvalo to sice dost dlouho, ale “výsledek” stál za to 🙂

Z porodu bych raději zapomněla:

Asi nic, nemám žádné špatné vzpomínky.

Partner u porodu – ano, či ne:

Určitě ano! Komu bych stiskem ruky lámala prsty? 🙂

Vidět mou dceru poprvé bylo…: 

Jako bych se dívala na svoji fotku z dětství, i když teď je úplně jako manžel, když jsme ji poprvé viděli, vypadala jako já..

Když jsme dceru přivezli domů, nejvíc mě překvapilo…: 

Že i když jsem už asi tři noci nespala, moje tělo jelo dál a byla jsem schopná fungovat a starat se o malou. Byl to neskutečný příval energie..

Jméno naší dcery jsme vybírali…:

Vždy se nám jméno Isabella moc líbilo, tak jsme měli jasno. Horší by bylo, kdyby byla kluk, tam by to byl boj..

Kdybych měla dát jen jednu jedinou radu ohledně šestinedělí, pak by to bylo:

Opravdu jen odpočívat, to mi nikdy moc nešlo a zpětně vidím, že šestinedělí je ideální na odpočinek. Prostě když mimčo spí, maminka by měla taky.

Jaký je rozdíl mezi Lucií, co neměla děti a Lucií, co je má:

🙂 Tak jak jsem si na začátku myslela, že rozdíl bude velký, není vlastně žádný. Snad jen to, že musím více plánovat, abych skloubila práci a rodinu. Samozřejmě jsem více starostlivá a tak si v hlavě promítám nejrůznější situace “Co kdyby” a snažím se na ně připravit, ale to je zase jen o tom plánování..

Jaká jsem máma:

Starostlivá, milující a veselá 😉

Jakou nejlepší radu o výchově dětí jsem dostala:

Asi žádnou, rady moc neposlouchám..

V čem je moje dcera po mně:

Upovídaná (Isabellka pořád něco vypráví, ale zatím to nedává moc smysl), energická, také neposedí ani 2 minuty a veselá.

V čem je moje dcera po partnerovi:

Vlastně vypadá úplně jako mini ženská verze mého manžela… také je netrpělivá a to, i když to nerad uslyší, má po něm 😉

Nejlepší tip na hledání chůvy je…:

Poslouchat vlastní instinkt, takové to bud’ vám někdo na první pohled sedne, nebo ne…

Nejoblíbenější místo, kam zajít s dítětem na oběd:

Žijeme v Anglii, ale když jsme v Praze, tak asi Styl a Interiér na Václaváku.

Oblíbená dětská hračka:

Vlastně cokoliv, co není hračka.. ale poslední dobou míčky a balónky.

Oblíbená dětská kosmetika:

Neal’s Yard Remedies – Bio anglická kosmetika.

Oblíbená dětská dekorace:

Různé bambulky, pom pomy, hvězdičky.

Mateřství a kariéra:

Já jsem od začátku věděla, že budu pracující máma. Svoji práci miluji a je pro mě stejně důležitá jako moje rodina. Můj manžel mě ve všem podporuje, bez toho by to asi nešlo. Zatím se mi to daří skloubit i přesto, že hodně cestuji. Naše malá zároveň opravdu miluje čas s chůvou, která má i jiné a starší děti na hlídání, vidím na ni, jak to rozvíjí její osobnost, učí se novým věcem a je sebevědomější, když má kolem sebe jiné děti. To mi dost pomáhá v tom, že si méně vyčítám, že nejsem s ní..

Můj způsob, jak si dobít baterky:

Cestování.. Kvůli svojí práci hodně cestuji a vlastně si nejvíce odpočinu v letadle, kde musím vypnout telefon a bud’ si číst nebo jen plánovat a přemýšlet.

Další dítě – ano, či ne: 

Uvidíme 😉

 

Snímek obrazovky 2017-11-26 v 20.42.20

Super tip na vánoční dárek last-minute:

Co si třeba nechat začátkem roku udělat hezký rodinný portrét? Anebo prostě hezkou fotku sama sebe? Vašich dětí? A ještě k tomu udělat dobrý skutek… Poraďte svému muži, protože voucher na krásné fotografie spolehlivě potěší každou ženu. Ten od Lucie je navíc skvělý v tom, že 10% z prodeje půjde na nadaci DEBRA! Více informací o poukazech a propojení s nadací DEBRA najdete u Lucie na webu ZDE!

 

FBOFFer

 

LUCIE
JANOTOVÁ

zakladatelka Bobovibe
Zdroje: archiv, instagram

Vydáno: 21.12.2017 | Všechny články autoraMůže se vám také líbit:

  • Nakoukněte spolu s námi do zákulisí včerejších příprav na předávání cen filmové akademie Oscar. Zjistíte totiž, jak ho prožívají vaši oblíbení herci nebo herečky. Například, že herečka Brie Larson začíná den velkou snídaní, zatímco Reese Witherspoon na poslední chvíli řeší[číst více]
  • Nový zásnubní Tiffany Novo Princess Cut zdaleka není jedinou novinkou šperkařského domu. Upgrade dostalo i balení, tedy ikonická tyrkysová krabička. Ta bude od teď doprovázet rovněž ikonické Tiffanyho diamanty. Tiffany Novo s diamantem vybroušeným do čtvercového brusu Princess je romantický a[číst více]
  • Bývalá královna krásy a dnes úspěšná moderátorka Lucie Křížková nás už dlouho baví na sociálních sítích svými vtipnými a osobními postřehy o mateřství (mrkněte na instagram @lucie_krizkova). A po jejím druhém porodu nádherné dcery Loly jsme se rozhodly, že ji vyzpovídáme[číst více]

 Wishlist