By Lucie Janotova & Eva Jasanovska

Bobo Mama: Lejla Abbasová

Krásná a inspirativní - další maminka, která nás svým přístupem neskutečně baví!

UVODNI

 

Lejlu jsem nedávno oslovovala na spolupráci, protože je také ambasadorkou Bugaboo a dozvěděla se přitom novinku, která byla až donedávna v tajnosti. Teď už s tím můžu ven. Lejla čeká dvojčátka! Mezi jejími dětmi bude stejně nepatrný rozdíl jako mezi Aničkou a Adriankem (asi 16 m.), ale Lejla nejen, že má ještě dítě starší, ale k tomu čeká DVĚ! Masakr. Jestli přede mnou někdo říká „klobouk dolů“, tak tady je na místě rovnou ocenění MATKA ROKU. Lejlo, přejeme, ať vše proběhne co nejlépe a ať jsou děti andílci!

 

Poprvé jsem zatoužila po dítěti:

Docela brzo, někdy kolem 22, 23 let. A od té doby jsem byla víceméně připravená dítě mít. Jen nějak nevycházeli ti tatínkové..:)

Být mámou pro mě znamená: 

Obrovská zodpovědnost za nový život, za jeho kvalitu, morálku, bezpečí…

Moje první reakce na pozitivní těhotenský test:

Udělala jsem si ho hned ještě asi třikrát:) A v průběhu dalšího týdne asi dvacetkrát. Prostě jsem pořád čůrala na nějaký papírky a zaklínala tu čárku, ať se konečně ukáže pořádně:)

V těhotenství jsem si „ujížděla“ na:

Neměla jsem žádné zvláštní chutě, ale měla jsem nechutě.. U prvního jsem úplně přestala mít chuť na moje oblíbené ranní kaše s tvarohem. I když – u všech těhotenství jsem strašně potřebovala syrové maso. Naštěstí jsem při alespoň těch dvou posledních byla v Keni, kde mi každé ráno přinesl rybář právě vylovené ryby a já si sedla, vzala si jen vidličku a příbor a dala si to nejlepší sashimi na světě:)

Na porodu mě překvapilo:

Jedna moje kamarádka – máma mi kdysi řekla: “ Když rodíš dítě, je to jako bys chtěla vykadit bowlingovou kouli..”. Nic lepšího a trefnějšího jsem od tý doby ještě neslyšela..:)

Z porodu si pamatuji: 

Oba dva moje porody byly pro mne samozřejmě výjimečné. První, protože byl první a druhý, protože byl doma.

Z porodu bych raději zapomněla:

Z prvního 3hodinový porod hlavičky a z druhého asi nic, byl opravdu překrásný.

Partner u porodu – ano, či ne:

Já jsem rozhodně zastáncem: Každému co jeho jest. Vadí mi dnešní hysterický přístup, kdy se v případě absence otce u porodu snad neprokazuje jeho dostatečný rodičovský zájem nebo pochopení pro partnerku… Porod je natolik intimní proces, že nenávratně mění partnerský vztah, což ale nemusí být vždy k lepšímu. Každý jsme individuál, máme svoje preference a nastavení partnerství, a proto bychom k sobě měli být maximálně upřímní, nepodléhat trendům a dělat jen to, co je nám příjemné a opravdu nás obohatí.

Já jsem měla oba otce u porodu, protože tak oba chtěli. Ale oba věděli, že kdykoliv, nejen během těhotenství, ale i během porodu, mohou svůj postoj změnit. Což se tedy nestalo…

Jméno našich dětí jsme vybírali…:

V případě prvorozeného syna těžce:) David dokonce jméno měsíc neměl, v jeden moment se jmenoval Kryštof, což jsme o den později zase zavrhli… Ve finále nám volali z matriky, že máme víkend na určení jména. Jinak nám vyprší měsíční zákonná lhůta a jemu bude přiřazeno jméno úředně a já ho pak budu muset soudně měnit. Tak jsme vybrali David, což bylo mimochodem úplně první jméno, na kterém jsme se shodli, že ho synovi nedáme…:) A jak je teď Davouš spokojený…:)

Jméno Iman byl můj nápad, ze kterého byli všichni nadšeni, ale mně se časem líbit přestalo. A navíc jsem byla přesvědčená, že budeme mít kluka. Takže když se narodila holka, které celé těhotenství partner říkal Iman, musela jsem kapitulovat…

Teď jsme zatím úplně bezradní. Veškerá kreativita je vyčerpána, navíc musíme vymyslet dva balíčky po dvou, pro dvě holky a dva kluky. Nechceme znát, jako v případě žádného mého těhotenství, pohlaví dítěte. Co se líbí mně, nelíbí se partnerovi nebo Davidovi, chjo chjo…:)

Kdybych měla dát jen jednu jedinou radu ohledně šestinedělí, pak by to bylo:

Spěte do zásoby!!!! Spěte všude a pořád a kdy to jen jde!!!!

Na mateřství mě překvapilo:

Permanentní nevyspání. A také, že když konečně vyzrajete na nějakou výchovnou výzvu od vašeho potomka, za tři měsíce začínáte znovu, protože šikula vymyslí nějakou další katastrofu:)

Jakou nejlepší radu o výchově dětí jsem dostala:

Myslíš, že v 18ti letech bude v plínkách, lézt po čtyřech a rukama (dodej, co je aktuální challenge…:)..??

V čem jsou moje děti po mně:

Jsou strašně vysmátý:)

V čem jsou moje děti po partnerovi:

David má výrazné obavy o svoje zdraví a čistotu. Což mě nepřestává fascinovat, protože chodí do lesní školky, kde je doslova zahrabaný celý den v bahně, věčně mu chybí nějaký kus končetiny, má boule a modřiny. A pak přijde domů a udělá srdceryvnou scénu, když se ťukne do kolene a najde na sobě smítko. Tak tohle má jaksi po tatínkovi:)

Oblíbená dětská hračka:

Obaly od hraček, cedulky u hraček, pytlíky, kamínky, klacky. Prostě všechno to, co se v normální domácnosti vyhazuje.

Oblíbená dětská kosmetika:

Bahnoo a louuužeee!!:))

Oblíbená dětská dekorace:

Klacky a kameny. Máme plné poličky i šuplíky šutrů, což jsou auta, mašinky, dělové koule. Klacky jsou zapíchané do květináčů a opřené v rozích, protože jsou to připravené star wars meče, kdyby chtěl náhodou někdo ohrozit naše Impérium…

Mateřství a kariéra: 

Neustálý balanc, u kterého se opakovaně hroutím. Jednou, že nezvládám kariéru, podruhé mateřství. Obávám se, že lepší už to nebude.

Můj způsob, jak si dobít baterky:

Afrika, i s dětmi. Ale především Afrika bez dětí:) V Čechách je to jakýkoliv večer s partnerem, kdy sedíme, povídáme si a máme na sebe čas.

Další dítě – ano, či ne: 

Rozhodně ano!!

Jaký kočárek?

V případě dvojčat rozhodně Bugaboo Donkey. Hledala jsem, vyptávala se a všichni doporučují tento. Navíc mám s Bugaboo zkušenost v případě Iman. Měla jsem Buffalo a byla jsem nadšená především z jejich letní verze, která má zasíťovanou korbičku s UV ochranou. Takže pro moje africké cestování naprosto dokonalá vychytávka.

 

Snímek obrazovky 2018-05-14 v 20.27.58

 

EVA
JASANOVSKÁ

zakladatelka Bobovibe
Zdroje: archiv

Vydáno: 24.5.2018 | Všechny články autoraMůže se vám také líbit:

  • uvodni   K novému roku patří už tradičně i novoroční předsevzetí. Jedno z oblíbených je „já zhubnu“ nebo „budu jíst jenom zdravě“. Ale ruku na srdce, kolik z nás ho opravdu dodrželo po celý rok? Nemělo by totiž být o odpírání[číst více]
  • uvodni     Vybraly jsme pro vás ty nejúchvatnější paletky očních stínů, které jistě závidíte všem beauty blogerkám. Toto léto jasně vedou karmínové, hnědé a fialové odstíny. A rozhodně se nezapomeňte pořádně blyštit! V paletkách jsou nejčastěji kombinace metalických a matných[číst více]
  • 15074-810-1   Lucie Janotová, zakladatelka BoBo Vibe Chystáte letos svatbu a přemýšlíte, kde si to své „ano“ říci? Hledáte originální místo, které bude pro vás i všechny vaše hosty zcela nezapomenutelné? O jednom bychom věděli… 🙂 Rozpíná se na útesu a místní atmosféra[číst více]

 Wishlist