By Lucie Janotova & Eva Jasanovska

BOBOMAMA: Gabriela Dědičová

Tentokrát dokonce diamantová maminka v naší oblíbené anketě.

Gabrielu Dědičovou jsme objevily, když jsme si s Lucií pořízovaly stejné náramky. Zaujaly nás uměle vytvořené diamanty. Gábina pracuje v oboru diamantů více než 10 let. Po narození syna Viktora ovšem přehodnotila svůj pohled na svět a začalo ji více záležet na tom, v jakém prostředí bude vyrůstat generace současných dětí. Při hledání alternativ, jak zůstat u práce, která ji naplňuje, ale zároveň aby neměla negativní dopad na životní prostředí, objevila informace o laboratorních diamantech. Pokud vás zajímají mrkněte na její značku Tiami.

Mateřství a kariéra:

Jsem zastánce toho, že mateřství a kariéra se dají zkombinovat.  Samozřejmě je k tomu potřeba velké odhodlání, spousta energie a často také pomoc rodiny, když je toho moc najednou. Neumím si představit, že bych se soustředila jen na kariéru na úkor mé rodiny, zejména mého syna. Navíc i proto, že z velké části díky němu jsem se konkrétně pro kariéru v oboru lab-grown diamantů rozhodla. Je to sice často velice náročné, ale věřím, že se mi zatím daří obě tyto sféry zvládat ke spokojenosti mé i mé rodiny.

Být mámou pro mě znamená:

Být mámou pro mě znamená mnoho věcí. Je to zodpovědnost, za to, aby můj syn nestrádal, aby měl spokojené a šťastné dětství, ale také za to, abychom z něho vychovali slušného člověka. Je to starost o to, aby vyrostl do světa, který mu umožní prožít spokojený život, ale je to také obrovská radost, kterou mi dělá a vše vynahrazuje.

V těhotenství jsem si „ujížděla“ na:

Indickém jídle a čokoládě.

Na porodu mě překvapilo:

Že ani porod císařským řezem nemusí jít podle plánu.

Partner u porodu – ano či ne:

Na tuto otázku podle mého názoru není jednoznačná odpověď. Vždy naprosto záleží na přání nastávající maminky a na jejím partnerovi. Partner může být samozřejmě obrovská podpora při porodu, ale na druhou stranu jsou i tací muži, kteří budou více nervózní a vystrašení než samotná maminka, pak může být jejich přítomnost u porodu spíše na škodu.

Kojení na veřejnosti, a jak dlouho:

Toto je opět velice individuální. Osobně proti kojení na veřejnosti vůbec nic nemám, je to přirozená věc, a pokud to samotné mamince není nepříjemné, tak v tom nevidím problém. Já jsem většinou byla spíše v ústranní, ale bylo to jen proto, že jsem se tak sama cítila lépe. Měla jsem na kojení větší klid. Délka kojení záleží zcela na možnostech maminky a potřebě dítěte. Já jsem kojila 10 měsíců.

Kdybych měla dát jednu jedinou radu ohledně šestinedělí, pak by to bylo:

Nestresovat se všemi dobře míněnými radami a odpočívat.

Jaký je rozdíl mezi Gabrielou, co neměla děti, a Gabrielou, co je má:

Ten rozdíl je podle mého názoru naprosto zásadní. Bezdětná Gabriela byla bezstarostná, toužící po dobrodružství, a dá se říci, že víceméně věnovala veškerou energii sama sobě. Mé současné já je mnohem více zodpovědné, starostlivé, zaměřené na rodinu, ale také si více všímá světa kolem. Dříve jsem toužila svět jen poznávat, nyní pro něho chci také něco udělat. Více se zajímám o ekologické otázky, a o to, do jakého světa bude můj syn vyrůstat. To je také mimo jiné důvod, proč se ve své firmě Tiami zabývám právě lab-grown diamanty, jakožto ekologickou variantou luxusu.

Na mateřství mě překvapilo:

Kolik energie jste v sobě schopni najít i ve chvílích, kdy máte pocit, že už Vám to všechno přerůstá přes hlavu.

Jakou nejlepší radu o výchově dětí jsem dostala:
Nevím, jestli je to rada, spíš uklidnění…do školy už v plínkách nepůjde.

Chůvy, školky….můj názor na hlídání dětí:

Neumím si představit, že bych výchovu svého syna zcela přenechala někomu jinému, například chůvě, která by hlídala od útlého věku a většinu času. Na druhou stranu občasné hlídání velice vítám. Jednak proto, že si myslím, že je to dobré pro mého syna, protože není tolik fixovaný jen na mě nebo na svého otce, a navíc si tak může utužovat vztahy s jinými členy rodiny. Další důvod je ten, že si jednou za čas rádi uděláme s partnerem čas jen pro sebe. Co se týče školek, jsem obecně toho názoru, že dětem prospívá trávit čas s vrstevníky.

Já, dítě a Instagram:

Já obecně nejsem na Instagramu příliš aktivní v tom smyslu, že bych pravidelně sdílela fotky ze svého života. Už několik týdnů se ale přemlouvám, že začnu být aktivnější. Obecně ale nejsem typ člověka, který by veřejně svůj život sdílel.

 

Moje inspirace na Instagramu:

S Instagramem jsem se spřátelila teprve nedávno. Ale občas, když mám chvilku, ráda se podívám na „ideální a báječné“ příběhy jiných😊

 

EVA
JASANOVSKÁ

zakladatelka Bobovibe
Zdroje:

Vydáno: 4.11.2020 | Všechny články autoraMůže se vám také líbit:

  • vinyl uvodni V posledních pěti letech zásadně stoupl zájem o vinylové desky. Výroba, která v 90. letech byla téměř na nule, dnes zažívá obrovský boom. Zatímco cédéčka pomalu z domácností mizí, s vinylem na domácím mejdanu rozhodně zabodujete. Je libo Bowieho či[číst více]
  • V rámci nadcházejícího měsíce boje proti rakovině prsou Vans s hrdostí představuje kolekci, která má za cíl nejen vzdělávat mladé o potřebě pravidelného samovyšetření a včasného odhalení případného nádoru, ale zároveň také vzdát hold kráse a síle těch, které tato nemoc[číst více]
  • Velmi často, když muži (žijícímu vedle pracující schopné ženy) docházejí argumenty při nějaké domácí diskuzi, vytáhne něco ve stylu, že se žena dostatečně nestará o domácnost, či dokonce že není v pořádku, že za ni úklid dělá někdo jiný… A[číst více]

 Wishlist