By Lucie Janotova & Eva Jasanovska

BoBo výlet: 5 důvodů, proč navštívit Dolní Moravu!

V České republice je mnoho krásných míst. Objevte je spolu s Bobo Vibe!

Pokud máte rádi české luhy a háje, vydejte se na cestu ke Králickému Sněžníku. Krásná příroda leží na hranici Pardubického a Olomouckého kraje a v létě nabízí zajímavé turistické cíle.

morava

 

morava

 

  1. Resort Dolní Morava

 

Relax & sport resort Dolní Morava je určený pro všechny věkové kategorie. Ať už se zde rozhodnete strávit víkend nebo aktivní týdenní dovolenou, nebudete litovat. V okolí najdete řadu atrakcí pro malé i velké, například bobovou dráhu, naučné stezky a jiné další. Jestli si potrpíte na komfort, doporučujeme ubytování v hotelu Vista, který nabízí rozmanitý výhled do místní přírody. Kromě krásného ubytování si užijete luxusní wellness, plavání v bazénu, spa nebo bowling. Své chuťové buňky uspokojíte v hotelové restauraci Podbělka. Vyberou si jak milovníci ryb, zvěřiny, grilovaných steaků, tak i vegetariáni a fanoušci lehčích jídel.

cara

morava

 

  1. Stezka v oblacích

 

Není vyhlídka jako vyhlídka. Adrenalin si můžete vychutnat pokud vylezete na Stezku v oblacích, která je vysoká 55 metrů. Naskytnou se vám dech beroucí výhledy na celý masiv Králického Sněžníku s malebným údolím řeky Moravy. V dálce pak uvidíte i hlavní hřeben Jeseníků, Suchý vrch a Krkonoše. Ten opravdový adrenalin vás tam čeká, když nahoře popocházíte po síti, kterou je vidět až dolů. Zážitek můžete zakončit svezením se tobogánem s okénky. Po cestě je připraveno několik atrakcí jako odpočinková síť nebo rukáv. Ten je tvořen hustou sítí. Je určen k prolezení z jednoho patra do druhého.

cara

morava

 

  1. Koloběžky

Co zkusit něco nového? Dolní Morava se rozhodla vzkřísit kouzlo koloběžkování. Věděli jste, že je to letní alternativa ke „sněhoběžkám“, které se začaly objevovat v první polovině 19. století ve Finsku a Švédsku? Má tedy velice dlouhou tradici. V půjčovně v chatě Marcelka si můžete vypůjčit dokonce různé typy koloběžek. Některé se hodí lépe pro děti, jiné jsou zase all-roadem mezi koloběžkami. Kdo by raději na kolo, může vyzkoušet oblíbené single trails. To jsou trasy, které, jak už název napovídá, jsou jednosměrné, většinou sjezdové. Jsou vhodné jak pro začátečníky, tak pro ostřílené jezdce.

cara

morava

 

 

  1. Stamichmanova stezka

Všechny milovníky výšlapů potěší  Stamichmanova stezka. Potkáte na ní obří dřevěné sochy, což ocení zejména vaše věčně nudící se děti. Stezka má navíc deset zastavení s interaktivními úkoly, díky kterým se dozvíte více o tajích a zajímavostech místní přírody.

cara

morava

 

 

  1. Králický Sněžník

 

Pokud stále nebudete mít dost, můžete dobýt další cíl! Nejvyšší vrchol v okolí je vysoký 1424 m n. m. Nahoře se vám naskytne jeden z nejkrásnějších výhledů z třetího nejvyššího pohoří v Čechách, při kterém zažijete báječný pocit svobody. Nahoru se dostanete například z obce Dolní Morava po žlutě vyznačené stezce, která začíná rozcestníkem Dolní Morava, BUS, konečná. Cesta vede lesem, kde se můžete kochat klidem a užívat si čerstvý vzduch. Téměř před vrcholem narazíte na kamennou sochu Slůněte, která je symbolem této hory a byla postavena v roce 1932. Na samotném vrcholu Králického Sněžníku už vás pak čeká odměna v podobě výhledu do všech světových stran. Celodenní náročnější výlet, kdy ujdete tam a zpět dohromady přes dvacet kilometrů, za to určitě stojí.

 

 

EVA
JASANOVSKÁ

zakladatelka Bobovibe
Zdroje: www.dolnimorava.cz

Vydáno: 15.5.2016 | Všechny články autoraMůže se vám také líbit:

  •   Pokud máte rádi módu padesátých let inspirovanou Amerikou, pak vám oblečení módní návrhářky Hany Noble nemusím představovat. Těm ostatním prozradím, že tahle atraktivní brunetka vystudovala dějiny umění a v roce 2012 si založila značku Lazy Eye, kterou ovlivnila její[číst více]
  • dovolena zima uvodni Několik měsíců regulérně mrznu, těžko vybírám oblečení, ve kterém by mi bylo teplo a navíc vypadalo stylově a každé ráno řeším, jestli si chci ty krásné semišové kozačky zničit v jarních aprílových plískanicích. Zima ve městě zkrátka není nic pro[číst více]
  •   Někdy člověk prostě nemá nejlepší den, když jde o vlasy. Já nevím, jak vy, ale přesně v ten moment pak přichází na řadu culík. Ten obyčejný je ale nuda. Proto jsem zapátrala mezi světovými blogerkami a celebritami a našla[číst více]

 Wishlist