By Lucie Janotova & Eva Jasanovska

BoBo Travel Guide: Milano

Lucie a její BoBo tipy na nejlepší místa, které si v Miláně nenechte ujít, i když třeba pojedete jen na prodloužený víkend mimo týden módy.

milano duomo uvodni

JAK SE TAM DOSTANETE:

Nejrychlejší cesta je rozhodně letadlem. Letenky se pohybují v rozmezí od 1500 do 5000 Kč. Vše samozřejmě záleží na období, kdy chcete Miláno navštívit i na štěstí a tom, jak umíte hledat ty nejlevnější spoje. Naposledy jsem Miláno navštívila v průběhu týdne módy, kdy jsou ceny přece jen trošku vyšší, a letěla jsem se společností Czech Airliness za 3840 Kč. Letecká linka vás dopraví přímo na nejrušnější milánské letiště Malpenza Airport. To se nachází cca 45 km od Milána. Další možností je pak samozřejmě jízda autem, která vám zabere přibližně 10 hodin jízdy.

KDE SE UBYTOVAT:

Pokud máte stejně omezený budget jako já a nevlastníte soukromý tryskáč ani limuzínu, která vás bude vozit každý den z místa na místo, určitě si najděte hotel blízko Stazione di Milano Centrale (Milano Centrale Railway Station). Obrovská stanice vlaků a metra je díky své lokaci vyhledávaným místem k ubytování všech lidí z módní branže. Jednou z výhod je, že se na ni pohodlně dopravíte autobusem Malpenza Express přímo z letiště za pouhých 12 Euro (zpáteční lístek). Navíc je položena na trase metra M3, která vás odveze přímo do centra k milánskému Duomo (přibližně za 10 minut). Hotely jsou tu dražší i skromnější, ale v každém případě nečekejte žádný luxus. Já mohu doporučit hotel Mennini, ve kterém jsem byla ubytovaná už druhou sezónu. Pokoje jsou čisté, personál milý a na přespání absolutně stačí. Znovu ale dodávám, nečekejte žádný luxus.

Via Napo Torriani 14, Milano, www.hotelmennini.com

KAM ZAJÍT NA OBĚD:

Neustále přesuny jsou v Miláně vyčerpávající záležitostí, ale pokud hledáte místo v centru, kde se výborně a hlavně rychle najíte, určitě vsaďte na restauraci Obica Mozzarella Bar v obchodním centru La Rinascente. Nejenže je úplně v centru, ale navíc má nádhernou terasu a vy si tak budete moci vychutnávat tu nejlepší italskou mozzarellu přímo s výhledem na italský Duomo.

Obica Mozzarella Bar, La Rinascente, Via Santa Radegonda 1, Milano, www.obica.com

obica milano

restaurace Obica Mozzarella Bar

KAM ZAJÍT NA KÁVU NEBO SKLENIČKU:

Styl vyhlášených módních návrhářů si nemusíte „vychutnávat“ jen v buticích, ale klidně i ve zdejších barech, kavárnách nebo klubech. Já mohu doporučit Dolce & Gabbana Martini Bar, který najdete na Corso Venezia 15. My jsme se zde zastavili na kávu po jedné z přehlídek během milánského týdne módy a kromě perfektního připojení na internet jsme dostali to nejlepší kapučíno a domácí milánské sušenky. Dalším skvělým místem, které má svoji vlastní jedinečnou atmosféru během dne i večer, je Armani Hotel. Najdete ho na Via Manzoni 31 a můžete si tu dát ty nejvyhlášenější koktejly nebo pozorovat světové celebrity. Pokud bude hezké počasí, určitě se zastavte na kávu v již zmiňovaném Bulgari Hotelu. Má jednu z nejkrásnějších teras, obsluha je víc než milá a prakticky vše, co si objednáte, je naprosto jedinečné!

Dolce & Gabbana Martini Bar, Corso Venezia 15, Milano, www.dolcegabbana.com/martini

Armani Hotel, Via Manzoni 31, Milano, www.armanihotels.com

Bulgari Hotel & Resort, Via Privata Fratelli Gabba 7, Milano, www.bulgarihotels.com

dg cafe

Dolce & Gabbana Martini Bar

Armani hotel

Armani Hotel

bulgari hotel

Bulgari Hotel & Resort Milano

KAM ZAJÍT NA NÁKUPY:

Miláno rozhodně patří k městům s největší koncentrací obchodů na metr čtvereční a ať vás nohy zavedou kamkoliv, vždycky narazíte na skvělé kousky. Moje cesty do Milána jsou přece jenom ve většině případech pracovní, přesto ale pár míst na nakupování nikdy nevynechám. Jedním z nich je určitě obchodní centrum La Rinascente, které najdete v samotném centru hned na Piazza del Duomo. Najdete tu všechny světové módní značky od Alexandra McQueena, Céline přes Missoni, Rafa Simonse až po Tory Burch nebo Viktora & Rolfa. Například obuv tu má svoje samostatné patro a pokud nechci zruinovat svoje kreditní karty, většinou jím projíždím doslova se zavřenýma očima. Další mojí povinnou zastávkou je vždy D Magazine Outlet. V Miláně najdete hned tři jejich pobočky na Via Bigli, Via Forcella a Via Manzoni. Předem doporučuji udělat si na jejich prohlídku víc času, protože nebudete vědět, co zkoušet dřív 🙂 Já jsem tu minulý rok ulovila krásnou koženou bundu Saint Laurent, plavky Etro a sukni Chanel. Nebudu psát, že doslova za hubičku, ale kdo by odolal 70% slevě. Poslední mojí srdcovou zastávkou je Cafe Marc Jacobs, které sousedí s malým obchůdkem. Najdete ho na malebném náměstí Piazza del Carmine a objevíte v něm poklady Marc by Marc Jacobs doslova za pár korun. Osobně jsem si zde za posledních pár návštěv koupila snad desatery žabky Marc by Marc Jacobs za pouhých 15 Euro (jsou pohodlné, designově jednoduché a navíc je zde koupíte v nepřeberném množství barev). Skvělý burger a sklenička Prosecca v místní kavárně je pak zaslouženou odměnou po náročném nakupovacím maratonu 🙂

La Rinascente, Piazza del Duomo, Milano, www.larinascente.it

D Magazine Outlet, Via Bigli 4, Via Forcella 13 a Via Manzoni 44, Milano, www.dmagazine.it

Cafe Marc Jacobs, Piazza del Carmine 6, Milano, www.facebook.com/MarcJacobsCafe

la rinascente final

La Rinascente

d magazine final

D Magazine Outlet

marc jacobs final

Cafe Marc Jacobs

BOBO TIP:

Pokud vám to jen trošku čas dovolí, určitě se zastavte na světové výstavě EXPO 2015. Na ploše větší než kilometr čtvereční se budete moci těšit na 130 vystavovatelů z celého světa. Výstava trvá až do 31.10. 2015 a více o ní se dozvíte v článcích naší přispěvovatelky Veroniky Drahotové v sekci BoBo Lifestyle.

www.expo-2015.cz

Užijte si to a dejte vědět, jak se vám v Miláně líbilo. Budeme rádi! 

 

LUCIE
JANOTOVÁ

zakladatelka Bobovibe
Zdroje: archiv

Vydáno: 12.10.2015 | Všechny články autoraMůže se vám také líbit:


 Wishlist